Co sobie ostatnio kupiliście 2

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Końcówka roku jak i początek nowego zawsze owocuje wzmożonymi zakupami i prezentami więc kolejna rzecz z użytkowych

Obrazek
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Sosenia pisze:
Bocian pisze:KNIPEX
Lepszych narzędzi w życiu nie widziałem :)
Bocian pisze:Mini zasilacz laboratoryjny 30V 10A NPS3010W
Kupione w CN? Sprawdza się? Ja myślałem o WEP 3010D, tyle że cena prawie 2x...
Knipex klasa, fakt. Praca tymi narzędziami to czysta przyjemność. Również te boczne NWS są genialne (chińskie stalowe sprężyny te od włączników etc. chrupią aż miło :mrgreen: + zero śladu na narzędziu). Wcześniej miałem boczne Wiha w tym samym rozmiarze i za, nie wiem, 5-6 cięciem, rożek się ukruszył :evil: )
Co do zasilacza to zakupiłem na Allegro i był to jedyny egzemplarz tego modelu, który można było u nas kupić. Normalnie to China i oczekiwanie pewnie koło miesiąca czasu... Zasilacz bardzo fajnie się sprawuje, spodobało mi się to, że od razu wyświetla moc. Wydaje się, że ma również niezłą sprawność, bo pobierając z niego 5-6A dłuższa chwilę, nie powoduje nawet włączenia wentylatora wewnątrz. Ma ciekawy efekt, podejrzewam, że duże pojemności w nim siedzą, bo po wyłączeniu jeszcze przez 2-3 sekundy zasila obwód a wyświetlacz działa jeszcze dodatkowo 2-3 sekundy... Z obserwacji to wydaje jeszcze specyficzne, ciche dźwięki podczas zasilania np. sterownika latarki w trybach PWM.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

TV Sony KD-65XF9005
Obrazek

Soundbar Yamaha YAS-106
Obrazek
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
wwd
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2010, 12:58
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: wwd »

Rodzinka światełkowa się ostatnio powiększyła - w komplecie to wygląda tak:

Obrazek



Najbardziej jednak cieszy zakup monitorków aktywnych.

Obrazek

Co prawda żadne cuda i trochę mało zadbane, za to grają bardzo przyjemnie :) można powiedzieć że odkrywam muzykę na nowo :D
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

O, a co to za monitory kupiłeś? Ja sobie ostatnio kupiłem głośniki 2.0 ale nie monitory, bo chciałem mieć więcej basu, również jestem bardzo zadowolony
Awatar użytkownika
wwd
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2010, 12:58
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: wwd »

W sumie to od dawna już chcę poskładać jakieś stereo ale ciągle inne wydatki. Niedawno odmówiły posłuszeństwa głośniki do pc, niestety nic sensownego w mniejszym budżecie nie znalazłem.
Przeglądając ogłoszenia natrafiłem na monitory Argon7350. Mało informacji o nich ale postanowiłem zaryzykować i kupiłem. Trochę za duże na biurko ale grają przyjemnie :)
Ostatnio zmieniony niedziela 05 sty 2020, 19:18 przez wwd, łącznie zmieniany 1 raz.
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

Aż chciałbym posłuchać :twisted:
Na YT jest kanał Digital Stereophony i gość porównał już dużo modeli, bardzo mi pomogło w wyborze. Polecam Edifier R1600TIII, grają trochę jak monitory, dobre do muzyki klasycznej i wokalu ale i mają podkręcony bas. Warte swojej ceny.

A te małe komputerowe to są naprawdę kiepskie, moje też się wydają za duże na biurko, ale porównując do 2.1 i każdych małych 2.0 które miałem...nawet nie ma co porównywać.
Awatar użytkownika
wwd
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2010, 12:58
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: wwd »

Znam ten kanał z YT, oglądałem porównania wielu monitorów. Te z dolnej półki, Erisy, Mackie wypadały dosyć słabo, lepsze np jbl305 to już dużo większy koszt. Natomiast Edifiery - dużo o nich zarówno pozytywnych jak i negatywnych opinii, więc odpuściłem i skupiłem się na szukaniu czegoś używanego.
Na argony trafiłem przypadkiem, nie jest to jakaś znana firma i nie spodziewałem się cudów, skusiło mnie to, że mają dosyć dobry wzmacniacz na TDA.
Co mogę powiedzieć na temat odsłuchu. Dźwięk jest zrównoważony, nie ma tu jednak takiej analityczności jak w typowych monitorach choćby z tego kanału na YT, więc też szczegółowość instrumentów jest mniejsza. Pasmo przenoszenia jest dopiero od 60Hz więc łomotu nie uświadczysz :) nie ma też podbicia żadnego z pasm, bardziej to wszystko jest zrównoważone, chociaż góra trochę wycofana a środek bardziej uwydatniony. Jak pisałem wcześniej - do komputera przyjemne i fajne, jeśli chodzi zaś o delektowanie się muzyką to do półotwartych SHP8900 im niestety brakuje:) słuchawki mają szerszą scenę i większą szczegółowość dźwięku.
Mocarny pochwal się swoim stereo :)
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

No ja trochę zaszalałem :roll: bo jednak tyle za głośniki to dla mnie dużo, kupiłem Edifier R1700BT.
W sumie myślałem nad Erisami E4.5, ale jednak częste oglądanie filmów i te sprawy zdecydowały że potrzeba mi trochę podkręconego dźwięku. I jestem mega zadowolony. Nawet chciałem więcej basu dołożyć, więc podpiąłem subwoofer (miałem jakiś tani aktywny od zestawu 2.1) ale było gorzej, bo bas zagłuszał resztę. Przesiadając się z 2.1 na początku mi brakowało basu, ale potem zrozumiałem, że tak lepiej - są z resztą ciężkie, 3kg jeden głośnik, drewniane, więc bas
No i moja zintegrowana karta dźwiękowa z laptopa obsługuje dźwiękowy program-ulepszacz od Creativa, Sound Blaster, który jak dla mnie działa świetnie i nie czuję potrzeby kupowania DACa.

Ale mam aktualnie śmietnik na biurku więc nie będę się nim chwalił na zdjęciach :razz:
Awatar użytkownika
wwd
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2010, 12:58
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: wwd »

No to ładnie zaszalałeś, w tej cenie albo kilka stówek więcej to bym podłogówek szukał :)
Ważne że jesteś zadowolony. Ja w sumie też, choć ideału nie ma to jednak lepiej to gra niż markowe plastiki za które też trzeba sporo zapłacić.
marcin637
Posty: 159
Rejestracja: czwartek 01 paź 2015, 22:31
Lokalizacja: Kielce

Post autor: marcin637 »

Obrazek

Kieszonkowy szperacz Skywolfeye R02. 16340/18350
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Obrazek

Dobra rada, nie latajcie w domu. Szkoda kwiatków ;) To tylko część obrażeń...

Obrazek
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

W sumie, to nie sobie tylko miernikowi. ;) Niestety po 20 latach użytkowania, przewody po raz czwarty zaczęły przerywać, i postanowiłem kupić nowe. Osłonki krokodylków już też się rozlasowały... niestety, to już wiek.
Kupiłem nowe przewody i krokodylki, no i niestety, wszystko schodzi na...
Przewody co prawda silikonowe, prawie identyczne w wyglądzie (niestety nie od "mojego" modelu, tylko nowszego) i już odczucia mam, że są jakieś takie delikatniejsze, muszę pomierzyć spadki napięć przy prądzie 10A.
Obrazek

Krokodylki, to już też nie ta sama technologia. Oryginalne ( te z lewej) są niklowane, miejsca gdzie wkłada się końcówki sond, mają zaprasowaną i chyba zgrzaną tulejkę, wewnątrz której jest druga pozłacana. Te nowe, jakieś takie... choć też ciasno wchodzą.
Obrazek

Ostatecznie zdecydowałem, że po prostu przełożę osłonki, a te drugie pójdą do kabli zasilacza.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Pyra, ja przyznam, że sam nie byłem zadowolony z przewodów jakie dostałem razem z Fluke 289. Zauważyłem dziwne wahania odczytu przy mierzeniu niskich rezystancji (w zależności od poruszenia wtykiem w gnieździe falowały o kilkadziesiąt mili omów). W końcu wkurzyłem się i rozciąłem jedną z tych osłonek wtyku bananowego. Okazało się, że wtyk bananowy konstrukcyjne obraca się na cienkiej tulejce (nie wiem szczerze co przyświecało projektantowi takiego rozwiązania w przewodzie klasy prądowej 20A :| ). Pozbyłem się tego "genialnego" rozwiązania, przewody przy okazji skróciłem i zarobiłem bananki HIRSCHMANN 30A. Od tego czasu na zakresie mierzenia niskich rezystancji, po zwarciu sond i odczekaniu aż pomiar się ustabilizuje, mam 4-5mΩ.
Sometimes darkness can show you the light
kemor90
Posty: 129
Rejestracja: czwartek 18 sie 2016, 23:13
Lokalizacja: Ryki

Post autor: kemor90 »

Kluczyk :)
Kopia Makity, odkręcił już wiele i działa rewelacyjnie. Jest lepiej jak się spodziewałem

Obrazek
ODPOWIEDZ