Aoyue 968 przestała działać lutownica

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
Awatar użytkownika
Pingwin
Posty: 107
Rejestracja: środa 21 lis 2007, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

Aoyue 968 przestała działać lutownica

Post autor: Pingwin »

Witam
Tak jak w temacie, pewnego razu po prostu lutownica przestała grzać. Po włączeniu dioda mignie i nic się nie dzieję, kolba się nie nagrzewa, zmiana temperatury nic nie daje. Hot air i odciąganie oparów działa prawidłowo. Wymieniłem grzałkę w lutownicy oraz grot na nowe, nic to nie dało.


Rozkręciłem obudowę i chciałem zajrzeć do płytki ale wygląda na to, że wtyczka lutownicy ją trzyma i musiałbym ją odlutować żeby tę płytkę odczepić a że mam do dyspozycji tylko badziewną chińską lutownicę która słabo cokolwiek lutuje, wstrzymam się z rozlutowaniem do czasu jakiegoś pomysłu jak to ugryźć.
Gregor887
Posty: 335
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 14:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gregor887 »

A moja LT z łódzkiego ZDZ ma ponad 40 lat... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Przede wszystkim, sprawdź napięcie zasilania. Grzałka kolby jest z reguły zasilana napięciem 24V, grzałka HotAir, normalnie 230V.
Problemem może też być pomiar temperatury grota, jeśli układ dostaje sygnał, jakby grot był rozgrzany, nie włącza zasilania aby ograniczyć temperaturę.
W związku z tym, zaczął bym od zmierzenia zasilania płytki, oraz pomierzenia wszystkich połączeń lutownica - płytka.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Pingwin
Posty: 107
Rejestracja: środa 21 lis 2007, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pingwin »

Dzięki. Tak zrobię.
ODPOWIEDZ