Czołówka do 450zł. Co najlepsze na tą chwilę-prośba o opinie

Oświetlenie montowane na głowie
eupharynx
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 01 lis 2018, 20:21
Lokalizacja: Internet

Czołówka do 450zł. Co najlepsze na tą chwilę-prośba o opinie

Post autor: eupharynx »

Jako że jest to mój pierwszy post, to witam wszystkich :)
Być może narażę się tym pytaniem, ale serio stoję przed dylematem, ale na swoją obronę przekręcę wątek w prośbę o opinie osób posiadających czołówki zawierające XHP50, XHP70.
Niestety dotychczas posiadana Nitecore HC30 upadła i zgasła... Fajna była, ale trudno.

Moje wymagania:
- 18650
- raczej barwa zimna, bo latarki w 60% będę używał do prac... Jeżeli ma ktoś dobre argumenty na kupno neutrala, to będę również wdzięczny za każde wskazówki.
- nie zależy mi na trybach niskolumenowych
- budżet niby 450, ale jeśli będzie coś extra, to trudno..dołoży się..

Zastanawiałem się nad:
- Armytek Wizard Pro V3 z XHP50 przez 10-letnią gwarancję, ale pytam jak z jej realizacją bywa ? Czy jak upadnie to jest wymiana od ręki ? Z Allegro to brać czy gdzieś będzie taniej ?
- Imalent HR70 z XHP70 ze względu na moc...ale generalnie bez gwarancji i widzę że będzie trzeba kupić to z Chin i czekać, bo nie widzę żeby ktoś miał do sprzedania...
- Acebeam H15 również z XHP70 z podobno 5-letnią gwarancją...serio ma 5 lat gw. ?
- może jeszcze jakaś inna high-end'owa czołówka...

I teraz tak: Bardzo, ale to bardzo będę wdzięczny za jakiekolwiek + i - ...wszelkie opinie
Może ktoś ma, może ktoś testował wszystkie trzy.. Jakie macie zdanie nt tych latarek po czasie...Może po czasie ktoś doszedł do wniosku, że trzeba było kupić inna ?
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Imalentów nie polecam, są dość awaryjne, kilka miałem uszkodzonych, kilka naprawiałem i jeszcze o kilku słyszałem że się popsuły.
Acebeam to trochę przerost formy nad treścią, pchać XHP70.2 do takiej małej czołówki która ledwie by dała radę z jednym XM-L-em.
Wizard najlepiej wypada, jeśli chcesz zimną barwę to jeszcze lepiej bo w przypadku wizarda nie ma neutrala.
Warm ma ok 3500-3800 K a CW ok 6000-6500K
U siebie wymieniałem diodę na realne 4000K i moim zdaniem jest idealnie.
Szczerze polecam wizarda, mamy w Polsce bardzo dobrego dealera, sprawy gwarancyjne załatwia od ręki, a i rabat dla światełkowców też jakiś daje.
lech149
Posty: 35
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 13:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: lech149 »

Namiar na tego dealera . :mrgreen:
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Nie chcesz naprawić swojej Nitecore? To bardzo udany model. Pewnie podczas upadku coś się odlutowało/pękło i ktoś z forum mógłby to naprawić.
Czołówki z diodami, których szukasz szybko ograniczają prąd i w praktyce pełną moc masz przez chwilę.
lech149
Posty: 35
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 13:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: lech149 »

Dzięki .
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Mam Acebeam H15 z wymienioną diodą na CRi90 4500K i jest ok. :wink: Mogę polecić ale zapewne już kupiłeś.
eupharynx
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 01 lis 2018, 20:21
Lokalizacja: Internet

Post autor: eupharynx »

Witam ponownie..

Przepraszam za ciszę, ale jednak wybór padł na armyteka od zaprzyjaźnionego dystrybutora.
Udało mi się też później naprawić HC30 i jeśli chodzi o porównanie tych dwóch to jednak HC30 naprawdę niewiele odbiega...
Największy mankament w armyteku po przejściu z HC30 jest taki, że armytek bije światłem duuużo szerzej niż HC30... Przy niektórych sytuacjach jest to zaleta, przy niektórych mankament... kto co woli. HC30 ma bardziej skupioną wiązkę więc na odległość jednak bije dalej...

Dziękuję jednak za doradztwo i pozdrawiam !
ODPOWIEDZ