Miernik cęgowy AC DC

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Miernik cęgowy AC DC

Post autor: ProLight »

Witam,
Zapragnąłem posiadać miernik cęgowy, taki który zmierzy prąd DC
Wstępnie wybrałem UT210E
Będę mierzył raczej mniejsze prądy, dlatego wybrałem UT210E że względu na lepszą dokładność.

Ew. Czy w budżecie 200zł (max250zł) znajdzie się coś lepszego?
Może też być coś z rynku wtórnego.

Pozdrawiam
Główny spammer tego Forum ;)
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Mam ten miernik od 2 lat, używałem sporadycznie, ale prądy DC porównywałem z tradycyjnym pomiarem za pomocą porządnego Fluke'a i wypadł bardzo dobrze. Wtedy nic lepszego z cęgowym DC w tej cenie nie było.
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Dzięki
Chyba nie ma nic w tym budżecie innego.
Więc będę szukał UT210E
Główny spammer tego Forum ;)
Awatar użytkownika
abyss
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 23:52
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: abyss »

Wziąłem niższy model UT-203 - też coś tam mierzy w DC cęgami. Błąd w stosunku do miernika włączonego w obwód zależy od dokładności ustawienia "prostopadłości" cęg, jest akceptowalnie przy prądach rzędu od 0,5A w górę. Z innym nie miałem porównania. Wówczas za swój zapłaciłem poniżej 25€ co nie kwalifikowało go w Irlandii na VAT - czyli odpadły mi koszta VAT'u i opłaty związanej z obsługą.
Awatar użytkownika
n999
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2012, 18:35
Lokalizacja: Lubań

Post autor: n999 »

Kupiłem ten miernik. Działa bardzo dobrze. Jest opcja modyfikacji działania przez przeprogramowanie jego pamięci. Można zwiększyć zakres pomiaru do 200 albo 300A, czas podświetlenia itp. Trafiłem na model z układem scalonym DM1106, który umożliwia modyfikacje. Polecam.

https://www.youtube.com/watch?v=fX-Fhq9R4uY
ODPOWIEDZ