Solarforce L2P 4x XP-L 3500lm+

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Ten projekt powstaje w jakimś celu? Chodzi o oszczędzanie diody, żeby nie żyłować jej i można było rozłożyć to na 4? Optyka dalekosiężna tu nie wejdzie, więc to będzie coś co świeci szeroko. Coś co świeci tak samo, jak 4 diody, to jedna dioda świecąca bardzo mocno? Używanie na full świecących 4 diod chyba usmaży dłoń posiadacza i ogniwo szybko rozładuje. Więc, do czego ten twór ma służyć?
Mociumpel
Posty: 2093
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

WOW - słyszałeś o efekcie UAU? - tego się nie da wytłumaczyć to trzeba poczuć - to coś jak jazda singlem z górki bez hamulców z ostrym zakrętem 90 stopni na samym dole ...
To jest efekt UAU - bez sensu ale kopie w zad i cieszy mózg ...
Jak moje pińcet plus postów hehe ...
Ostatnio zmieniony piątek 01 gru 2017, 20:28 przez Mociumpel, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Singlem? Chyba na ostrym kole, bo singiel, to ogólna terminologia, to może być MTB z jedną zębatką z tyłu na kasecie i jedną z przodu... Ale to nie o rowerach :D Efekt "UAU" będzie na pewno. Tylko tak się zastanawiam czy jakieś praktyczne zastosowanie to może mieć. To może świecić bardzo jasno, ale krótko, bo jedno ogniwo i oparzenia dłoni... Więc, co? Jakiś sygnalizator? Do samoobrony nie, bo to pewna ślepota.
Agauy
Posty: 140
Rejestracja: piątek 12 maja 2017, 07:51
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Agauy »

Efekt uau? Dzieciaki będą się cieszyć. One też bywają klientami i nie ma nic złego w zaspokajaniu ich potrzeb.
Ale nie tylko dzieciaki, bo nie tylko efekt uau tu się liczy.
Sam mam Emisara D4 219c (najgorętsza wersja). Jak używałem go z VTC6 przegrzewał się szybko, może 10 sekund.
Dla niego kupiłem VTC5A, bo chciałem jeszcze więcej.
Dlaczego? Bo turbo pozwala mi zobaczyć więcej, gdy tego chcę. Włączam na 2 sekundy i wyłączam, więcej mi nie trzeba.
Peak Eiger Ultra XP-G2 S2
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Agauy pisze:...Włączam na 2 sekundy i wyłączam, więcej mi nie trzeba.
A potem g..o widzę.
Wiecznie w drodze.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Barsuczy, fajne rzeczy dlatego są fajne że nie są do końca rozsądne ;) ale nawet w tej latarce to nie tylko zabawa, może się przydać, odkąd mam latarki silniejsze niż 100 l to mało kiedy oświetlam coś co chcę zobaczyć bezpośrednio, i też w sumie najczęściej (ale nie najdłużej) używam trybów turbo w latarkach max 1000 l.
A dłoni przecież nie poparzy nie wprowadzaj ludzi w błąd, ma zabezpieczenie termiczne...
Ostatnio zmieniony piątek 01 gru 2017, 20:53 przez ww296, łącznie zmieniany 1 raz.
Agauy
Posty: 140
Rejestracja: piątek 12 maja 2017, 07:51
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Agauy »

Barton_ pisze:
Agauy pisze:...Włączam na 2 sekundy i wyłączam, więcej mi nie trzeba.
A potem g..o widzę.
Raczej nie kieruję światła na coś, co jest blisko. Trochę oślepia, ale nie tak żebym przy 150 lm mało widział.
Peak Eiger Ultra XP-G2 S2
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Inna hipoteza- podręczna, kieszonkowa lampa błyskowa do aparatu :D
nocnafuria22
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 26 lis 2017, 23:43
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: nocnafuria22 »

Już wiem jaki prezent sobie sprawię na święta :mrgreen: Pytanie czy przed czy po :?:
witos
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 13:43
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: witos »

nocnafuria22 pisze:Już wiem jaki prezent sobie sprawię na święta :mrgreen: Pytanie czy przed czy po :?:
Tylko na,które święta ? Na te w tym roku to nie za bardzo bym liczył ;-)
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Jesteście tu tylko po to by wyśmiewać kogoś, kto tyle robi w temacie latarek?
Kupcie sobie chinczyka to pewnie będzie lepszy, tańszy i dostarczą go Wam przed Świętami (tylko którymi?).
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

Chłopaki darujcie sobie... Nie macie pojęcia (chyba?) ile potrzeba wiedzy i pracy w to włożyć by zobaczyć jakikolwiek zadowalający efekt. Potrzeba czasu i energii na testy i poprawki. To nie będzie trwać kilka dni - bo nie może.
Trzeba poczekać. Efekt końcowy na pewno będzie zadowalający :)
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
spina
Posty: 8
Rejestracja: środa 26 cze 2013, 11:07
Lokalizacja: białystok

Post autor: spina »

Czepiacie się jak pijany płota.... Chłop robi dobrą robotę i niech odzywają się ci co kupili od Niego latarki i mają jakieś problemy. A jeżel jest zapotrzebowanie na miliony lumenów z " malucha" to jaki problem? Kto ma ochotę to kupi, kto nie to nie, prawo rynku. Większość wie że ilość watów i wielkość-masa ma tu przełożenie na grzane się-kumulacje-oddawanie ciepła. Większość ludzi co kupi 3500 lm w latarce kieszonkowej nie będzie chodziło po ziemniaki do piwnicy, czy chodziło do wychodka bo tu wystarczy biedronkowa czy lidlowa czy jakąś inna chińska latarka. Ja tam czekam aż się pojawi L2P-3500 lm, może sobie sprwię w prezencie by wywoływała we mnie uśmiech na twarzy gdy mi się zamarzy światłość w środku nocy.
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Ale ja na przykład wcale nie wyśmiewam wizji kieszonkowego miotacza światła, to wydaje się być super. Zastanawiałem się tylko, czy na ten produkt już są przewidziani jacyś odbiorcy, albo jakieś konkretnie zastosowanie, wymagające tak dużej mocy w takim małym opakowaniu. Ale już wszystko jasne... Z taką latarką to w sumie oczywiste. :D
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Borsuczy pisze:Inna hipoteza- podręczna, kieszonkowa lampa błyskowa do aparatu :D
Ja często trybów turbo używam do doświetlenia jak w nocy robię jakieś foto dokumentujące instalację.
ODPOWIEDZ