Chińska tandeta

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
Awatar użytkownika
Drut12
Posty: 109
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 11:39
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Drut12 »

Miałem podobne kondensatory, tylko że zamiast "powiększonej" pojemności miały także podniesione napięcie.
Zbudowałem zasilacz 2x 60V do wzmacniacza, biorę 2 kondensatory 6000μF (100V) podłączam je szeregowo pod mostek graetza i naglę słyszę bum! Kondensator aż napuchnął :twisted: .
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Jako że ostatnio też padłem ofiarą chińskiej podróbki lub oszustwa (nie mam pewności) to się podzielę informacją na temat zasilaczy.

A więc tak, niecałe 2 lata temu kupiłem 8 zasilaczy na allegro do oświetlenia led o takich:

Obrazek

Zasilacz liczyłem z 20% rezerwą a i tak się grzał niemiłosiernie.
Niedawno był problem ze stabilnością na całym osiedlu i 2 zasilacze padły z hukiem.
Tak się zgrzały że naklejka puściła a co było pod spodem:
Obrazek

Jak magicznie przerobić zasilacz 9V/4A na 12V/3,8A?
Tadaaam :twisted:

Obrazek

Wszystkie 8 były w taki sam sposób "zmodyfikowane" rezystory lutowane niechlujnie (2 były jakimś cudem przylutowane pionowo po dłuższej krawędzi), najpewniej "kolbówką" bo są charakterystyczne przytopienia w plastiku.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
Drut12
Posty: 109
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 11:39
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Drut12 »

Za trudno było otworzyć obudowę i normalnie przelutować ten rezystor :mrgreen: .
My śmiejemy się z chińczyków że produkują takie buble, a oni śmieją się z nas że je kupujemy :roll: .
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Drut12 pisze:Za trudno było otworzyć obudowę i normalnie przelutować ten rezystor
Obudową zgrzewana więc łatwiej im otwornicą czy czego tam użyli.

[ Dodano: 7 Styczeń 2014, 22:17 ]
Drut12 pisze:My śmiejemy się z chińczyków że produkują takie buble, a oni śmieją się z nas że je kupujemy :roll:
Gdybym wiedział to bym nie kupił bo tylko wywaliłem kasę w śmieci ;)
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
bazylson
Posty: 29
Rejestracja: sobota 09 mar 2013, 22:01
Lokalizacja: Polska

Post autor: bazylson »

Właśnie kupiłem sb Tirossa tego z 3ciej strony. Kolega zamawiał akurat kilka sztuk co by rodzinke tanio wyposażyć, to sam 1 wzięłem żeby zobaczyć z czym to się je. I szczerze mówiąc z 5 tirossów jeden migał po włączeniu :mrgreen: Drugi był krzywo skręcony. Ogólnie tandeta i nie ma sie czym zachwycać nawet za tą cenę... No ale koniec końców ja trafiłem swojego z nawet ładnym rozkładem światła, tyle że... niebieskiego :mad:
jkndgplq
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 10:57
Lokalizacja: Ładne

Post autor: jkndgplq »

Witam!

Oto kilka zdjęć "bazarowej" chińskiej latarki, którą rozebrałem, aby zobaczyć czym jest zasilana. Myślałem, że będzie w niej jedno ogniwo 18650, ale okazało się, że jest tam czarny akumulator.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
jkndgplq pisze:Myślałem, że będzie w niej jedno ogniwo 18650,
He he naiwniak ;)

To są takie małe akumulatory kwasowe, z reguły 6V, strasznie szybko wysychają, pękają i ...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Daaaawno temu kupiłem taki akumulator do echosondy. Potwierdzam zdanie Pyry, naładowałem to coś 5 razy, schowałem na zimę do szafy i wiosną musiałem wyprawić mu pogrzeb. :mrgreen:
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

ILPT
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Jeśli coś mi się kojarzy z chińską tandetą to właśnie te jednorazowe latarki. Istny majstersztyk. I jeszcze to ładowanie wprost z sieci :|
skaktus, dyskusja o obrazkach jest tutaj http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... c&start=15
Jedyne wyjście to dodanie punktu do regulaminu i smarowanie ostrzeżeń. Tylko że jak niektórym nie chce się nawet rozpocząć zdania wielką literą, to co dopiero załączać zdjęcia przez uploader...
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
skaktus pisze:No i żadne foto nie działa...
U mnie wszystko widać...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Pyra pisze:Witam
skaktus pisze:No i żadne foto nie działa...
U mnie wszystko widać...

Pozdrawiam
Dziś u mnie już też działa. Wczoraj miałem same X.

A co do latarki - jak kupiłeś za 10 zł to masz efekt wewnątrz :P
ILPT
konteno
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 23:26
Lokalizacja: Tykocin

Post autor: konteno »

Witam. Czy jest sens przerabiać takie latarki na zasilanie li-ion 18650 i ładowanie z microUSB przez TP4056
i jak zrobić driver by pozbyć się rezystorów przy diodach? W mniejszych jest mały rezystor przy każdej z diod a w większych (np. mactronic nemo 13l zasilanym z 4xR20/D czy http://24a-z.pl/images/1438529863_3805N.JPG )jest akumulator 6V4Ah i i jakieś 2 większe 3watowe rezystory połączone równolegle . Da się zrobić jakiś driver do takich diod 5mm połączonych równolegle?
Ostatnio zmieniony niedziela 21 sie 2016, 10:56 przez konteno, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Przerabiać można, ale sensu to nie ma. Jeden led jak choćby XML i prąd 1A da więcej światła niż takie cudo.
ILPT
konteno
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 23:26
Lokalizacja: Tykocin

Post autor: konteno »

Wiem i rozumiem ale potrzebuję dla domowników (kobiet) w miarę taniej i prostej latarki (do domu, piwnicy , gospodarstwa rolnego czy jakichś drobnych prac w terenie) i nie koniecznie ma być to jakiś kupny lepszy czy gorszy, tańszy czy droższy sprzęt z obudową aluminiową
po prostu co do założeń to: światła starcza tyle ile oferują chińskie latarki z diodami 5mm, latarka miałaby być ładowalna z wbudowanym akumulatorem (pewnie zamiast oryginalnej badziewnej żelówki wsadziłbym ogniwo 18650) w plastikowej obudowie bo jednak alu jak jest zimne to bywa niezbyt przyjemne w dotyku szczególnie zimą na zewnątrz, a ładowanie z micro usb bo chyba prakrycznie każdą ładowarką od telefonu można ogarnąć zasilenie tego, pozostaje kwestia zasilenia stało prądowego dla diod 5mm w całym zakresie pracy ogniwa i zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem
może sztuka dla sztuki ale wystarczające na moje potrzeby
ODPOWIEDZ