Chińska tandeta

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
pochoodniaa!
Posty: 28
Rejestracja: środa 20 lut 2013, 14:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pochoodniaa! »

Tej zimy znalazłem w domu lampki choinkowe, które były już stare. Oprawki po ściśnięciu w palcach kruszyły się, więc je wyrzuciłem (zostawiłem tylko żaróweczki i przewody, bo mogą się przydać). W każdej żaróweczce jest drucik, który po przepaleniu się żarnika kurczy się, zwierając styki. Dzięki temu po przepaleniu się jednej lampki pozostałe działają. Tyle, że wg instrukcji trzeba pilnować, by nie przepaliło się ich za dużo, bo pozostałe będą mocno się nagrzewać, topiąc oprawki.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Dodam jeszcze trochę kwiatków jakie mi się ostatnio trafiły.

romisen rc-g piguła i super pasta ;) widok znany chyba każdemu kto modyfikował latarki.
Obrazek


Teraz "super" lampka TRIOS 3W!
Dioda tak niebieska że ciężko mówić tu nawet o zimnej bieli ;)
"sterownik" jakiś jest, no w końcu musi być coś co podniesie napięcie z paluszka.

Obrazek
Obrazek


Latarka z paralizatorem ;)
Dioda bez pasty na mcpcb, zasilana bezpośrednio z akku, nawet nie ma rezystora ograniczającego. O dziwo świeci na biało nie na niebiesko.
W środku elementy przetwornicy zalane czarnym glutem i sklejone taśmą pakową.
Paralizatora nie testowałem ;) boję się czy czasem chińczyki z mocą nie przesadziły.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 30 Lipiec 2013, 23:20 ]
Kolejne badziewia, tym razem ładowarka do ogniw 18650, 2 kanały.

Z zewnątrz nawet ok, plastik jak plastik.

Po sprawdzeniu napięcia również ok, w granicach 4,23-4,25V

Wkładam ogniwa do ładowania i pierwsza niespodzianka, diody sygnalizacyjne załączają się po włożeniu akku a jeszcze przed włączeniem do sieci... pobiera prąd z akku w granicach 1,3mA, dobra ale niech naładuje jakieś ogniwo. Po jakiś 20min ładowania sprawdzam ładowarkę a ta całą nagrzana, pirometr pokazuje 50* na obudowie i 45* na akku... porażka.
No nic, zaglądam do środka,
Obrazek
Standardowo zasilaczyk impulsowy daje 6,12V i trafia to dalej na jakieś 2 układy no name które odpowiadają za ładowanie, one oczywiście gorące bo muszą wytracić napięcie, co przy prądzie ładowania 350mA ( deklarowany 1A, haha) daje około 0,9W które musi iść w luft, co niestety w plastikowej obudowie nie jest do zrealizowania.

Kolejna sprawa to laminat, jego jakość a raczej brak, miedziane ścieżki całe w bąblach i odchodzą od reszty... MASAKRA
Obrazek

ładowarka kupiona tu: http://www.ebay.com/itm/310584277462?ss ... 1497.l2649

[ Dodano: 30 Lipiec 2013, 23:29 ]
Prawdopodobnie wstawię tam coś bardziej ogarniętego np, ładowarkę na TP4056 albo max1811.
Awatar użytkownika
Wojto
Posty: 718
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 23:04
Lokalizacja: Mcz

Post autor: Wojto »

Ładowarka mnie przeraziła, jutro rozbiore moją i wrzucę tutaj zdjęcie co siedzi w środku ponieważ sie nie znam na układach.
woytazo
Posty: 114
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 11:31
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: woytazo »

maciex93 pisze:Kolejna sprawa to laminat, jego jakość a raczej brak, miedziane ścieżki całe w bąblach i odchodzą od reszty... MASAKRA
W podobnej ładowarce chciałem dokonać lekkiej modyfikacji i niestety z powodu tych scieżek się nie udała bo za duzo czasu zajęłoby ich odtwarzanie :neutral: .
Odpowiadając na PW kliknij "Cytuj".
galad
Posty: 67
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2009, 22:07
Lokalizacja: Katowice

Post autor: galad »

Mam tego Tiross'a 3W i mój świeci na biało, nie na niebiesko i do nawet mocno jak na taka diodę. Więc za te pieniądze to jest wg minie dobra latarka.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Więcej powodów dlaczego akumulatorki ultrafire to ZŁO i należy unikać.

http://budgetlightforum.com/node/27603

Obrazek
Obrazek
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
kubaswiatelka
Posty: 473
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 22:17
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie

Post autor: kubaswiatelka »

Oj maciex93 z tym to już przesada :P A pomyśleć ilu ludzi kupuje takie za przeproszeniem gó... na allegro o pojemnościach typu 9999999mAh :P Szkoda że chińczyki starają się z nas zrobić idiotów i że nikt się tym nie zajmuje żeby takie badziewie nie trafiało do sprzedaży.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Kolejny bubel do kolekcji - lampka biurkowa. Szczelna obudowa i trafo dobrane tak, że po kilkunastu minutach pracy plastik pod spodem zaczyna się topić.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Drut12
Posty: 109
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 11:39
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Drut12 »

maciex93, Właśnie dlatego nigdy nie kupiłem żadnego latarkowego "litowca", wolę już pójść na złom i wygrzebać coś z baterii laptopowych :D.
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
pietros pisze:Kolejny bubel do kolekcji - lampka biurkowa. Szczelna obudowa i trafo dobrane tak, że po kilkunastu minutach pracy plastik pod spodem zaczyna się topić.
Masz pecha okrutnika. Ja mam praktycznie identyczną od czterech lat., chodzi po 5 godzin dziennie non stop. Może gdzieś masz słabe luty na których się grzeje albo za mocną żarówkę i trafo nie wyrabia... :|
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
Kyle
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 10:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Kyle »

maciex93 pisze:Więcej powodów dlaczego akumulatorki ultrafire to ZŁO i należy unikać.
... że też komuś się w ogóle opłaca produkować taki CRAP. Tak czy inaczej, przekręt MEGA. Coś takiego trzeba tępić. Za towar jest w sumie odpowiedzialny sprzedawca.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

maciex93 pisze:Więcej powodów dlaczego akumulatorki ultrafire to ZŁO i należy unikać.

http://budgetlightforum.com/node/27603
Ja cię kręcę :D
Fajny patent...

Z tego wysnułem jeden pozytywny wniosek - mniejszych jak 14500 czy 16340 prawdopodobnie w ten sposób nie podrabiają :P
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

To się nazywa utylizacja po chińsku, zapakują stare akumulatory w nowe puszki i wysyłają w świat. A jak mają partię 18650 to ładują je w nowe koszulki, na bieguny + i - nowe ładne blaszki a pod spodem widać pozostałości po zgrzewaniu. Siła robocza tania więc się opłaca.
Z 2 strony jednak w chinach da się dobrze rzeczy produkować, ale trzeba odpowiednio zapłacić i kontrolować jakość na bieżąco.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
max4max pisze:Ja cię kręcę :D
Fajny patent...
Podrabiają nawet kondensatory, pamiętam jak na jakimś forum, ktoś rozebrał jakieś Rubicony, czy też Elna Cerafine, a w środku były zwykłe chińskie kondzie, nawet o mniejszej pojemności niż były opisane na "opakowaniu". Co ciekawe, wielu "słuchaczy" je bardzo wysoko oceniło, trzeba jednak oddać, że widzieli tylko zewnętrzną powłokę :twisted:

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Pyra pisze:Podrabiają nawet kondensatory, pamiętam jak na jakimś forum, ktoś rozebrał jakieś Rubicony, czy też Elna Cerafine, a w środku były zwykłe chińskie kondzie, nawet o mniejszej pojemności niż były opisane na "opakowaniu".
Chyba o to chodzi;
Obrazek
źródło


Obrazek
źródło




Obrazek
znalezione w Google grafika
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
ODPOWIEDZ