Pokażcie swoje światełka!

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
Awatar użytkownika
df
Posty: 307
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 15:38
Lokalizacja: z nienacka
Kontakt:

Pokażcie swoje światełka!

Post autor: df »

Tym przewrotnym tytułem chciałbym zachęcić forumowiczów i skłonić szanownych adminów do założenia nowego działu - Galeria, w którym każdy mógłby pokazać swoje latareczki.

Chociaż w sumie "nasze projekty" jest poniekąd właśnie takim działem...

OK, moja radosna twórczość poniżej:

Obrazek

Od lewej:

1. MXDL z 3W Luxeonem (Lumileds) 1xAA - bardzo dobra do modowania, zamierzam kiedyś wsadzić tam Cree lub SSC, no i jak się uda także sterownik (ja? bez sterownika? ;-)

2. Podróbka podróbki HX-G011 - 1xAA z "cienką" dioda - w tej chwili ją moduję - wsadzam tam własny sterownik mikroprocesorowy i docelowo zamierzam dać lepszy LED

3. Podróbka Maglite`a Solitaire 1xAAA - przerobiona z żarówkowej na LED 5mm (dioda reklamowana na allegro jako 56cd, ale ja w to nie wierzę, choć rzeczywiście jest bardzo jasna) - własny step-up - opis na moim WWW - jedna z pierwszych moich przeróbek

4. jw. tylko inna dioda (UV)

5. Chińszczyzna (daaawno kupiona) 1xAA - zmienione 5 LED`ów (5mm) na jaśniejsze - nie warto się w nie bawić, mało miejsca, trudna do przerabiania, jakość i światło pozostawiają wiele do życzenia.

6. i 7. jw. (kupiłem kilka różnych) - leżą i się kurzą, przy diodach mocy pozostają daleko w cieniu

8. przerobiona na led mocy (25lm / 0,5W) + kolimator 15* - 3xAAA (druga czarna, w troszeczkę mocniejszej obudowie, gdzieś mi wsiąkła) - opis i zdjęcia u mnie na WWW

9. przerobiona 3xAAA - dodany własnej produkcji sterownik mikroprocesorowy (wersja 1) - różne jasności, tryby pracy (sekwencje itd.) - puki co elektronicznie najbardziej zaawansowana, choć niebawem prześcignie ją pewnie powoli kończona 2-ka ;-)

Obrazek

Obrazek

Dokładne opisy ww. przeróbek i rozwiązań zastosowanych w nich sterowników znajdziecie na http://flagiusz.republika.pl/


I jeszcze kilka dawniej kupionych, ale z braku czasu pozostawionych w spokoju:

Obrazek

Od lewej:
1. 19x 5mm LED - 3xAAA - dość jasna, da się wstawić kolimator i diodę mocy, ale niewielki max. prąd i droga w działaniu (AAA)

2. 19x 5mm LED - 3xAAA - dość jasna, chyba najlepsza do zmodowania (sporo miejsca) da się wstawić kolimator i diodę mocy, ale niewielki max. prąd i droga w działaniu (AAA) - chyba, że przejdzie się na inne źródło zasilania (tak jak w projekcie Bociana).

3. MacTronic (coś na wzór Maglite`a) - żarówkowa 2xAA - mało miejsca, słaba jakość wykonania (nierówne zwierciadło) - jedyna zaleta to 2xAA i chyba tylko tyle - włączana przez odkręcenie części z lampą.

4. Odpowiednik 3-ki tylko na 1x AAA - także żarówkowa, raczej mało miejsca, ale 1x5mm LED z przetworniczką się zmieści - włączana przez dokręcenie.


Chętnie odpowiem na ewentualne pytania - zapraszam do dyskusji na forum!
Ostatnio zmieniony niedziela 23 gru 2007, 15:20 przez df, łącznie zmieniany 1 raz.
Flagiusz
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...mówisz i masz Df, bardzo fajna idea :mrgreen:
Panowie, wyciągać aparaty i zwoływać zbiórkę światełek!! :mrgreen:
c++

Post autor: c++ »

Ta jedna posłużyła Bocianowi jako obudowa do Bocianolatarki ;)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

C++, śmigaj po aparat jako i ja uczynię :mrgreen:
c++

Post autor: c++ »

Calineczka pisze:C++, śmigaj po aparat jako i ja uczynię :mrgreen:
Dopiero po świętach. Niby w tej chwili mam czas, ale ja wole robić focie w dzień, kiedy jasno...
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...az miło popatrzeć na tyle latarek, hehe...ale jasnośc była, co?
Zmobilizowałeś mnie, zrobiłem zbiórkę świecideł w swoim domku, przedstawiam swoją załogę:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

to może teraz krótki opis, od lewej:
1-coś GP na 1AAA, jakkaś niby super jasna dioda, z soczewką jako optyka
2-moja pierwsza diodowa, oryginalnie kupowany jakiś Alfalux, miał byc z przetwornicą, a ma tylko rezystor, hehe, 3AAA, wstawiłem jakąś diodę bodajże HP Lighting, fajne ciepłe światło...
3-Bocialatarka Hani, na Edisonku, DD z 18650 przez 0,5OHMa :mrgreen:
4-body Bocialatarki, 3AAA, DD
5-moja pierwsza nurkowa latarka diodowa,Aqua-star, oryginalnie LuxeonI, po modyfikacji Seoul+nie pamiętam jaki step-up na maximie wsadziłem, 2AA i daje jakieś 700mA w diodę, pancerna, do 40m, ciężko mi się ja rozkręcało...
6-Elly z Edisonkiem
7-Elly z UV Edison Opto od Bociana
8-MTE A-42180 na Seoulu
9-HX-G011 z laserem zamiast diody :mrgreen: i jakims wsadzonym przeze mnie step-upem bo oryginał do bani
10-j.w. tylko z oryginalna, paskudną płaską chińską diodą i oryginalnym syfiastym step-upem
11-Ultrafire WF-801 z Seoulem i driverkiem na AMC1735, 5 trybów, 18650
12-Jetbeam C.LE V2 AA
13-Jetbeam C.LE V1.2 bodajże AA
14-Fenix P1D CE Żonki :mrgreen: CR123
15-Ultrafire C3 AA CREE
16-Ultrafire EMR1 Rebel
17-plaskacz noname od firmy na jakąś rocznicę 3AAA, jakieś tryby
18- plaskacz z kaidomain, akkusa musiałem wymienić bo nie działał, jakiś z gsm-a wstawiłem, dioda środkowa w osobnym trybie zmienia płynnie kolory, latarka ładowana z sieci

Drugi rząd od lewej
19-jakaś Energizera, żarówkowa, 2 R20, niby wodosczelna...plastikowa
20- latarka "bez prądu"...machasz ręką, latajacy magnesik wzbudza w cewce napięcie, to jest prostowane i ładuje mały kondensator...ciekawe, edukacyjne, niby wodoszczelne, nawet świeci, jedna super-hiper dioda ;-)
21-moja pierwsza nurkowa latarka, z Chorwacji, prezent urodzinowy, MoonLight, 6AA, niestety na wykończeniu, koledze udało się ją usmażyć chyba na słońcu z bateriami w środku..wylały...;-(, odbłyśnik zjedzony, styki zjadane :mrgreen:

A teraz jak to świeci...:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

póki co jak dla mnie za dużo ich jest bez sterowniczka na mikroprocku, ale już z pomocą Df to się zmienia :mrgreen:
Awatar użytkownika
df
Posty: 307
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 15:38
Lokalizacja: z nienacka
Kontakt:

Post autor: df »

No, no... naprawdę imponująca kolekcja.

I teraz podchwytliwe pytanie - którą ze swoich latarek lubicie najbardziej, z której najczęściej korzystacie i dlaczego?

Ja:
1. MXDL z 3W - EDC / chodzenie po nocy - jest bardzo wygodna (mała i lekka), światło dość jasne, bardzo dobrze skupione w centrum z ładnym równomiernym rozproszeniem - można świecić daleko przed siebie i jednocześnie dobrze widać co jest pod nogami.
Brak regulacji siły światła i trybów pracy (ale już niedługo będą) utrudnia korzystanie z niej w domu - jest po prostu za mocna.
2. Solitaire (przerobiona na LED) - poręczna, malutka, daje bardzo ładne białe światło o dobrym rozproszeniu, nie za mocne, w sam raz do domu / dla dzieci na noc.

Czekamy na kolejne zdjęcia!
Flagiusz
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...najczęciej korzystam z Jetbeam-ów, z tych samych powodów, dla mnie uniwersalne EDC-małe, dobrze wykonane, z trybami, wodoszczelne, ostatnio też Ultrafire EMR1 noszę bo ma kopa, sprawdzam jak zasilanie CR123 się sprawuje.....ale cosik szybko prądu ubywa... :mrgreen: ...a LOW w EMR1 jest za silny...
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

Nie ma się czym chwalić :neutral: - moja kolekcja.

Obrazek

Obrazek

1. MacTronic Guardsman ( 1AA Xenon ) :???:
2. NoName 3xLuxled ( 3xAAA ) :???:
3. NoName 1xLuxełon ( 3xAAA ) :???:
4. MacTronic - jakiś Industrial czy co ( 2xAA Krypton ) :???:

Dopiero dzięki Wam nawróciłem się na coś "lepszego". Może w tym tygodniu WF-502B dojdzie.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

No to czekamy na zdjecie z powiekszona rodzinka :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

O 13 z minutami dotarła do mnie paczka z DX :) . Z HK Post wysłana 27go, u mnie 1go - nieźle :) . Zamontowałem już GITD Button, ale musiałem przyciąć wewnętrzny cypelek stykający się z włącznikiem o jakieś 3mm ( nie włączał przełącznika, bo był za długi - miał jakieś 6mm ) - teraz wygląda idento jak ten seryjny.
Nie zauważyłem, żeby przy klipsie były jakieś zadrapania czy zużycia, jak to miało miejsce w 502B C++.

( Zgodnie z tym co obiecałem, C++ i Lennin - wysyłam wam po buttonie GITD :) ).

P.S. Dziex wszystkim za rady i pomoc w kupnie ( szczególne podziękowania dla Lennina, Bociana, Calineczki oraz C++ ;) - to na pewno nie ostatni zakup na DX.

Wkleiłem tylko jedną fotkę, bo C++ dość dokładnie pokazał wygląd 502B w galerii, więc nie będę jej zaśmiecał...

Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

hihi- nauczony przebojami C++ wziąłeś od razu wyłączniki na zapas- dobra myśl
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

pawelsz, C++ bardzo namawiał mnie na włączniki, chociaż nie wiem czy było to konieczne ;). W kilku shitach z allegro przełączniki działają już po kilka lat i jest ok. W sumie $2 to żadne pieniądze, więc się skusiłem.
Ogólne wrażenia na temat latarki są dobre. Wiem, że nie jest to szczyt techniki, ale jak za ta kasę ( w PL pewnie dałbym 90zł za samą latarkę, a nie cały komplet ) uważam, że warto było :).
Następny zakup to coś na 1xCR123A jako breloczek, a na Święta Wlk. Nocy albo wakacje - VB-16 lub FENIX P2B - jeszcze nie wiem.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

dokup sobie żarnik- warto- inny wymiar światła :)
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

pawelsz, właśnie też nad tym się zastanawiałem, ale ze wszystkich stron zostałem obrzucany informacją, że na żarniku 20minut pociągnie... Teraz byłem w lesie z psiakiem, zobaczyć jak to to się sprawdza i jestem naprawdę zadowolony. Świeciłem nią całą drogę, a po powrocie dalej 4,02V na mierniku :). I pomyśleć, że za takie pieniądze na alledrogo.pl nie dostałbym praktycznie nic - a na pewno nie w takim komplecie. Jednak oryginalna dioda to oryginalna dioda :).

Małe porównanie do 1w Luxeon z Allegrogo.pl ;) :

Obrazek i Obrazek

I bardziej zbliżone do tego, co widziały moje oczy:

Obrazek i Obrazek
ODPOWIEDZ