Skilhunt H03

Oświetlenie montowane na głowie
Arturr300
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2018, 23:45
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Arturr300 »

Da się w jakiś sposób sprawdzić stan baterii za pośrednictwem latarki? Czy jest jedynie sygnalizacja niskiego poziomu?
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Nie da się.
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Browar »

I to mnie najbardziej wkurza, jak mam gdzieś jechać, to muszę wyjąć i pomierzyć aku zamiast kliknąć.
pozdrav
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Da się - wystarczy przecież mieć prosty miernik przy sobie ...






:mrgreen:
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

A nie lepiej po prostu przed wyjazdem naładować? Albo naładować po poprzednim powrocie aby na kolejnym się nie zdziwić, ewentualnie mieć jedno ogniwo w zapasie?
Arturr300
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2018, 23:45
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Arturr300 »

Dzięki za informację.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tej latarki, a w zasadzie problem.
Po włożeniu akumulatora, latarka przez jakiś czas migocze - na każdym trybie. (rozjaśnia i ściemnia się)
Czasem po tym jak się uspokoi, to problem się znowu sam pojawia.
A czasem nie znika to nawet po długim czasie i po prostu cały czas migocze.

Zły docisk akumulatora wykluczam - sprawdziłem i jest bardzo dobry.
Akumulator to NCR18650b protected - na Convoyu S2+ działa idealnie.
Aha, i dzieje się to także podczas bezruchu latarki - jak na przykład postawię ją na biurku.

Czego to może być wina? Latarkę mam 3 tygodnie.
Nagrałem film przedstawiający problem: https://www.youtube.com/watch?v=e-RdLq5d90Q
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Wygląda na wadę sterownika. Pisz do sprzedawcy i załącz filmik.
Cvbge
Posty: 39
Rejestracja: sobota 04 wrz 2010, 19:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cvbge »

Ewentualnie wina ogniwa protected. Są one dłuższe niż unprotected. U mnie z protected w ogóle nie działała. Wina leżała w zbyt dużym nacisku po zakreceniu zakrętki.
Sprawdź z unprotected albo testowo nie dokręcaj do końca.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Jak nie dokręci to nie będzie działać, bo "dupka" przewodzi do obudowy tylko krawędzią.
Arturr300
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2018, 23:45
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Arturr300 »

Działo się to także, jak latarka stała swobodnie na biurku, więc to raczej nie to.
Dzisiaj naładowałem ogniwo do pełna i działała bez żadnych problemów.
Wpadłem na pewien pomysł: może to wina zabezpieczenia w ogniwie? Bo tam jest tranzystor + układ sterujący bodajże na wzmacniaczu operacyjnym. I może to w tym obwodzie czasami wariowało, przez co latarka dostawała mniej prądu?

Będę musiał załatwić jakieś inne ogniwo, najlepiej nieprotected do testów i wtedy jak dalej będzie problem występował to już wiadomo że wina latarki.

Jest szansa że ten problem sam ustąpi? Skoro dzisiaj działała z pełną mocą i bez żadnych problemów. Bo nie chciałbym odsyłać latarki do Chin, pozostając bez czołówki która mi się często przydaje :(
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Raczej nic nie będziesz odsyłał, tylko sprzedawca zaproponuje: punkty rabatowe / obniżenie ceny / nowy egzemplarz.
Arturr300
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2018, 23:45
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Arturr300 »

Hmm, to faktycznie nie brzmi źle.
Spróbuję dać inne ogniwo i jak się problem powtórzy to nagrywam lepszy filmik i wysyłam do Gearbest.

Dzięki.
Awatar użytkownika
szubiel
Posty: 14
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 13:08
Lokalizacja: Jonkowo

Post autor: szubiel »

Arturr300 pisze:Dzięki za informację.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tej latarki, a w zasadzie problem.
Po włożeniu akumulatora, latarka przez jakiś czas migocze - na każdym trybie. (rozjaśnia i ściemnia się)
Czasem po tym jak się uspokoi, to problem się znowu sam pojawia.
A czasem nie znika to nawet po długim czasie i po prostu cały czas migocze.

Zły docisk akumulatora wykluczam - sprawdziłem i jest bardzo dobry.
Akumulator to NCR18650b protected - na Convoyu S2+ działa idealnie.
Aha, i dzieje się to także podczas bezruchu latarki - jak na przykład postawię ją na biurku.

Czego to może być wina? Latarkę mam 3 tygodnie.
Nagrałem film przedstawiający problem: https://www.youtube.com/watch?v=e-RdLq5d90Q
Miałem identyczny problem. Napisałem do sprzedawcy i załączyłem nagrany film przedstawiający problem. Zaproponował zwrot pieniędzy na PayPal, na konto sklepu + punkty rabatowe i trzecią opcję nowa latarkę. Starej nie chcieli.
Wybrałem nową latarkę, niestety wysłali zwykłym listem nierejestrowanym i przesyłka szła miesiac.
W między czasie ta zepsuta, zaczęła działać normalnie. Podejrzewam, że jakiś brud był pod sprężynka i powodował zwarcie na płytce (+ baterii).
Arturr300
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2018, 23:45
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Arturr300 »

A gdzie kupiłeś latarkę? Gearbest?
I czy tak świeciła cały czas? Czy tylko czasem problem występował?


U mnie problem od kilku dni ani razu nie wystąpił... Świeci elegancko. Nie wiem czy już tak pozostanie czy raczej się nie cieszyć zbytnio :)
Awatar użytkownika
szubiel
Posty: 14
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 13:08
Lokalizacja: Jonkowo

Post autor: szubiel »

Tak kupiłem na Gerabest. Poniżej rozmowa ze supportu sklepu. Ciężko się z nimi dogadać. Trzeba pisać jak instrukcje, żeby coś zrozumieli.
Obrazek

Latarka pierwszego dnia świeciła normalnie, drugiego zaczęła wariować. Po włączeniu sama przełączała tryby, a na przycisk w ogóle nie reagowała. Używam akumulatorów niezabezpieczonych, więc problemu ze zbyt mocnym dociskiem sprężynki jak ktoś pisał wcześniej nie ma.
Po tygodniu się uspokoiła i pracuje już normalnie (prawie 2 miesiące odkąd ją mam), także tak jak pisałem wcześniej podejrzewam, że było jakieś zanieczyszczenie przewodzące prąd na płytce pod sprężynką.

Koniec końców sklep zachował się ładnie i mam w tej chwili 3 Skilhunt H03 w cenie 2, czyli po jakieś 60 zł za sztukę. Istna Januszowa cebula, na Pepperze nawet takich nie ma :D.
ODPOWIEDZ