Mój zestaw rowerowy

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

I tu własnie przydałby się tokarz. Skoro jednak nie masz, to najprostszym sposobem będzie owijanie ciasno piguły taśmą miedzianą 0,3 -0,5mm, aż piguła zacznie w swoje gniazdo wchodzić z oporem. Między każdą kolejną warstwę taśmy trochę pasty termo. To powinno poprawić sytuację i w miarę dostatecznie odprowadzić ciepło, przy założeniu że w diodę idzie max te 2A. Sama pigula szczytem marzeń nie jest ale lepiej taka niż całkiem dziurawa. Jeśli masz lutownicę, odlutuj jeden przewód od diody i zmierz jaki prąd idzie w diodę, jeśli dasz rady.
koddi
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2015, 19:14
Lokalizacja: sz-n

Post autor: koddi »

Dzisiaj spr zrobić pomiar natężenia prądu. A tak się zastanawiałem, jaką pastę termo przewodzącą polecacie ?
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

koddi,
Tego typu :
http://www.ceneo.pl/1218782
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

http://allegro.pl/arctic-cooling-mx-2-b ... 07160.html
Taniej i więcej ;)
MX-2 to jedna z najlepszych past termo-przewodzących, w testach niewiele ustępuje sporo droższym produktom.
koddi
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2015, 19:14
Lokalizacja: sz-n

Post autor: koddi »

...wróciłem

Wcześniejszy model nie przetrwał próby czasu ( dioda się spaliła po podłączeniu multimetru, domyślam się że dostała lewe napięcie z multimetru i strzeliła ) .....

Dostałem nowy zestaw piguła wygląda nie co inaczej .... i jest z aluminium ( wcześniejsza przypominała stop jakiś metali )

Wcześniejsza
Obrazek Obrazek

Aktualna
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Multimetr nie podaje żadnego napięcia więc led padł albo z twojej winy ;)

A nowa lampa jest znacznie gorsza niż stara - pod ledem jest jedna wielka dziura więc ja bym tego bez porządnej przeróbki nie używał.
ILPT
koddi
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2015, 19:14
Lokalizacja: sz-n

Post autor: koddi »

Brak tokarza w okolicy...
Ta dziurę pod ledem .... może można by było dopasować jakąś płytkę miedzianą.... ?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Dobry pomysł, tylko musi dobrze siedzieć i nie zapomnij o paście termo.
ODPOWIEDZ