red light, szeroko, 18650, szczelnie

Oświetlenie montowane na głowie
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

red light, szeroko, 18650, szczelnie

Post autor: wikrap1 »

Hej,

Jak w temacie, szukam czoła. Mam ONNIGHT 100 z Decathlona i jedyne co mi wadzi to zasilanie - nie ma odcięcia, przez co potrafi zbyt głęboko rozładować Ni-Mh np. jak się sama włączy w torbie no i ciągle trzeba rozbierać i ładować - mało wygodne. Szukam:

-Zasilanie na 18650
-świecące szeroko i w miarę równo - te 80lm spokojnie mi wystarcza
-z trybem czerwonym w razie robactwa, raczej mocniejszym niż słabszym
-IPx7 mile widziane

Jeśli nic sensownego się nie znajdzie, to wezmę Trek 100 USB z Decathlona, czyli to co mam ale z aku. Wolałbym jednak większą baterię i szczelność, zatem zwracam się do bardziej zorientowanych w rynku.
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: red light, szeroko, 18650, szczelnie

Post autor: Mocarny »

Nie napisałeś budżetu, a więc polecę ci Armytek Wizard WR. Ma IP68, kilka trybów czerwonego i białego, wbudowaną ładowarkę i przyjemne neutralno-zimne białe światło.

EDIT: Z tego co kojarzę, to Trek 100 USB ma duże PWM na najniższym trybie, droższe modele z aku też to mają. Bivouac 500 to najfajniejsza opcja z Decathlonu, bo mała, lekka, bez PWM, czerwone światło i aku, do tego bezstopniowe ściemnianie.
Wg mnie albo Bivouac 500 albo inna firma niż Decathlon.
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: red light, szeroko, 18650, szczelnie

Post autor: wikrap1 »

"Nie napisałeś budżetu, a więc"
-Podałem moje oczekiwania i szukam sprzętu, który je spełni i jest ogólnie sensowny a nie np. 500+ za logo konkretnej marki.

"Z tego co kojarzę, to Trek 100 USB ma duże PWM"
-Tak, kumpel ma i mruga okrutnie, podobnie jak mój model, nie mniej w tej cenie to chyba do przełknięcia. Ta czołówka to taki leniwy wybór w razie gdybym nie znalazł czegoś porządnego w rozsądnej cenie, punkt wyjścia.

"Bivouac 500 to najfajniejsza opcja z Decathlonu"
-Wolę konkretne tryby na których wiem ile światło ma działać, niż płynną regulację i nie wiem na czym stoję, także tę chyba wykluczę.

"Armytek Wizard WR USB"
-Myślę, że dokładnie czegoś takiego szukam. Jeśli jest coś podobnego tańszego/innego do rozważenia, daj info, nie mniej za tę propozycję bardzo dziękuję. :D
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: red light, szeroko, 18650, szczelnie

Post autor: Mocarny »

Bivouac 500 ma 2 tryby stałe, 10 i 100lm, ale możesz między nimi dowolnie ściemniać i rozjaśniać, a światło jest neutralne w przeciwieństwie do wielu Decathlonowych czołówek. Wizard WR jest dużo droższy, ale wg mnie wart swojej ceny, jeśli poszukujesz czegoś z czerwonym światłem. Jeśli ją kupisz, polecam od razu wyłączyć migające tryby ;)
Możesz też zerknąć na moją recenzję: viewtopic.php?f=8&t=24642
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: red light, szeroko, 18650, szczelnie

Post autor: wikrap1 »

Recenzja bezbłędna :shock: Nie ma co drążyć, Wizard zamówiony. Oferuje dokładnie to czego szukam i nie ma żadnych wad, które by mogły podważać cenę. Dzięki za podpowiedź :-)
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
ODPOWIEDZ