Bezprzewodowe słuchawki do telefonu ?

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
pankracy
Posty: 102
Rejestracja: sobota 16 maja 2015, 08:46
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pankracy »

skaktus pisze:Nie spodziewałem się, że przy transmisji BT telefon może mieć tak duży wpływ na jakość dzwięku.
Nie tylko telefon, ale i standard BT który obsługuje dany telefon.
Myślę też, że przez ponad 2 lata zmieniły się też przetworniki DAC. Poszły do przodu ;)
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Posłuchałem ostatnio Xiaomi Airdots. Jakoś do tej pory sceptycznie podchodziłem do bezprzewodowych słuchawek dousznych ale się szybko przekonałem że jest to coś czego potrzebuję. Mega wygodna rzecz. Nic się nie plącze, nie wypada, nie szura, ładują się w swoim pudełeczku bo to ma wbudowany aku. I to jeszcze za 100zł.

Zawiodłem się tylko jakością dźwięku dotsów, z resztą można to wyczytać w recenzjach. Na początku było ok ale po około godzinie słuchania różnych kawałków doszedłem do wniosku że to nie są słuchawki dla mnie. Ludzie narzekali na słaby bas ale ten jest akurat w sam raz. Średnie tony też niczego sobie, są tam gdzie powinny być. Za to góra jest jakaś taka krzykliwa i o zgrozo zniekształcona. Ja rozumiem że nie są to słuchawki do bluesa i siedzenia przy kominku z lampką wina, tylko do jakiegoś sportu i do żywej muzyki, no ale bez przesady.

Może ktoś z was porównywał ten model z innymi w podobnej cenie i może napisać kilka słów czego powinienem szukać?
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Bezprzewodowe słuchawki do telefonu ?

Post autor: Mocarny »

skaktus pisze: niedziela 29 wrz 2019, 14:01 Dla ciekawskich. Do tej pory korzystałem z słuchawek + S7 Edge. Grały przyzwoicie itd ale ich maksymalna głośność była dość dyskusyjna. Teraz po zmianie na inny telefon - Huawei Mate 20 pro sytuacja zmieniła się diametralnie. Słuchawki potrafią zagrać bardzo głośno, do tego bardziej głęboki bas oraz dużo czystszy dźwięk. Nie spodziewałem się, że przy transmisji BT telefon może mieć tak duży wpływ na jakość dzwięku.
Telefon ma bardzo duży wpływ na dźwięk, np. z mojego tabletu dźwięk jest okropny kiedy przesyłam go po BT do głośników (tablet chyba nie ma aptX choć producent zapewnia, że ma). Różnice robi nawet wybranie kodeka, np. aptX lub AAC gdzie w niektórych słuchawkach da się poczuć różnicę w barwie dźwięku. Sam jestem teraz na etapie wybierania słuchawek BT i zgłębiam temat :)
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Re: Bezprzewodowe słuchawki do telefonu ?

Post autor: Sosenia »

Sam przetwornik i wzmacniacz w telefonie potrafi dużo uciąć; akurat na przykładzie słuchawek przewodowych, tablet Google Nexus 7 v1 grał beznadziejnie, słychać było szumy i trzaski nawet jak muzyka była wyłączona, z kolei przy telefonie LG Spirit tego cyrku nie było na tych samych słuchawkach, a i sama jakość dźwięku dużo lepsza, było też wyraźnie jaśniej i cieplej.
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
ODPOWIEDZ