Latarka za 4 złote

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

Ja miałem podobny zestaw choinkowy z giełdy, podobna cena i wszystkie diody świeciły podobnie(w danych kolorach). Były 3 obwody z 3 kolorami oddzielnie sterowane. Przy każdej diodzie był rezystor i połączone były szeregowo. Po pewnym czasie użytkowania na szkolnych dyskotekach i choinkach, zaczęły się ukręcać kabelki w takiej ilości, że odechciewało się naprawiać :wink: . Widać trafiłeś na jakiś kiepski "model" :wink: Ja te swoje bym był w stanie polecić. Napewno lepsze niż żarówkowe za 3zł z marketu.
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
Mirecki
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 20 sty 2013, 22:01
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Mirecki »

A ja podpowiem co z takiej zepsutej latarki za 4zł można stworzyć.
Odciąłem przednią część z diodami, do środka dotoczyłem bardzo ciasną aluminiową pigułę z mosiężnym pierścieniem na driver (5 trybów 1A) do kompletu najtańsza chińska dioda z allegro (biała ciepła 3W na starze 21mm ma żarówkowy naturalny odcień) i najtańszy kolimator do takiej diody (ja wybrałem 25 stopni). Całości dopełnia dotoczony pierścień blokujący kolimator z przodu. Zamontowane jest to na paskach od równie taniej i równie zepsutej czołówki "za dychę" i zasilane przez kabelek battery-packiem na 3xAA zamontowanym na paskach za głową. Roboty ok 5h, koszty znikome:
dioda- ok 3zł
kolimator- ok 4zł
driver - chyba 12zł ale nie pamiętam dokładnie
reszta z odzysku.
Zasilam to bateriami, które nie uciągną już Garmina lub fotopułapki, co jest celowym zagraniem, bo jak na próbę podłączyłem Li-iona to w trybie max momentalnie niewielka głowiczka robi się ciepła. Jak ktoś jest zainteresowany zdjęciami całości to mogę przesłać na PW bo coś nie mogę opanować wklejania do postu :-(
ghost83
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 20:38
Lokalizacja: Silesia

Post autor: ghost83 »

Do tych wynalazków za 4 zł idealnie pasuja ogniwa li ion 18500. Jedyna rzecz jaka trzeba zrobić to dołożyć rezystor aby diody sie nie przepaliły....
Ostatnio zmieniony piątek 23 sie 2013, 19:45 przez ghost83, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ