Czołówka led COB 230st?

Oświetlenie montowane na głowie

Moderatorzy: midi, DNF, krzycho_, kodi, lennin, pawelsz, df, ElSor

flojd
Posty: 136
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 22:10
Lokalizacja: Skierniewice

Czołówka led COB 230st?

Post autor: flojd »

Ktoś miał coś takiego w ręce? Zastanawiam się jak to sie sprawdza w praktyce. Domyślam się, że światła(w sensie lm) to na pewno dużo nie daje w ogóle, aku jest nieduży, więc albo czas świecenia, albo jasność. Plus światło jest jednak rozproszone, więc raczej na małą odległość. Mam też wątpliwości jak takie oświetlenie odbiera wzrok, skoro główny snop światła skierowany jest horyzontalnie, a czesto chcemy spojrzeć niżej w dół, nawet kątem oka, np. w trakcie prac przy samochodzie, a regulacji kąta z tego co widzę nie ma. Czy to może świecić bezpośrednio z ładującego powerbanka, tzn. wyczerpie się bateria, więc podłączam powerbanka, wrzucam w kieszeń i pracuję dalej?

https://allegro.pl/oferta/lampa-czolowa ... OwH8uNa-EU
albo tu taniej:
https://pl.aliexpress.com/item/1005002504877062.html
Mocarny
Posty: 400
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Czołówka led COB 230st?

Post autor: Mocarny »

Ja nie miałem, ale tak jak piszesz raczej słabe światło i słaby akumulator. Jeśli jest zmiana jasności to pewni niższe tryby mają duże PWM. W ogóle śmieszne, Allegro ma 2x drożej :P
Nie wiem czy świeci z power banku, to trzeba sprawdzić, druga rzecz jest taka, że power bank ci się może wyłączyć sam bo "stwierdzi", że nic prądu nie pobiera.
ODPOWIEDZ