Przejściówka Milwaukee 18V - Ryobi 18v

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
piecornik
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 20 maja 2013, 18:22
Lokalizacja: TL

Przejściówka Milwaukee 18V - Ryobi 18v

Post autor: piecornik »

Witam,

Stoję przed małym problemem dotyczącym budowy adaptera z baterii M198 Milwaukee na Ryobi One+. Chciałbym podpiąć baterię Milwaukee M18B9 czyli 18V 9ah jako baterię ONE+ HP (high power; występują jako 6 i 9 Ah). Nowy rodzaj baterii ma dwa dodatkowe styki z tyłu i pytanie z mojej strony - czy to są dodatkowe złącza zasilające czy służą do monitorowania?
Baterie mają pracować z kosiarką która ma dwa dodatkowe styki przy jednym z gniazd na baterię (może pracować na jednej lub dwóch bateriach 18V).

Pozdrawiam
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przejściówka Milwaukee 18V - Ryobi 18v

Post autor: BKK »

Przecież milwaukee ma elektronikę w baterii i urządzeniu, która współpracuje. Nie wiem, jak się zachowa bateria bez niej.
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Re: Przejściówka Milwaukee 18V - Ryobi 18v

Post autor: Goferjw »

Wiesz co, nie rób dziadostwa jakiegoś ...
Było Cię stać na sprzęt Milwaukee, stać było na kosiarkę od Ryobi, kup jak człowiek odpowiedni akumulator lub akumulatory do Ryobi.
Albo Ryobi się pozbądź a kup sobie kosiarkę z Milwaukee (szczerze nie patrzyłem czy takowa jest) i będzie bez komplikacji, czytaj będziesz się trzymał jednego systemu akumulatorów.
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
piecornik
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 20 maja 2013, 18:22
Lokalizacja: TL

Re: Przejściówka Milwaukee 18V - Ryobi 18v

Post autor: piecornik »

Skąd pomysł, że jeden system akumulatorów to najlepsze rozwiązanie?

Od Ryobi mam sprzęt ogrodowy a w tym kilka akumulatorów 5Ah a od Milwaukee pozostałe narzędzia. Nie widzę sensu inwestowania w drogie baterie do Ryobi gdy obecne spełniają swoją rolę, nawet w kosiarce. Chciałem zastosować baterie z Milwaukee bo ogólnie są na lepszych ogniwach i lepiej zniosą intensywne rozładowanie jakie oferuje kosiarka. Czy to jest dziadowanie?

Poza tym baterie nie wymagają zewnętrznej elektroniki.
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przejściówka Milwaukee 18V - Ryobi 18v

Post autor: BKK »

Bo jeden system akumulatorów, to najlepsze rozwiązanie. Proste.
Raz, że odpada kilka ładowarek.
Dwa, że można przekładać między narzędziami.
Trzy, że można zabrać mniej akumulatorów i używać więcej narzędzi.
Cztery, że nie trzeba wpadać na głupie pomysły i narażać narzędzia i akumulatora na zniszczenie.
Dalej?
ODPOWIEDZ