Driver RGBW - czy ktoś potrafi przeprogramować?

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
Jarekk
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów/Lublin

Driver RGBW - czy ktoś potrafi przeprogramować?

Post autor: Jarekk »

Witam,

Noszę się z zamiarem złożenia latarki - zabawki z diodą rgbw (lub z kolorowymi diodami np. XPE2. W każdym przypadku prąd ok. 1A na kanał.

Dostępny do kupienia jest driver:

http://www.kaidomain.com/p/S025274.17mm ... MC-E-Color

Możliwości tego drivera wydają mi się dość ubogie. Czy ktoś próbował zmienić program w procesorze, lub ma własne doświadczenia z takim driverem?

Założenia to: średnica 17mm, obsługa przerywaniem obwodu (bez microswitcha). Z trybów to powiedzmy paleta przynajmniej 7 kolorów: R, G, B, W, RG, RB, GB, przynajmniej po 2-3 tryby jasności dla każdego koloru, a i jakiś czerwony beacon czy stroboskop policyjny lub "losowy" byłby mile widziany

Nie mam żadnego doświadczenia z procesorami, a wykonanie płytki takich wymiarów wydaje mi się trudne.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

żeby to coś miało jako-takie kwestie użytkowe to w swojej wersji "sterownika" wrzuciłem 6 przycisków (+R- ; +G- ; +B-) + kolejny do zmiany programu, więc zmiana programów jednym switchem do takie dłubanie w ...
swoją drogą, widział ktoś jakiś host, w którym można by zmieścić 6 przycisków?
Awatar użytkownika
Jarekk
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów/Lublin

Post autor: Jarekk »

Bardziej w kwestii zabawki niż faktycznego użytkowania, w praktyce z potrzebnych kolorów to czerwony, który mało zaburza nocne widzenie.

Wyobrażam sobie start od białego niskiego trybu. Pojedynczy klik: zmiana mocy w pętli, szybki dwuklik to prezentacja kolorów w pętli: zatwierdzamy klikiem. Regulacja mocy jak w trybie białym. Po trzech kliknięciach tryby specjalne. Takie rzeczy jak zabezpieczenia przed nadmiernym rozladowaniem uważam za oczywistość. Miernik poziomu baterii to jako dodatek.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

tragedia, prędzej zapomnisz co chciałeś uzyskać niż to znajdziesz ;-)
ODPOWIEDZ