Grega modyfikacja Solarforce L2P, moduł XM-L U2 1C, T5 4B

co i jak zrobiłem...
VMax
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 16:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: VMax »

Można gdzieś zobaczyć porównanie jak świecą?
jar
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 25 gru 2014, 01:58
Lokalizacja: GFC

Post autor: jar »

Witam,
jestem nowym szczęśliwym posiadaczem L2 900lm XM-L2 T6 3C extended v2.1 z włącznikiem forward, po przeczytaniu instrukcji sterownika nie wychodzi mi wieloklik. Jak wykonuje się klik w tego typu włączniku? Po włączeniu latarki i odczekaniu paru sek. klik na zasadzie wciśnięcia do połowy (co nie powoduje odcięcia zasilania) nie działa. Metoda włączenia, odczekania i wyłączenia latarki 6-krotnie również nie zadziałała.

Jak to się gryzie żeby działało?:)
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Witaj,

Różnice w sterowaniu latarką z włącznikiem forward / reverse opisałem tutaj.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
jar
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 25 gru 2014, 01:58
Lokalizacja: GFC

Post autor: jar »

dzięki :) i wszystko na ten temat, już działa
Plastyk
Posty: 20
Rejestracja: piątek 01 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Opole

Post autor: Plastyk »

Witam,
od prawie dwóch lat jestem zadowolonym użytkownikiem SF L2P XM-L2.
Jakiś czas temu przy innej okazji dokonałem pomiarów rezystancji włącznika. Wyniki były niezadowalające - okolice 60mOhm co dawało ponad 160mV spadku przy 2.8A (pomiary między pigułą a gwintem nakrętki).
Próbowałem niedawno coś na to poradzić. Po rozkręceniu nakrętki zdziwiło mnie, że łącznik (przycisk) ma prąd znamionowy... 1,5A. Nie znalazłem sposobu dostania się do samych styków, więc przeczyściłem styk pierścienia, dodałem mostek przewodem 1mm^2 na sprężynie.
Zabiegi poprawiły średnią, ale występuje duże zróżnicowanie parametrów - między kilkunastoma włączeniami zanotowałem wyniki odpowiadające od 16mOhm do aż 50mOhm.
Jestem pewien, że odpowiada za to sam (w)łącznik.
Kilka pytań:
Jakie wartości rezystancji całej nakrętki są założeniami "fabrycznymi" a jakie występują realnie po kilku latach użytkowania?
Czy jest możliwość rozebrania tego switcha tak, żeby dało się go później złożyć? Jeśli nie, pod jaką nazwą szukać takiego elementu? Na tme nie znalazłem, a to mnie martwi...

Pozdrawiam, Plastyk
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Wartość 60mom na całym module włącznika to akurat dobry wynik. Całkiem niezły włącznik Omten bez montażu ma około 50mom. Napis 1,5A dotyczy napięcia 250V. Włączniki bez problemu pracują do 4,2A, sprawdzone.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Plastyk
Posty: 20
Rejestracja: piątek 01 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Opole

Post autor: Plastyk »

Cóż, przynajmniej wiem, że zejść niżej łatwo nie będzie :grin:

A propos tego natężenia, rzeczywiście nie pomyślałem, mea culpa.
tomasz
Posty: 5
Rejestracja: środa 27 lip 2011, 20:10
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tomasz »

Witam, na forum jestem zarejestrowany od dosc dawna, ale sie nie udzialalem takze witam Was i pozdrawiam. Kupilem wreszczie porzadna latarke mianowicie Solarforce L2P extended v3.0 HE z LED XM-L2 U2 3C 970lm od Grega, dzis ja otrzymalem. Po przestudiowaniu instrukcji postanowilem wprowadzic swoje ustawienia, w szczegolnosci zmienic jasnosc trybow. Poniewaz z godnie z instrukcja fabryczna konfiguracja drivera ma blokade funkcji programowania postanowilem ja wylaczyc, co jak rozumiem robie w ten sposob:
"[17-klik] Programming enable - aktywacja/deaktywacja opcji 5, 8..16-kliku
&#8226; włączasz latarkę
&#8226; czekasz 2 sekundy (lub dłużej)
&#8226; wykonujesz 17-klik
&#8226; driver informuje o wejściu w tryb programowania: LED miga 3-krotnie z częstotliwością 1Hz (w tym czasie można zrezygnować z wyboru wyłączając latarkę)
&#8226; driver informuje o zmianie stanu opcji programming enable - 2 krótkie błyski [on], 1 długi błysk [off]
&#8226; powyższa czynność zmienia stan opcji programming enable na przeciwną (czyli przy włączonej wyłącza i odwrotnie)"

po czym przechodze do 8-kliku. Niestety tu pojawia sie problem bo za instrukcja :

"Klik - oznacza zanik napięcia na czas poniżej 0,5 sekundy (krótkie naciśnięcie włącznika latarki do połowy)
Wieloklik - czyli n-klik, np. 2-kilk, 6-klik oznacza wykonanie n kliknięć z przerwami około 0,5 sekundy pomiędzy kolejnymi klikami, czyli w tempie wielokliku standardowej myszki komputerowej (krótkie naciśnięcia klawisza latarki do połowy w równym tempie).
Wyłączenie - to zanik napięcia na czas powyżej 1 sekundy. Czyli jest to całkowite wyłączenie latarki bądź długie przytrzymanie włącznika w pozycji OFF.

Uwaga odnośnie klików: w tym driverze istotny jest czas przerwy w zasilaniu. Inaczej niż w poprzednich modelach. Kliki w tempie 0,5s czyli w miarę szybkie, dodatkowo istotny jest czas braku prądu - ten ma być krótki, krótkie "czarne" mignięcie LED. Po czasie 0,5s braku prądu kondensator podtrzymujący port procesora jest rozładowany - driver traktuje to jako wyłączenie latarki (pełny reset licznika klików)".

Robilem to w nastepujacy sposob (przy wlaczniku forward):
1 wlaczam latarke tj przycisk wciskam do oporu i puszczam - dioda zapalona
2 wciskam przycisk do polowy z rowna sila i czestotliwoscia - 17 razy
W wyniku tego nie udalo mi sie po kilku godzinach zabawy zmienic tych ustawien, nie wiem czy problem polega na nieprwidlowym kilkaniu, zlym zaprogramowniu sterownika, czy zupelnie zle to robie. Prosze o porade, bo po kilku h bezskutecznej zabawy jest to b irytujace...
Ostatnio zmieniony piątek 11 gru 2015, 16:19 przez tomasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Witaj tomasz, odpisałem Ci na maila jak obsługuje się ten typ włącznika (forward), robisz to niestety niezgodnie z instrukcją.

Zamiast jak napisałeś:
1 wlaczam latarke tj przycisk wciskam do oporu i puszczam - dioda zapalona
2 wciskam przycisk do polowy z rowna sila i czestotliwoscia - 17 razy


Zrób tak, jak podałem Ci w korespondencji.

obsługa włącznika forward:
- wciskasz włącznik do połowy i puszczasz (raz bądź kilkukrotnie) - w ten sposób ustawiasz tryby
- następnie dociskasz do końca
- to jest tzw. włącznik taktyczny, światło pojawia się natychmiast po lekkim naciśnięciu włącznika i nie wymaga całkowitego włączenia latarki - szybkie i ciche, można sobie łatwo "przyświecić" bez włączania latarki


Czyli całość wykonujesz na włączniku wciśniętym do połowy.
Nie dociskasz do końca przy zmianie trybów, ani przy programowaniu.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
tomasz
Posty: 5
Rejestracja: środa 27 lip 2011, 20:10
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tomasz »

ustawilem w koncu te tryby, zrobilem tak jak napisales czyli klikniecia do polowy (szybkie strzaly swietlne) z tymze przy ostatnim kliknieciu nie puszczam wlacznika a czekam na 3 blyski oznaczajace rozpoczecie zmiany ustawien i dalej jak w instrukcji
Ostatnio zmieniony niedziela 13 gru 2015, 22:31 przez tomasz, łącznie zmieniany 1 raz.
mentos
Posty: 2
Rejestracja: piątek 27 mar 2015, 22:19
Lokalizacja: Barczewo

Post autor: mentos »

Witam czy istnieje możliwość zamontowanie jakiejś soczewki skupiającej światło w L2P? Potrzebuję aby snop światła był bardziej skupiony.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Soczewki nie, ale można zainstalować moduł d26 z LED XP-L HI wraz z reflektorem SMO. Realny zasięg takiej konfiguracji wynosi 150-180m w zależności od warunków atmosferycznych.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
romek88
Posty: 11
Rejestracja: piątek 13 sty 2012, 21:19
Lokalizacja: PL

Post autor: romek88 »

Cześć, kupiłem kiedyś dziewczynie tą latarkę od Ciebie i jakiś czas temu przestała działać. Tzn. coś tam działa, włączam i latarka zaczyna migać i z każdym razem schodzić o stopień niżej z mocą. Co to znaczy? A może to aku do wymiany?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Witaj, skoro "zaczyna migać i schodzić o stopień niżej z mocą" to oznacza, że masz rozładowany akumulator. Włącza się zabezpieczenie w sterowniku.

Naładuj akumulator. Zmierz napięcie na akumulatorze.

Jeśli akumulator jest nadmiernie rozładowany, poniżej 2,5V, ładowarka może nie podjąć procesu ładowania, ponieważ traktuje ogniwo jako uszkodzone. Wtedy należy podnieść napięcie na akumulatorze za pomocą zasilacza z regulacją napięcia/prądu, jeśli jest do niego dostęp. Można też użyć drugiego, naładowanego akumulatora i podłączyć równolegle z tym rozładowanym za pomocą rezystora o wartości kliku omów na kilkadziesiąt sekund, potem do ładowarki.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Jack21
Posty: 3
Rejestracja: środa 31 paź 2018, 15:27
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: Jack21 »

Kilka lat temu ze swojego starego konta którego juz nie pamietam kupiłem latarkę l2t od Grega. Przez cały ten czas sprawowala się wyśmienicie, była wielokrotnie używana zarówno jako lampka rowerowa, podczas pieszych wędrówek itp. mam w niej ustawione 4 tryby swiecenia - to bodajrze 15, 30, 60 i 100% mocy. Ostatnio zapragnąłem aby był w niej jeszzce jakiś najsłabszy tryb, taki np 2%mocy który mógłby być trybem dodatkowym lub zastąpiłby któryś już istniejący. Więc wziołem sie za czytanie o tym jak to zrobić, kombinowałem z klikaniem latarki i... wszystko na nic. Nie mogę wejść do żadnego trybu zmiany ustawień. Przy kliknięciach po prostu zmieniaja sie te 4 tryby od najmniejszego do największego i nic poza tym się nie dzieje. Coś robię źle? A może te latarki kilka lat temu nie miały opcji zmiany raz zaprogramowanych ustawień ?
ODPOWIEDZ