Dobra czołówka do 150zl.

Oświetlenie montowane na głowie
Marcel88
Posty: 34
Rejestracja: sobota 27 paź 2018, 16:44
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: Marcel88 »

moogoom pisze:A to i ja tutaj zapytam, bo mam 2 tematy:

2. Kask na budowę: https://bezpieczenstwo-bhp.pl/kaski-och ... is-3m.html
Co byście mi zaproponowali, żeby do tego zamontować coś co dobrze będzie świeciło w czasie pracy. Nie koniecznie musi to być szperacz. Ważne, żeby oświetliło drogę na miejsce i umożliwiało dojście do różnych mało oświetlonych miejsc. Stanowiska gdzie wykonywane są różne roboty zazwyczaj są dobrze oświetlone. Gorzej z drogami, które do nich prowadzą.
Z góry dziękuję za ew wskazówki.
Cześć.

Ja kupiłem ostatnio dobry uchwycik, szukałem ze 2 miesiące, powinien pasować do Twojego Hełmu, też z myślą do pracy kupiłem.
Obrazek
Obrazek
pogotowie elektroenergetyczne, strażak-ratownik OSP Mrągowo
Awatar użytkownika
moogoom
Posty: 10
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 19:44
Lokalizacja: małopolska

Post autor: moogoom »

Marcel88 pisze: Ja kupiłem ostatnio dobry uchwycik, szukałem ze 2 miesiące, powinien pasować do Twojego Hełmu, też z myślą do pracy kupiłem.
Hm... patrzę na ten uchwycik już chyba po raz 10-ty... i dalej nie wiem jak by to miało być zamontowane do kasku...

O ile jestem w stanie wykminić jak w nim zamontować samą latarkę (to kółeczko gumowe owija się wokół latarki i zaczepia o zadziorek) to nie mam zielonego pojęcia jak to zamontować do kasku...
Może to się montuje na daszku kasku?
W jakiś sposób ściskający daszek od góry i od dołu?

Dobrze myślę ?
Marcel88
Posty: 34
Rejestracja: sobota 27 paź 2018, 16:44
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: Marcel88 »

moogoom pisze:
Marcel88 pisze: Ja kupiłem ostatnio dobry uchwycik, szukałem ze 2 miesiące, powinien pasować do Twojego Hełmu, też z myślą do pracy kupiłem.
Hm... patrzę na ten uchwycik już chyba po raz 10-ty... i dalej nie wiem jak by to miało być zamontowane do kasku...

O ile jestem w stanie wykminić jak w nim zamontować samą latarkę (to kółeczko gumowe owija się wokół latarki i zaczepia o zadziorek) to nie mam zielonego pojęcia jak to zamontować do kasku...
Może to się montuje na daszku kasku?
W jakiś sposób ściskający daszek od góry i od dołu?

Dobrze myślę ?
Kolego w miejsce ochronników słuchu,z boku hełmu są otwory, jutro Ci zrobię zdjęcie, bo hełm w pracy mam, tylko ja w swoim nie mam otworów, a specjalne adaptery. A element z mocowaniem latarki posiada regulacje, jest sprężyna i ząbki, odciągasz mocowanie latarki i obracasz, a ja ustawisz to latarka już się nie obróci. Możesz zamontować tutaj latarkę kątową, taką jak np z poprzednich postów, albo jakąś prostą typu convoy s2+ czy coś podobnego, większego. Uchwyt obraca się o 360 stopni.

Obrazek

Obrazek
pogotowie elektroenergetyczne, strażak-ratownik OSP Mrągowo
Awatar użytkownika
moogoom
Posty: 10
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 19:44
Lokalizacja: małopolska

Post autor: moogoom »

Łał....

Aż mi się oczy zaświeciły jak to zobaczyłem...
No fantastyczna sprawa... :mrgreen:

Do tego rozumiem pasuje latareczka Skilhunt H03 ?
Tylko nie wiem czy w dobrej pozycji będzie montowana.
Chyba trzeba będzie pomyśleć jednak o czymś cylindrycznym, co emituje światło z powierzchni okrągłej.
Marcel88
Posty: 34
Rejestracja: sobota 27 paź 2018, 16:44
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: Marcel88 »

jak dojdzie do mnie Skilhunt H03 to powiem Ci jak to współgra ze sobą, a uchwyt się obraca, więc pozycja powinna być ok.
pogotowie elektroenergetyczne, strażak-ratownik OSP Mrągowo
Awatar użytkownika
moogoom
Posty: 10
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 19:44
Lokalizacja: małopolska

Post autor: moogoom »

Marcel88 pisze:jak dojdzie do mnie Skilhunt H03 to powiem Ci jak to współgra ze sobą, a uchwyt się obraca, więc pozycja powinna być ok.
No było by super, bo "patent" wygląda na rewelacyjny.
Mam jeszcze leciwą latarkę L2-P od @Greg, która ze mną lata po wszystkich budowach, to myślę, że do tego uchwytu też będzie dobrze pasować.
Idealne rozwiązanie, żeby mieć ręce wolne. Zwłaszcza jak trzeba gdzieś wejść lub zejść po drabinie.

P.S. Gdzie teraz warto zamówić Skilhunt-a H03, żeby wyszedł w dobrej cenie? PL czy CHRL ?
Ta latarka też od dłuższego czasu jest w moim zainteresowaniu (skoro sprawdzona na forum), wiec powoli się do niej przymierzam... ;-)
Marcel88
Posty: 34
Rejestracja: sobota 27 paź 2018, 16:44
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: Marcel88 »

Witam

Powiem tak, skilhuncik ładnie pasuje do tego uchwytu i jako duży plus, jako że jest to latarka kątowa, można sobie obracać strumień światła w lewo i prawo, a przy zwykłej cylindrycznej latarce świeci Ci zawsze prosto i może tego światła zabraknąć po drugiej stroie hełmu.
Minus uchwytu, ale do przyzwyczajenia i opanowania, odstaje trochę.


Obrazek
pogotowie elektroenergetyczne, strażak-ratownik OSP Mrągowo
ODPOWIEDZ