Petzl Reactik +

Oświetlenie montowane na głowie
Vissenna
Posty: 2
Rejestracja: sobota 02 lut 2019, 08:51
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Petzl Reactik +

Post autor: Vissenna »

Witajcie,

Przymierzam się do zakupu Reactika + od Petzla

Background: Moja czołówka jaskiniowa jest za ciężka i za mocna do użytku codziennego, dodatkowo niedawno zgubiłem mojego Black Diamond Spot który służył mi wiernie około roku.

Ogólnie najczęściej używam czołówki podczas zejścia z gór (lubię wybierać się po południu kiedy jest już mało ludzi) więc najczęściej trafiam na zmrok schodząc. Dodatkowo bardzo często podczas jazdy konnej wieczorem oraz typowe zastosowania czyli camping i małe prace remontowe w firmie.

Próbowałem szukać jakiś konkretnych informacji i rzetelnych opinii ale wszystko trochę "śmierdzi" reklamą sponsorowaną. Widziałem, że Dominik na light test rozbierał i kompleksowo testował zwykłego Reactika ale nie + a różnice są spore.

Czy ktoś z Was posiada te światełko, lub chociaż sprawdzał co siedzi w środku.

Głównie martwi mnie temperatura barwowa, według niektórych opinii jest to 5000-7000K. Patrząc po zdjęciach jest to raczej coś z tej górnej granicy a ja szczerze nie cierpię niebieskiego zabarwienia i jak tylko mogę to podmieniam diodę. Jednak patrząc na poprzednią wersję dobranie się do diody może być problematyczne, prawdopodobnie jest to XP-E, a wśród nich jest wybór jeżeli chodzi o ładną barwę i CRI. Ktoś z Was wymieniał z powodzeniem diody zintegrowane z elektroniką w takim stopniu?

Kolejnym problemem dla mnie są zastosowane battery packi 1800 mAh, licząc raczej średnio przydały by się co najmniej dwa w zapasie lub jeden na AAA. Słyszałem opinie o dobrej wytrzymałości na niskie temperatury co może być dużym plusem. Nic niestety nie było na temat opcji zastosowania AAA, wycinane są wtedy jakieś tryby? Czy działa tak jak Li-Ion tylko krócej?

Martwi mnie też jakość paska i to, że jest nie odpinany - widziałem na alledrogo używki i paski były w tragicznym stanie...

Czy jest ktoś kto mógłby powiedzieć coś więcej na temat tej lampki?
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Potrzebujesz systemu aktywnej zmiany ilości światła? Nie jest on zły, ale nie idealny. Proponuję spojrzeć na czołówkę Skilhunt H03 neutral. Za 128 zł dostajesz sprzęt niemal doskonały. Do tego kupujesz 1, lub dwa akumulatory 18650.
https://www.banggood.com/SKILHUNT-H03-2 ... rehouse=CN
Vissenna
Posty: 2
Rejestracja: sobota 02 lut 2019, 08:51
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Vissenna »

Tak system aktywnej zmiany ilości światła to podstawowy plus tej czołówki, bardzo się przydaje w ramach oszczędności baterii i na podejścia/zejścia z gór wydaje się idealny.

Mam już parę takich czołówek w typie Skilhunt H03 ale to nie jest to, stabilność na głowie to masakra tym bardziej jadąc prawie 60km/h konno
ODPOWIEDZ