Przewód z szybkozłączką

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
milkoo
Posty: 61
Rejestracja: środa 12 paź 2016, 10:54
Lokalizacja: WP

Przewód z szybkozłączką

Post autor: milkoo »

Szukam i szukam w internecie i nie mogę znaleźć przewodu w okolicach 0,5mm2 z możliwie jak najmniejszą szybkozłączką/konektorem. Długość min. 20cm. Może być jakiś przedłużacz z końcówką męską i żeńską, który przetnę na pół i wykorzystam. Drugi koniec będzie przylutowany.
Może być również 2-żyłowy. Ktoś, coś ma, zna?
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Kabelek prototypowy do płytek z dziurkami (tylko przekrój będzie mniejszy i być może wolałbyś zacisnąć końcówki na innym przewodzie).
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
milkoo
Posty: 61
Rejestracja: środa 12 paź 2016, 10:54
Lokalizacja: WP

Post autor: milkoo »

Przymierzałem się już do takich, ale te które posiadam mają za małe przekroje. W ostateczności zadowoliłbym się takim o przekroju 0,34mm2.
Zaciskarki nie posiadam, zaciśnięcie kleszczami/kombinerkami niezbyt ciekawie mi wychodzi. Dlatego najlepszy byłby taki z zaciśniętą końcówką.
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

może jakieś złączki samochodowe?
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Złącze Xt-30?
milkoo
Posty: 61
Rejestracja: środa 12 paź 2016, 10:54
Lokalizacja: WP

Post autor: milkoo »

Już znalazłem :).
Branża modelarska dysponuje takimi kabelkami. 0,5 i 0,34mm2 i do tego małe wtyczki.
Gdyby ktoś kiedyś szukał, to tak to wygląda:
https://sklep.modelarnia.pl/p3627,zlacz ... iazdo.html
Dla mnie sam przewód trochę przykrótki, ale zawsze można przedłużyć.

@Uka: za duże to złącze. Ale chyba z tej samej branży, o której wspominam w poprzednim zdaniu, bo przeglądając ofertę tego typu sklepów natknąłem się na coś podobnego.
Dzięki Wam za odzew.
Awatar użytkownika
abyss
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 23:52
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: abyss »

Złączki JST na ali przeglądałeś? Jest tego dużo, to standard. Da się potem użyć do innych celów. Jako, że nie są zabójczo drogie to polecam branie zestawu różnych. Ja w rezultacie mając już chyba z 5 czy 6 różnych rozmiarów gniazdo/wtyk kupiłem zaciskarkę i komplet różnych osad, bo nigdy nie wiadomo co będzie potrzebne.
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

milkoo pisze:Już znalazłem :).
Branża modelarska dysponuje takimi kabelkami. 0,5 i 0,34mm2 i do tego małe wtyczki.
Gdyby ktoś kiedyś szukał, to tak to wygląda:
https://sklep.modelarnia.pl/p3627,zlacz ... iazdo.html
Dla mnie sam przewód trochę przykrótki, ale zawsze można przedłużyć.

@Uka: za duże to złącze. Ale chyba z tej samej branży, o której wspominam w poprzednim zdaniu, bo przeglądając ofertę tego typu sklepów natknąłem się na coś podobnego.
Dzięki Wam za odzew.
Zależy kto uważa co za duże. Tu masz przepustowość 30A.
Załączniki
94903-plugs.jpg
94903-plugs.jpg (956.04 KiB) Przejrzano 4190 razy
milkoo
Posty: 61
Rejestracja: środa 12 paź 2016, 10:54
Lokalizacja: WP

Post autor: milkoo »

Uka pisze:Zależy kto uważa co za duże. Tu masz przepustowość 30A.
Dla moich potrzeb zaproponowane przez Ciebie złącze byłoby za duże, ale i tak dzięki za pomoc. Musiałem to przeciągnąć przez niewielki otwór. Złącze BEC ledwo przeszło.
Udało mi się zdobyć zaciskarkę, więc kupiłem sobie same konektorki i zarobiłem przewody o długościach mnie interesujących. Przewód 0,5mm2 to jest max. co można do nich użyć. Do włożenia zarobionego przewodu do wtyczki trzeba było wspomóc się kombinerkami, aby złapać przewód zaraz za pinem i wcisnąć go do wtyczki. Gdyby nie to, to mógłbym mieć problemy ze złożeniem tego do kupy.
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

mam takie

https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 2fc2d0mN1X



Wysyłka była dość droga ale można kupić pojedyncze sztuki. Paczka dotarła koło 7 dni.
ODPOWIEDZ