Brinyte D8

problemy z doborem podzespołów, elementów, przeróbkami itp., czyli jak zrobić to co sobie wymyśliłem
Marconi
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 01 lip 2010, 11:21
Lokalizacja: podkarpackie

Brinyte D8

Post autor: Marconi »

Witam
Tak się zastanawam, czy nie sprawić sobie Brinyte D8 . Z sesji zdjęciowej zrobionej przez Teonia na torch.pl wynika, że jest to całkiem fajny klon Tiablo. Ma toto dość solidną mosiężną pigułę, zatem powinna dobrze odprowadzać ciepło i pewnie zmodyfikować się da. Chodzi mi o to, by jako efekt końcowy wyszedł thorwer oparty na SST-50. Z tego co widziałem, Mar3 zmodyfikował tak swojego Tiablo więc pewnie i ten klon by się dał. Chodzi mi o taką przeróbkę, która pozwoliłaby na rozsądne świecenie czegoś takiego z pojedynczego akumulatora 18650, no i coby miało to co najmniej dwa tryby. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że w tej sytuacji nie wysteruję diody tak, żeby wykorzystać jej możliwości Chodzi mi o maksimum tego co można przy takim zasilaniu osiągnąć. No chyba, że przypadkiem pasowałaby przedłużka z Tiablo, tak jak ich szybki podobno pasują. Jaki driver do tego najbardziej by się nadawał, no i czy konieczna jest w tym wypadku ingerencja w reflektor?
Pozdrawiam
Marconi
Awatar użytkownika
glowak_71
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 10:53
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: glowak_71 »

Przedłużka z Tiablo nie pasuje. Inny skok gwintu. Był to główny powód, dla którego odpuściłem sobie właśnie taką przeróbkę, o której mówisz. Z jednego akusa szału nie będzie, niestety. Z dwóch i owszem - mam UF-1500, w którą wsadziłem sterownik, dający 4,3A w diodę - z 2 akusów ciągnie 2,6A i całkiem ładnie daje radę.
Nie jestem leniwy, tylko energooszczędny.
Marconi
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 01 lip 2010, 11:21
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: Marconi »

Dzięki, że się odezwałeś.
Szkoda, że nie pasuje ta przedłużka, bo latarka widzi mi się fajna, ale może jednak warto wydumać choć na jednym. W końcu Olight w M21 wpakował właśnie tą diodę i jakoś daje radę. Fakt, że dioda jedzie tylko na pół gwizdka, ale i tak wygar ma większy od R-5. Kiedyś zastanawiałem się nad nią, ale wolałem fenixa TK-12 z R-5. Taki mały thorwer też by się mi przydał na łódź. Tam jest solidny ref, więc efekt powinien mimo wszysko być przy przyzwoitym driverze. Co prawda mam RQ Speara przerobionego na R-5, ale to jest coś pośredniego pomiędzy szperaczem, a użytkową osobistą latarką. Fakt, że świeci jaśniej i dalej, choć krócej od Fenixa z tym samym emiterem, ale chciałbym jeszcze mieć jakiś "nieużyteczny" "laserek". ;)
Pozdrawiam
Marconi
olijacek
Posty: 67
Rejestracja: wtorek 16 mar 2010, 22:59
Lokalizacja: Mińsk Maz

Post autor: olijacek »

Wsadziłem w ta latarkę xml T6 ze sterownikiem 2.5 A bardzo łatwa podmiana polecam. Koszt 18 zł.
ODPOWIEDZ