Wkrętak akumulatorowy potrzebuję kupić

....nie pasujące gdzie indziej...
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Wkrętak akumulatorowy potrzebuję kupić

Post autor: BKK »

Taki do dokręcania śrubek w zaciskach elektrycznych, nawet nie z pełną siłą, bo sobie ewentualnie dociągnę. Do wkręcania gniazdek i wyłączników w puszki i tego typu spraw. Bo jak się ma do zakręcenia kilkadziesiąt esów, czy kilkadziesiąt gniazdek, to ręka jednak trochę boli. Tym razem, na tę chwilę potrzebuję coś budżetowego. Bo zamówiłem sobie nowy odkurzacz i bruzdownicę, na które poszło wiadro pieniędzy, więc muszę troszkę przycebulić :D
Ktoś jakiegoś używa? Jakiegoś parkside'a, ferm'a, czy czegoś podobnego?
Bo jest do kupienia takie o coś
https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Akum ... sfEALw_wcB

To jest oryginał, czy podróbka?
https://allegro.pl/oferta/makita-wkreta ... 9125722794
bo nie chce mi się wierzyć w cenę.

Jest jeszcze bosch (no właśnie, bosch)
https://www.narzedzia.pl/wkretak-akumul ... 92614.html

Jakie są wasze doświadczenia z takimi sprzętami?
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Wkrętak akumulatorowy potrzebuję kupić

Post autor: Mociumpel »

W pracy mam pilarkę i wkrętarkę z udarem "parksajda" - od 4 lat są w okazjonalnym użyciu firmowym i ciągłym prywatnym ;) - działają - co mozna więcej - skoro okazjonalnie to po co przepłacać. Plusem Makitowej oferty jest spory zestaw bitów - no ale to Twój wybór ...
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Re: Wkrętak akumulatorowy potrzebuję kupić

Post autor: Goferjw »

klik do wkretaka z aliexpress
Kupiłem taki, pewnie już z parę miesięcy temu, chyba na 11.11, wyszło wtedy około 55 zł.
Kupiłem z przeznaczeniem do kręcenia śrubek w modelu i drobnych prac przy elektryce.
W stacji uzdatniania wody rozkręcałem nim sterownik, bez użycia dodatkowego śrubokręta, później w drugą stronę skręciłem, tylko wkrętakiem sprawdziłem, nawet dociągać nie trzeba było.
Tylko na dłuższą metę nie wiem ile esów nim przykręcisz, czy aku nie będzie Ci zdychał w trakcie pracy i jak z chwytem, czy nie będzie mniej ergonomiczny od wkrętaka w formie pistoletu.
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wkrętak akumulatorowy potrzebuję kupić

Post autor: BKK »

:Goferjw ten wkrętak wygląda, jak uboższy kuzyn słynnego ES121. Myślałem nad czymś takim, ale on to bardziej, jak wspominasz, do kręcenia drobnicy w elektronice. Obawiam się, że do esów i typowej aparatury elektrycznej może być troszkę za mały. I pewnie bym go błyskawicznie zarżnął. Co do uchwytu, to właśnie nie wiem, czy lepiej w w formie pistoletu, czy grubej rękojeści. Widziałem gdzieś takie śrubokręty, że załączały kręceni po przekręceniu rękojeści o jakiś tam kąt - skręcałeś w prawo, dokręcał, skręcałeś w lewo odkręcał. Żadnym przełączników obrotów. Trzymałem też w ręku pistolet, którym obroty prawo - lewo załączało się spustem naciskając go góra - dół. Też bez przełącznika. Takie drobnostki, ale przełączanie obrotów niezależne od od załączania trochę wydłuża procedurę, bo najpierw musisz zacisk poluzować, włożyć przewody i dokręcić. I zawsze lepiej wykonać dwie czynności, niż cztery :D
Zobacz, jak jest zbudowany bosch z linku, który podałem. Jest wprawdzie zdjęcie, że trzyma się go za sam koniec i wtedy można operować przełącznikiem, ale ja wolałbym trzymać go za to przewężenie rękojeści, a wyłącznik mieć bliżej główki tak, jak to mają stare latarki - wyłącznik zaraz za reflektorem, żeby było pod kciukiem. Bo taka konstrukcja kojarzy mi się z pracą główką śrubokręta w dół/do siebie, co w moim przypadku jest bez sensu.
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Re: Wkrętak akumulatorowy potrzebuję kupić

Post autor: Goferjw »

Dewalt ma taki model o którym wspomniałeś, który przekręcasz w odpowiednią stronę i zaczyna zakręcać lub odkręcać
klik do linku na portalu aukcyjnym do tego Dewalta

Powiem Ci, że ten wkrętak, który zapewne jest tak jak piszesz ekonomiczną wersją ES121 - daje radę.
Jedynie trzeba by mieć na wszelki wypadek pod ręką jaki powerbank i pewnie na starcie wymienić standardowy aku na coś pokroju VTC6, HG2 czy choćby 30Q aby podwoić pojemność przy zachowaniu wysokiego prądu rozładowania.
Rozkręcałem swojego, i siedzi w moim INR18650P 19h02 5c 1300 mAh.
Nie znalazłem co te symbole oznaczają, sugerując się "5c" to by znaczyło, że ma niebagatelne oddawanie prądu na poziomie 6,5A :D
Czyli nawet 35E można by wsadzić i masz prawie pojemność standardowego aku x3 :smile:
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
ODPOWIEDZ