Mactronic Scream na 18650

co i jak zrobiłem...
Alwin
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 07:59
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Alwin »

misiekbelchatow pisze:Witam!!
Natomiast pomimo tego na nierównościach latarka zmieniała tryby, dlatego dolutowałem do drivera sprężynkę, co zapewniło nieprzerwane dostawy prądu :) . Latarka juz dawno przeszła na emeryturę i wypoczywa w samochodzie w schowku.
Na 99% moja tulejka od chińczyka jest o ~4mm krótsza, stąd brak sprężynki (test uderzeniowo-wstrząsowy przeszła wzorowo).

Twoja na emeryturze, a u mnie zaczyna "nowe" życie, pierwsza latarka o takiej mocy i już czuje się niedosyt.
cervandes
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 19:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cervandes »

Ja przerobiłem Screama kiedyś bez tulejek. Po prostu wydłubałem nieco plastiku we włączniku tak aby się mieściło ogniwko na długość. Na driverze umieściłem kroplę cyny żeby ogniwo miało styk punktowy a nie całą powierzchnią. W rezultacie z zewnątrz latarka się nie różniła niczym, pełna fabryka.

Ot i cała przeróbka.

Obrazek
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A REF
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A kolimator 15*90
Alwin
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 07:59
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Alwin »

cervandes fajna modyfikacja ale wtedy latarka przestaje być uniwersalną, awaryjnie koszyczek na baterie AAA może jeszcze się przydać... w kiosku raczej nie kupimy ogniwa.
hitman047
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: hitman047 »

Dzień dobry!

Pozwolę sobie odgrzebać stary temat - czy możecie mi pomóc i podać link z tą "przedłużką" ?
Bo niestety nie wiem w jaki sposób tego szukać na chińskich marketach :P
Pozdrawiam bardzo serdecznie!

P.S. Jak myślicie jest sens przerabiać mocniej tą latarkę? Mam na myśli żeby wsadzić inną diodę itp. i zrobić z niej uzupełnienie dla X1 od Grega? Czy nie ma to najmniejszego sensu?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Przede wszystkim musisz załatać dziurę pod diodą. :) Wtedy możesz myśleć o diodzie np. XM-L2 i sterownik 1.4A
hitman047
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: hitman047 »

Czyli krótko mówiąc nie do końca opłaca się bawić w przeróbkę na inną diodę tej latarki.. Bo dioda na sink padzie od Grega to 36 zł, do tego sterownik pewnie kolejne 30 zł, później się okaże że optyka też nie jest górnolotna i tak wyjdzie kwota ponad 100 zł za co można mieć Convoya jako na światła "długie" w uzupełnieniu X1 od Grega.
To tylko przerobię ją na ogniwa 18650 i na tym poprzestanę ;)
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Uważam również że się nie opłaca, znaczy pewnie dałyby się zrobić z niej coś fajnego, ale za kwotę jaką trzeba by przeznaczyć na ten cel, można nabyć coś lepszego:)
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Możesz też zmodować budżetowo np. dioda bez sinkpada sterownik 1.4A albo 0.9A. Najważniejsze jest to żebyś dziurę pod diodą zalepił. ;) Niestety dużej różnicy w światłości nie zauważysz. Możesz też sprzedać go w sklepiku, może ktoś kupi. Jeszcze trochę dołożysz i kupisz convoya. ;)
piotrplawecki
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 16 paź 2016, 19:41
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: piotrplawecki »

Hej mam pytanie można gdzieś jeszcze kupić tą przedłużke do Mactronic Scream?
Awatar użytkownika
dymcio111
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 02 maja 2013, 12:53
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dymcio111 »

piotrplawecki pisze:Hej mam pytanie można gdzieś jeszcze kupić tą przedłużke do Mactronic Scream?
extension ring flashlight

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=ex ... t&_sacat=0
andre_2000
Posty: 22
Rejestracja: sobota 28 lip 2018, 11:29
Lokalizacja: Wro

Post autor: andre_2000 »

Witam!

Wątek wyciągnięty z dna forum, ale ponieważ wciąż mam M. Scream'a, tylko w wersji 02, to pozwolę sobie zapytać, czy światełkowcom coś wiadomo o tym, że ta wersja nie nadaje się do przerobienia na 18650? Wożę S02 jako zapas i szkoda byłoby mi spalić, tylko dlatego, że chciałbym wydłużyć jej czas działania. Jakiś problem z miernikiem zasilania w przycisku, jeśli dobrze wyczytałem?

Dziękuję z góry za pomoc, moja wiedza na temat elektroniki jest praktycznie zerowa.

a.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Jeśli nie ma ona sterownika podającego odpowiedni prąd na diodę to można by spróbować taki dołożyć i wtedy nie było by znaczenia czym jest zasilana, czy trzema AAA czy jednym ogniwem 18650.
andre_2000
Posty: 22
Rejestracja: sobota 28 lip 2018, 11:29
Lokalizacja: Wro

Post autor: andre_2000 »

Ok, czyli odpalenie S02 bez modyfikacji grozi spaleniem diody, a nie włącznika, jak wyczytałem w komentarzach na roweroweporady.pl?
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Ja tylko przestrzegam co może się stać jakby nie było takiego sterowania mocą ale trzeba by to dokładnie sprawdzić bo nie znak konstrukcji tej latarki.
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Scream to staroć ale po drobnej dłubaninie lub wkręceniu tulejki da radę świecić poprawnie - niedawno uświadomiłem znajomego że niepotrzebnie marnuje bateryjki skoro może używac aku AAA a nawet po wydłubaniu jak wyżej bebechów 18650 w wersji krótkiej czyli bez zabezpieczeń.
Nie pamiętam tylko czy ma wersje 300 czy 750 czy Noise.
ODPOWIEDZ