Tylna lampka na 18650

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

Jest jeszcze taka latarka kątowa/czołówka: Skilhunt H02C na pojedyncze ogniwo 18650. Z kodem SKH02C jest 20$ taniej. To ma diodę Cree XM-L color (RGBW), więc oprócz czerwonego światła (2 tryby 100lm i 20lm) ma jeszcze białe, niebieskie i zielone. Oprócz tylnego światła może być używana też na przód, jako zwykła czołówka, latarka zapasowa - dosyć uniwersalna.
GrzesPL
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 19:37
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: GrzesPL »

Dzień dobry

Przypadkowo wpadłem na takie rozwiązanie (na zdjęciu - nie moje). Convoy + czerwona gumka zamiast białej i światła z tyłu będzie aż nadto.


Obrazek
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Tylko pamiętaj, że tylne światło nie może być widoczne z przodu roweru. Takie rozwiązanie w mniejszym czy większym stopniu będzie.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Panowie, temat mocnych tylnych lampek był już wałkowany. Za mocne nie dobre bo oślepia.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Ten Skilhunt H02C byłby nawet dobrym rozwiązaniem jak cena spadnie do $20 ;-) ale na razie czekam aż wreszcie jakiś chińczyk wyprodukuje lampkę na tył zasilaną 18650. Jakiś się musi w końcu przełamać ;-)
allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

Z tym Convoyem to juz hardcore :P Z drugiej strony roweru też będzie mocno zasłonięte . Inna sprawa, że średnio zgodne z przepisami...
Co do Skilhunta to cena wynika z tego, że sam sterownik do XML Color to koszt rzędu ~20$, do tego sama dioda + porządnie wykonana obudowa i te 45$ wydaje się już bardziej rozsądne - zwłaszcza, że jakość wykonania Skilhuntów jest bez zarzutu. W sumie to nie widziałem żadnej tańszej latarki z XML Color.

Co do innych opcji na 18650 to jeszcze są takie lampki z kilkoma diodami SMD - wystarczy dorobić jakiś uchwyt czy przymocować silikonowymi paskami:
BlitzWolf® BW-LT5 albo to: Warsun H006
Obie mają też białe światło, pierwsza ma nawet powerbanka :P, a druga normalny reflektor.
Ten blitzwolf chyba jeszcze jest w promocji app only (tylko z aplikacji mobilnej) za $13, minus jest taki, że ogniwo nie jest wymienne bezpośrednio. To ma robić za lampkę ładowaną z USB i w trybie czerwonym ciągłym działa 15h, w strobo 31h.

Na 18650 jest jeszcze Xtar RC2 Moon - ale trzeba by diody na czerwone przelutować, ogniwo też się prosto nie wymienia, ale jest ładowalna z USB.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13409 - zmiana na czerwoną diodę xp-g lub xp-e, zoom zakleić na sztywno na max szerokiej wiązce :)
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Jak by tego nie kleić, latarka nigdy nie będzie widoczna z boku, a kraks na krzyżówka jest jednak znacznie więcej, niż najechan.
W świadku rowerowym nie jest bez znaczenia, że większość tylnych lampek jest lżejsza, niż samo ogniwo 18650. A jeżeli całkiem jasne lampeczki na cr2032 świecą pół sezonu, to po co komu 3400mAh z 18650? To mówiłem ja, który sam chciał mieć lampkę na 18650, póki nie przejechałem 2 tygodni nocy polarnej na zwykłych r03. Zresztą np lii-100 nie robi różnicy ładowanie 18650 lub r03.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

No, to dyfuzorek nałożyć :)
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

McSubi@ Już wielokrotnie było mówione po to by mieć wszystko zasilane tym samym i w awaryjnej sytuacji na wyprawie przełożyć ogniwo np. do power banku, czołówki a tym samym targać mniej sprzętu skoro wszystko mamy ma 18650 to nie potrzebujemy ładowarek czy innych baterii do czegoś innego.
Awatar użytkownika
poison
Posty: 2
Rejestracja: środa 06 lip 2016, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: poison »

Witam serdecznie. :)
No i tak czytam różne koncepcje z Waszej strony - niektóre wydają się być bardzo ciekawe.
Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłby wydruk 3D alternatywnego klapko-koszyka pod Walle'go, do tego w koszyczku stabilizator napięcia i mamy świetną lampkę, tyle, że zamiast AAA to 1x18650.
Również jestem zwolennikiem unifikowania zasilania, zaczęło się przed laty od e-papierosów i zwykłych laptopówek 18650, później pojawiły się sprzęty "wysokowatażowe" - nadal pozostały 18650 tylko wysokoamperowe, powerbanki - też na 18650, aż tu nagle powróciłem po wielu latach na rower, no i się zakochałem. :) Z przodu już dumnie rozświetla mi drogę zmodowany Convoy na 18650, a z tyłu Walle v1 2xAAA :-( . Miałem już kupować eneloopy pod niego, ale analizując wszelkie "za" i "przeciw" to taka przeróbka była by czymś idealnym. Na razie na dalsze trasy się nie zapuszczam, więc i potrzeba 18650 jest nieco wygórowana, ale szczerze powiedziawszy nawet w awaryjnych sytuacjach które tu poruszono - właśnie wolałbym wyjąć ogniwo z efajka, powerbanka etc. i mieć rach, ciach zasilanie w tylnej lampce. Pomijam już, że tych ogniw po prostu mam bardzo dużo.
Niestety do takowej drukarki nie mam dostępu ale muszę taką opcję przemyśleć. Na zlecenie też robią. :)
Póki co idę przymierzyć ogniwo i zobaczyć jak taka obudowa mogła by wyglądać. :)
Pozdrawiam.
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Był samochód PZInż, w którym wszystkie śruby miały taki sam rozmiar :mrgreen: Nie wszystkie koncepcje są słuszne,a lampy wraz z ogniwami i mocowania mi są lżejsze od 1 szt. 18650.
Awatar użytkownika
Papier79
Posty: 125
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 11:24
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Papier79 »

Dobry wieczór w tym wątku :)
Ma się pojawić światełko rowerowe na 18650, sam jestem zainteresowany co to warte będzie.
Tu link do Banggood : Aluminum COB USB Rechargeable Bicycle Light
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Edit:
Jesteś pewien że będzie na wymienne ogniwo 18650? Bardziej wygląda na stałą konstrukcję i jedynie pochwalili się że w środku jest 18650 ładowane przez USB
Awatar użytkownika
Papier79
Posty: 125
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 11:24
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Papier79 »

Pewien nie jestem, ale jak się uda dorwać to się przekonamy :)
Zawsze jest szansa na mało inwazyjną przeróbkę ;)
ODPOWIEDZ