Czołówka do warsztatu z mocnym COBem

Oświetlenie montowane na głowie
led91
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 14 paź 2021, 14:44

Czołówka do warsztatu z mocnym COBem

Post autor: led91 »

Witam. Poszukuję latarki czołowej do warsztatu z silnym rozproszonym światłem. Używałem kilka modeli nawet z wyższej półki ale nie sprawdzają się. Cena do 500zł z dodatkowym światłem skupionym. Zasilanie AAA lub aku, bez pudelka z tyłu głowy na baterie.

Używam

1. Fenix Hm65r 360zł
2. Milwaukee HL-SF 260zł
3. Vayox VA0025 55zł
4. Everactive 150lm 20 zł
5. Chińczyki 2in1 z pomarańczowym przyciskiem na boku 12zł
6. Tirros TS1867 25 zł

I z tych modeli najlepsze jak dla mnie do pracy są
3. Vayox 55zł
6. Tirros 25zł

I dziwne że tańsze latarki dają rade a te drogie niestety nie. Problem jest ze skupieniem światła ( rozproszone do warsztatu jest lepsze) . Modulacją PWM czyli błyskaniem stroboskopowym ( dobrze widocznym w slowmotion ) które męczy wzrok. Przegrzewaniem się. Ograniczaniem mocy.

Może ma ktoś coś sprawdzonego?
Planuje zakupić Bernera ale posiada on tylko rozproszone światło, a czasami potrzebuje skupienia wiązki.
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Czołówka do warsztatu z mocnym COBem

Post autor: kisi »

Ja też szukałem i kupiłem w Julii za około 90zł jak była przeceniona:
https://www.jula.pl/catalog/gospodarstw ... ed-002529/

Polcedam, długo świeci, fajnie świeci, mocno, regulowana wiązka. Można naprawdę popracować. Używam przy remoncie, w ogrodzie.
led91
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 14 paź 2021, 14:44

Re: Czołówka do warsztatu z mocnym COBem

Post autor: led91 »

Dziękuję za propozycję ale potrzebuję coś z silnie rozpraszającym światłem a w tej jest soczewka oraz dioda dobra do dalekiego zasięgu. Interesuje mnie latarka z mocnym modułem COB lub mocnymi diodami rozpraszającymi która świeci dłuższy czas pełną mocną, a nie np 5 min światłem 300 lumenów po czym ściemnia się sama i moduluje PWM.
led91
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 14 paź 2021, 14:44

Re: Czołówka do warsztatu z mocnym COBem

Post autor: led91 »

Niestety ta panda ma światło bardziej punktowe.

Kupiłem ACEBEAM H60 z diodami CRI 97 sunlight.
Nigdy nie widziałem lepiej świecącej latarki w trybie rozproszonym. Na trybie turbo ma 570 lumenów.
Zero refleksów, migotań, cieni a kolory są jak przy świetle słonecznym.

I była to ostatnia dostępna sztuka w Polsce z pełnymi trybami. Wersje na rok 2021/2022 mają już mniejszą moc i mniej trybów.
ODPOWIEDZ