Tylna lampka na 18650

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
3majsiemaciek
Posty: 3
Rejestracja: środa 06 lip 2016, 15:02
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: 3majsiemaciek »

pietros pisze:
3majsiemaciek pisze: :rotfl: bo co? Bo importy? Ok kupuj nitecore, daj zarobić Chińczykom i Amerykanom, broń boże nie daj zarobić Chińczykom i Polakom kupując Mactronic
W takim razie proponuję pisać: kupuj od polskiego importera, a nie: kupuj polskie. Można dać zarobić Chińczykom i Polakom kupując bezpośrednio w CHRL, wtedy nie zarabia importer, tylko oszczędzam JA i wydam tę kasę w Polsce na coś innego.
Ogólnie to bez hejtu, bo sam posiadam produkt Mactronica, ale pisanie, że to polski produkt, to trochę nadużycie.
Nadużyciem są wasze komentarze, które nie wnoszą absolutnie nic do tematu, gdzie człowiek chce niepotrzebnie wydać kupę kasy zupełnie niepotrzebnie, na niestandardowe rozwiązania, od czego ja próbuję go odwieść.
"Historia firmy sięga końca lat 80. XX wieku – wtedy Czesław Mocek stworzył firmę zajmującą się produkcją i sprzedażą latarek. Firmę, która w ciągu ostatnich 25 lat stała się największym polskim i jednym z największych w Europie producentów sprzętu oświetleniowego, przeznaczonego zarówno dla profesjonalistów (służb mundurowych, sportowców), ratowników jak i użytkowników domowych, turystów, majsterkowiczów, rowerzystów itp."
Na podstawie tej informacji (w którą możemy również nie wierzyć), kto powie mi ile części jest polskich w produktach polskiego producenta i importera?
Najwyraźniej 0 :przestraszony:
Niewielki entuzjasta :-)
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

No to fotka ode mnie ze specjalną dedykacją dla Ciebie:
Obrazek
Ile części do tej lampki, którą polecałeś w tym temacie i pisałeś "kupuj polskie" jest wyprodukowane w Polsce? Niech zgadnę? Zero?
Nie mówię, że w ogóle nie produkują w Polsce, bo tego nie wiem, ale nie piszmy o czymś, że to polski produkt, jeżeli jest to masówka importowana z Chin.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Panowie żadna z waszych lampek nie jest na 18650. Przestańcie tutaj wklejać pseudo-polskie śmieci.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Polskie :mrgreen: Profesjonalne :mrgreen:

Na 18650 jest tak naprawdę tylko kilka sensownych modeli. Nie lepiej w tym wypadku, zaopatrzyć się w tubę na 18650 + głowica np. z S2 z odpowiednim kolimatorem i tak załatwić sprawę ? Będzie to świeciło tak, jak żadna inna lampa.
ILPT
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

skaktus pisze: Na 18650 jest tak naprawdę tylko kilka sensownych modeli.
Wymień chociaż jeden model na ogniwa 18650.... nikt z nas takiego nie znalazł ;-)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Racja, napisałem to tak, że nie brzmi to dobrze. Miałem na myśli co innego a co innego poszło w litery. Chodziło mi głównie o to, że na 18650 jest kilka sensownych modeli, w które można się zaopatrzyć i przerobić je na osobny zasobnik na akumulator a głowicę na lampę. Coś takiego chciałem uzyskać a napisałem jak przedszkolak :|
ILPT
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Lampa rowerowa musi być widoczna z boku, zapewni to przerobiona latarka?
WojtekErnest
Posty: 198
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2015, 21:20
Lokalizacja: W-wa

Post autor: WojtekErnest »

hoka pisze:Pragnę jednak przypomnieć że temat dotyczy tylnych czerwonych lampek na 18650 czyli takich które nie istnieją :P
Ja w swoim rowerze używam zasilania 18650 na przód i z tego samego zasilania idzie kabel na tylną, popularną lampę na tyl. Zasilanie jest podawane przez diodę, na której jest spadek ok 0,5 V.
Lampka czerwona, przystosowana na 3V bo fabrycznie miała miejsce na 2 xAA.
Proste, wygodne zasilanie, bez kosztów i problemów.
WojtekErnest
Mediana
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 14:47
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mediana »

Ja też potrzebuję "palnik" na słoneczne dni, bo niestety ruch w mojej okolicy bardzo duży, a chcę być zauważalny na drodze.
Na pochmurne dni mam mocną lampkę 0,5 W, ale na słoneczne dni jest za słaba.
M...
Ducho3
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 24 kwie 2014, 20:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Ducho3 »

Ta lampka na 80% jest na ogniwo 18650 http://allegro.pl/lampa-tyl-cateye-hl-e ... 27010.html
myślę że to można uznać za palnik https://www.youtube.com/watch?v=Z1DsJ4ZhqIY
WojtekErnest
Posty: 198
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2015, 21:20
Lokalizacja: W-wa

Post autor: WojtekErnest »

Mediana pisze: ale na słoneczne dni jest za słaba.
M...
W słoneczne i pochmurne, skuteczniejsze jest światło stroboskopowe niż silniejsze.
WojtekErnest
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Ducho3 pisze:Ta lampka na 80% jest na ogniwo 18650 http://allegro.pl/lampa-tyl-cateye-hl-e ... 27010.html
Nawet na 100%
Baterie: akumulator Li-ion (3.7V-2200mAh).
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

A czyautorowi wątku chodziło o lampę z wklejonym na stałe akumulatorem i gniazdem do ładowania?
W tej sytuacji nie ma znaczenia, co tam siedzi, a większość współczesnych lamp i tak ma akumulatory.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Panowie robicie mi nadzieję odświeżając temat ale nadal nikt z was nie wkleił lampki na ogniwa 18650 :smile:
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

http://cateyeamerica.com/Volt-300-700-L ... ty-Battery
- zalinkowan latarka była blisko, bateryjka za jedyne 200 PLN :mrgreen:
ODPOWIEDZ