Moje przeróbki latarek (Flagiusz)

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
df
Posty: 307
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 15:38
Lokalizacja: z nienacka
Kontakt:

Moje przeróbki latarek (Flagiusz)

Post autor: df »

Witam,
chciałbym dorzucić małą cegiełkę i podzielić się z Wami swoimi dokonaniami ;-) w dziedzinie przeróbek latarek oraz rozwiązań do ich zasilania.

Aby nie zaśmiecać forum podam link na moją stronę: http://flagiusz.republika.pl/ na której znajdziecie:

- sporo łatwo przyswajalnej teorii o prostych, a zarazem bardzo sprytnych i łatwych w budowie przetwornicach typu step-up (zasilających diody LED z niskich napięć) w różnych ich odmianach
- przeróbkach różnych latarek zarówno tych bardzo małych (np. kopia Maglite Solitaire) jak i nieco większych
- oraz co nieco o budowie mikroprocesorowych sterowników

Miłego czytania ;-)
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Re: Moje przeróbki latarek (Flagiusz)

Post autor: Bocian »

df pisze:Witam,
chciałbym dorzucić małą cegiełkę i podzielić się z Wami swoimi dokonaniami ;-) w dziedzinie przeróbek latarek oraz rozwiązań do ich zasilania.

Aby nie zaśmiecać forum podam link na moją stronę: http://flagiusz.republika.pl/ na której znajdziecie:

- sporo łatwo przyswajalnej teorii o prostych, a zarazem bardzo sprytnych i łatwych w budowie przetwornicach typu step-up (zasilających diody LED z niskich napięć) w różnych ich odmianach
- przeróbkach różnych latarek zarówno tych bardzo małych (np. kopia Maglite Solitaire) jak i nieco większych
- oraz co nieco o budowie mikroprocesorowych sterowników

Miłego czytania ;-)

Witaj df :wink: Prosiłbym Cię jednak w miarę możliwości o założenie odzielnych tematów na forum (projekty, modyfikacje) opisujących Twoje dokonania. Wiem że wymaga to trochę pracy w stylu "kopiuj, wklej" ale później łatwiej będzie potrzebującym znaleźć potrzebne info. Pozdrawiam
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Df, witaj;-)
Pierwszy rzut oka na twoja witrynke i bardzo mile zdziwienie! Nie dosc ze bardzo ladnie opracowane to przebiegi oscyloskopowe, no i twojego autorstwa kod zrodlowy, moje uznanie :mrgreen:
TAk jak napisal Bocian, proponuje i prosze, bys-o iloe masz na to ochote-podzialal na naszym forum odrobinke aktywniej, moze wrzuc do nas swoje projekty bo sa bardzo ciekawe. Poza tym serwerowi republiki bym nie ufal, torche wolno dziala i juz nie raz widzialem info ze strona wylaczona...wlasnie na adresie republiki.A takich projektow szkoda ;-)
Nasz serwer stoi na łączach/maszynach home.pl, poki co spisuje sie chyba swietnie :mrgreen:
Poczytam od deski do deski twoja witrynke pozniej, teraz obowiazki swiezo upieczonego taty wzywaja...
Udostepniles kod /hex-a do attiny?
Pomysl o trybach przelaczanych jak w wiekszosci latarek-przez przerywanie zasilania w minusie, driverek byl by bardzo uniwersalny ;-)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Df, widze ze na twojej witrynce pojawilo sie *** Under construction ***, cos szykujesz ciekawego? :mrgreen:

p.s. jako klucz nie lepiej bylo wsadzic mosfeta?
ODPOWIEDZ