(Bardzo) mała wiertarka

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
abyss
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 23:52
Lokalizacja: Irlandia

(Bardzo) mała wiertarka

Post autor: abyss »

Zdechła mi kolejna wkrętarka z Aldiego Workzone WB12-2 (oznaczana jako 12V 1.5Ah) - prze-wygodna co do trzymania, ale niestety zawodziły kolejno:
- sprzęgiełko
- akumulator i ładowarka
- ponownie sprzęgiełko
- szczotki (w niemal nowej), po wolnoobrotowym, wielokrotnym wierceniu (50szt) drewno 1mm*10mm (świecą i śmierdzą !)
Gdyby nie te problemy to wróciłbym do tego modelu mimo braku możliwości "postawienia" na stopce.

Co zbliżonego wymiarami polecacie?
Moim "problemem" jest to, że używam często małych średnic wierteł, jak 0.8 do 1.2mm i nie chcę "bicia" oraz chcę pewne mocowanie wierteł o małych średnicach, a tu często jest problem z celowo wyprofilowanymi szczękami zaciskowymi które łykają tylko wiertła od gdzieś 1.5mm w górę. Mam większe wiertarki i nie mogę zamocować "moich" wierteł.
Nie mam doświadczenia z wiertarkami mini - ale czy bezszczotkowe rozwiążą w praktyce mój problem z wolnymi obrotami i palącymi się szczotkami?
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Mogę polecić niebieskiego Boscha GSR 12V-20 EC, będzie jeszcze mniejsza (krótszy korpus), wysoka kultura pracy (silnik bezszczotkowy), regulacja obrotów praktycznie od zera, w uchwycie, to i włos chyba da się zacisnąć, :mrgreen: i jest cicha.
Tyle, że nie będzie, to sprzęt tani, choć na tle konkurencji ceny tego modelu nie wyglądają wcale źle.

Obrazek

Obrazek

Znacznie tańsza (sam korpus kosztuje około 200zł), jest wersja szczotkowa GSR, która jest minimalnie większa, a posiada większość zalet modelu EC:

Obrazek
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Też mogę polecić "szczotkowego" Boscha GSR12... wbrew temu co serwuje ostatnio Bosch w akumulatorowej profesjonalnej linii ta jest nadzwyczaj dobrze wykonana. Osiemnastowoltowa linia jakościowo jest porównywalna jakościowo z produktami z Lidla - a patrząc przez pryzmat ceny to o wiele gorzej.

Pzdr
Awatar użytkownika
abyss
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 23:52
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: abyss »

fazi pisze:Też mogę polecić "szczotkowego" Boscha GSR12
Nie jestem specem, ale chyba jednak powinienem bezszczotkowe - ze względu na BARDZO wolne obroty. Przez prawdopodobnie taką pracę spaliła mi się ta wspomniana ręczna - i dwie inne o których nie wspominałem, bo już miały swoje lata. Wiercę dużo otworów o małych średnicach w drewnie o zmiennej twardości (sęki) i NIE mogę za bardzo używać dużych prędkości. Wiercone elementy mają około 6x6x25mm i umieszczanie ich w imadle (nawet w dedykowanym chwytaku) lekko je deformuje. Tylko w rękach i powoli i nie za głęboko :(
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
abyss pisze:ze względu na BARDZO wolne obroty.
To może jednak zerknij w stronę dwubiegowych... nie są co prawda tak małe, ale za to dłużej pożyją.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Pyra pisze:Witam
abyss pisze:ze względu na BARDZO wolne obroty.
To może jednak zerknij w stronę dwubiegowych... nie są co prawda tak małe, ale za to dłużej pożyją.

Pozdrawiam
Te Bosche są dwubiegowe :]
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Panowie jeśli można to zapytam przy okazji, mam GSR w wersji szczotkowej, dostałem ją z uszkodzoną przekładnią, jest w bardzo fajnym stanie, chciałbym ją naprawić.
Ale widziałem że można by do niej założyć przekładnie z wersji FC (wymienne futerka) czy Ktoś jest w stanie to potwierdzić?

I jeszcze czy futerka - będą pasowały z wersji 10,8V GSR FC do 18V GSR FC?

Obrazek
Główny spammer tego Forum ;)
ODPOWIEDZ