Czołówka w góry/do biegania/pod namiot

Oświetlenie montowane na głowie
imlonger
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 31 sty 2021, 12:34

Czołówka w góry/do biegania/pod namiot

Post autor: imlonger »

Witam wszystkich,

Zastanawiam się nad zakupem czołówki w góry ale też pod namiot czy do biegania. Zainteresowałem się czołówkami NITECORE NU32 i NU35.
Czy mógłbym prosić o jakieś opinie o tych czołówkach? Czytałem, że zawias, który mają niezbyt dobrze spisuje się podczas biegania. Chciałbym wydać max 30$ (wysyłka z Chin nie jest problemem).
Co do tych dwóch - zastanawiam się głównie nad trybami jakie posiadają. Model NU32 ma światło bardziej skupione przez co ma większy zasięg na MID i HI (nawet mimo niższej liczy lumenów). Do tego wg danych producenta działanie na jednym ładowaniu ma bardzo dobre (17h przy HI).
Model NU35 z drugiej strony, posiada ciekawy system baterii - ogniwo do ładowania i miejsce na 3xAAA co również daje dość dobry czas pracy bez potrzeby wymiany baterii czy jej ładowania (obie latarki mogą być używane podczas ładowania - duży plus).
Zwyczajnie nie umiem się zdecydować - może jesteście w stanie mnie w jakimś stopniu ukierunkować bądź polecić któryś z tych modeli?
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Czołówka w góry/do biegania/pod namiot

Post autor: Mociumpel »

Tu viewtopic.php?f=22&t=24999 masz świeży temat "ogólnie" ale z naciskiem na LEKKIE (bo takie chciał wymagający pytający) - zobaczysz dużo pomysłów w tym kilka dziwnych ;)
Ogólnie większość podpowiedzi to jednak coś na ogniwo 18650 bo łączy sporą pojemność, akceptowalną wagę i długi czas pracy w trybach do 300 lm i w razie potrzeby turbo z 1000 lumenów.
Gdzieś tam znajdziesz i moją propozycję na S3 18350 LH351D 90CRI z plama 15 stopni, tryby: 700lm/30min - 250lm/2h - 50lm/7h .
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Czołówka w góry/do biegania/pod namiot

Post autor: murgrabia1410 »

Jak uprawiasz piesze wędrówki w zimę. To zasilanie 18350 lub AAA sobie odpuść.
a_noob
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 18 lut 2021, 10:18

Re: Czołówka w góry/do biegania/pod namiot

Post autor: a_noob »

Akurat wczoraj w dziale recenzje wrzuciłem film z rozbiórki Nitecore NU30 (czyli poprzednik NU32, budowa jest identyczna, parametry już nie), ogólnie model ten ma problem, dopuszcza do zbyt głębokiego rozładowania, zarzynając akumulator. Nie wiem czy w nowszych modelach to poprawili.

Jeżeli chodzi o Twoje wymagania, to niestety według mnie wymagają one podziału na góry/namiot oraz bieganie. NU32 i NU35 na wędrówki i pod namiot będą dobre, przede wszystkim ze względu na czas pracy, ale już do biegania się nie nadadzą, zwyczajnie są za ciężkie i "skaczą" po czole. Oprócz NU30 mam jeszcze NU17 i to jest latarka odpowiednia do biegania, daje szerszy snop światła o odpowiednim zasięgu i jest leciutka, ale na wyjazd pod namiot na więcej niż jedna noc, akumulator jest za mały.

Więc do biegania celowałbym w coś poniżej 50g i średniej szerokości wiązki światła, a na szlajanie się po lasach i górach,, coś z jak największym akumulatorem i najlepiej z trybem do chodzenia (wąski lub średni snop światła) oraz do prac obozowych (maksymalnie szeroki i rozproszony), czyli tak jak w wymienionych przez Ciebie modelach.

Nitecore'a polecić z czystym sumieniem nie mogę ze względu na moje doświadczenia, pomimo że są przyzwoicie wykonane i mają dobre parametry w stosunku do ceny.
ODPOWIEDZ