Sterownik LED obsługiwany microswitchem.

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

tomeksz68 pisze:Gadaj bom wielce niecierpliwy.
+1 :wink:
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
robak1989
Posty: 102
Rejestracja: środa 29 paź 2014, 23:50

Post autor: robak1989 »

Greg, odezwij się. Potrzebny taki driver na gwałt :mrgreen:
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
robak1989 pisze:Potrzebny taki driver na gwałt :mrgreen:
Marmez to ja też tak...
+1 :wink:

Greg nabrał wody w usta i milczy jak głaz. ;)
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

tomeksz68 pisze:Greg nabrał wody w usta i milczy jak głaz. ;)
Pewno życie... Coś się sypnęło, terminy się posypały... Nic tu nie pomożemy, no ale kibicować chyba możemy :) Poza tym na allegro jakoś miał mieć teraz urlop o ile się nie mylę, to może wyjechał sobie po prostu. :)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Pytacie Koledzy o driver programowalny, sterowany przyciskiem niskoprądowym? Pracuję nad tematem, może końcem miesiąca uda się ten projekt wykonać. Mało wolnego czasu, dużo pracy zawodowej aktualnie.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

greg pisze:Pytacie Koledzy o driver programowalny, sterowany przyciskiem niskoprądowym?
Tak, ja zdecydowanie o ten i to w wersji rozszerzonej. Jak by było trzeba go na żywo przetestować, to przez najbliższe 4 tygodnie mam tyle czasu, że mogę testować ;D

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
marmez pisze:Tak, ja zdecydowanie o ten i to w wersji rozszerzonej.
Tak oczywiście mnie również bardzo interesuje ten sterownik.
marmez pisze:Jak by było trzeba go na żywo przetestować, to przez najbliższe 4 tygodnie mam tyle czasu, że mogę testować ;D
Marmez ale jesteś bezpośredni. ;)
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
cervandes
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 19:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cervandes »

Coby Greg odrobinę presji odczuł to również dołączam do tupiących nóżkami. Jeden a może dwa bardzo chętnie przygarnę aby przerobić moje Convoye na rowerze na tak właśnie obsługiwany system. Potrzebuje 6A w 100%, chcę podłączyć obie głowice latarek razem i sterować nimi wspólnie, obie np 1%-10%-32%-100%. Stałe zasilanie ogarnę sobie sam, myślę o pakiecie 3 lub 4 szt 18650 w rurze podsiodłowej. Składanie też ogarnę, ale ten sterownik byłby dla mnie zbawieniem. Switch pod kciuk, funkcje wszystkie idealnie wpisują się w moje potrzeby a hitem jest dla mnie boost. Często tak mam, że po zmroku lecę i potrzebuję mrugnąć tym przede mną na 100% żeby się rozstąpili :)

Greg, działaj!
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A REF
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A kolimator 15*90
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Aktualnie dostępna jest wersja 1.2, od v1.1 różni się dodatkowym zabezpieczeniem termicznym.

Wersja programowalna gotowa będzie niebawem.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
hubertoz
Posty: 27
Rejestracja: środa 24 paź 2012, 10:12
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: hubertoz »

Interesuje mnie ten sterownik tylko żeby miał 1 tryb 100% czy istnieje taka możliwość zaprogramowania ?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Tak, tryby mogą być dowolne.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

Zakupiłem sterownik v1.2 z obsługą przez microswitch - prąd 1.4A.

Z czystym sercem mogę polecić kolegę, jego Fachowość oraz duże doświadczenie pomogły znaleźć mi poszukiwany sterownik!
Polecam!
Ganzo G718B
herakles
Posty: 20
Rejestracja: piątek 10 mar 2017, 18:17
Lokalizacja: Centrum

Post autor: herakles »

Magic!

Potrzebne mi coś podobnego, Greg przeczytaj proszę mój pierwszy post w tym wątku:

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=21150

Chyba masz rozwiązania mojego problemu.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Cześć kolego Herakles, przeczytałem, długi wywód :mrgreen:
Ten sterownik póki co nie jest programowalny przez użytkownika, zatem trzebaby na etapie programowania ustalić opcje, których potrzebujesz.
Wersja programowalna jest opracowywana, ale to może jeszcze chwilę potrwać.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
herakles
Posty: 20
Rejestracja: piątek 10 mar 2017, 18:17
Lokalizacja: Centrum

Post autor: herakles »

greg pisze:Cześć kolego Herakles, przeczytałem, długi wywód :mrgreen:
Ten sterownik póki co nie jest programowalny przez użytkownika, zatem trzebaby na etapie programowania ustalić opcje, których potrzebujesz.
Wersja programowalna jest opracowywana, ale to może jeszcze chwilę potrwać.
No długi jest, ale napisałem po co mi to, może ktoś jakieś rozwiązanie istniejące podrzuci.

Dzisiaj sobie tak jechałem po mieście troszkę dla relaksu i myślałem o programowaniu tego cuda.

Skoro jest wejście na switch i musi być odłączalne, to czemu nie można podłączyć do tego prostego układu zamiast switcha na czas programowania fototranzystora? Taki istny programator, fototranzystor zalutowany z mini jackiem albo innym złaczem. WOW!

Cudo które miga monitorem komputera na każdym urządzeniu w określony sposób przesyłąjąc dane do latarki łącznie z jakimś prostym interfejsem dla szarego usera mogę zrobić i udostępnić. Nie ma sprawy. Podchodziło by się z takim programatorem do dowolnego kompa, telefonu etc w zaciemnionym pomieszczeniu, odpalałoby się monitor i by się programowało jak się tylko chce. Po kilku chwilach (8b/s no może 16b/s a może tylko 4b/s trzeba by to sprawdzić) gapienia się w migający monitor mamy zaprogramowaną latarkę.

Proste, a cieszy! Zobacz jak to upraszcza sam program. Przeczytałem kilka opisów sterowników na tym forum i instrukcji ich programowania, nie wydają mi się proste do wykonania, a tu? Do tego użytkownik otrzymuje pełną swobodę. Może sobie zaprogramować tryby i kolejność oraz moc poszczególnych błyśnięć trybu jak chce. Do tego można trochę powydziwiać nt. trybów klakson. Wydaje mi się, że w najmocniejszym attiny było 512 bajtów na to. Tego nie ma w żadnym sterowniku.

Trudno jest określić dokładnie jakie tryby są potrzebne. Jestem przekonany, że z czasem użytkowania latarki to się będzie zmieniać. Zwróciłeś na pewno uwagę, na mój pomysł wypełniania trybów. Daje to ogromną przewagę niż obecne latarki. Np. taki tryb, że latarka świeci na 30% i sobie pomryguje czasem 3 razy na 60%. Taki tryb typowo miejsko-wieczorny.

Jakby taki sterownik miał się pojawić, na pewno go kupię. Jakbym miał się przyłożyć do jego powstania tworząc interfejs dla użytkownika do programowania, też się dołożę. Jakbym miał to zlecić za jakieś rozsądne pieniądze, to też w to wchodzę. Potrzebna mi taka latarka.

Pozdrower!
ODPOWIEDZ