Czołówka z priorytetem na czerwone światło

Oświetlenie montowane na głowie

Moderatorzy: midi, DNF, krzycho_, kodi, lennin, pawelsz, df, ElSor

mp29
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2020, 14:19

Czołówka z priorytetem na czerwone światło

Post autor: mp29 »

Cześć,

jest to mój pierwszy post na forum, stąd pragnę jednocześnie się z Wami przywitać. :)

Poszukuję czołówki w budżecie do ok. 350 PLN, która ma służyć podczas latania w nocy. Z tego też tytułu, warunkiem podstawowym jest wbudowana dioda emitująca światło czerwone, oświetlające dobrze kabinę. Dodatkowym plusem byłoby włączanie trybu czerwonego odrębnym przyciskiem, albo w łatwy sposób (po prostu w deficycie czasu ciężko czasem klikać po 10 razy przycisk, żeby przejść przez wszystkie mody).

Latarka nie musi świecić na 300 metrów do przodu, ale chciałbym, żeby jednocześnie miała jakieś sensowne parametry do wykorzystania podczas biegania wieczorem/wędrówki po górach. Grotołazem być nie zamierzam, także mega-profesjonalny sprzęt też nie jest mi potrzebny., ale na pewno potrzebuję sprzętu niezawodnego (i ew. wodoodpornego - na deszczyk). ;)

Po wstępnej analizie dostępnych na rynku produktów, zastanawiam się nad Ledlenserem MH8, Petzl Actik Core albo Nitecore HC65. Obecnie w dość dobrej cenie w internecie (ca. 450 PLN) jest także Ledlenser MH11, która spełnia moje wymagania, ale nie wiem czy jest też sens dokładać ponad 100 PLN do sprzętu, którego pewnie nie wykorzystam w 50%.

Co moglibyście mi polecić?

Mocarny
Posty: 295
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Czołówka z priorytetem na czerwone światło

Post autor: Mocarny »

Witaj :)

Nie znam się, ale Ledlensera nie polecam, nie warto. Petzl...nie wiem co jest z tymi latarkami, że ludzie je kupują. Również nie sądzę, żeby ten model był dobry. 450lm jest ok, ale zasilana paluszkami (no wiem, jest też dedykowany akumulator)... Obie te latarki mają niską wodoodporność IPX4.

HC65 to prawdopodobnie pozycja ku której powinieneś skierować swój wzrok (choć lepiej nie, ma 1000lm). Aczkolwiek nie testowałem, niestety zostałem pokonany przez kontrolę celną i latarka wróciła do Chin...
Zasilanie z 18650, popularne, wysoka pojemność akumulatora, można mieć przy sobie zapasowe ogniwo itp. Ale czerwone światło to 11lm, nie wiem jak jasnego ci trzeba. Ale 11lm jest takie trochę... "one dimensional". W sensie masz tylko jeden tryb, więc jak chcesz jaśniej lub ciemniej, to się nie da. A jeśli czerwone światło to priorytet, to trzeba ci czegoś z różną mocą czerwonego. Dostałem ostatnio czołówkę Armyteka, Wizard WR i tam jest prosty dostęp do czerwonego światła, masz go też 4 tryby. Nie mówię, że jest to świetna czołówka, ale na pewno zaspokoi chcących mieć sporo czerwonego światła.

rafalklis
Posty: 996
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Re: Czołówka z priorytetem na czerwone światło

Post autor: rafalklis »

Raczej szukaj modeli w cenie około 100 zł. Te drogie to będzie przerost formy. Pewne są wszystkie modele Petzla. Zwróć też uwagę na produkty Decathlon w akumulatorem ładowanym, jak telefon komórkowy:
https://www.decathlon.pl/lampa-czoowa-t ... 85463.html
https://www.decathlon.pl/lampa-czoowa-t ... 47318.html

ODPOWIEDZ