Potężne OŚWIETLENIE - długie światła na offroad do EBIKE

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
henio
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2017, 12:44
Lokalizacja: Polska

Potężne OŚWIETLENIE - długie światła na offroad do EBIKE

Post autor: henio »

Siema wszystkim 😉
Witam serdecznie po dłuższej nieobecności na forum.

Szukam mocnego halogenu do swojego ebika, ale takiego bezkompromisowego - najlepiej na 1km żeby dawał 😉

Na krótkie idą dwa Convoye S2+ z kolimatorem zasilane z przetwornicy ustawionej na 4,3V. Uważam, że nie ma nic lepszego na krótkie i nie oślepiające światła. Jednak potrzebuję coś EXTRA na offroad .

Myślałem o czymś takim jak w linku niżej , ale nie wiem czy nie za słabe i piszą w komentarzach, że potrzeba jakiś PRZEKAŹNIK BBK by mocniej świeciło. Nie wiem o co camon? Ktoś ma ? Używał ?

https://s.click.aliexpress.com/e/oEFIxraY

Albo lampki firmy GOLDRUNWAY, ale nie wiem czy warto przepłacać. Nie są tanie

https://s.click.aliexpress.com/e/pAELtjVQ

Doradźcie proszę 😉
Ostatnio zmieniony środa 01 sty 2020, 18:39 przez henio, łącznie zmieniany 1 raz.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Na 1 km? To chyba BLF GT. A tak swoją drogą to po co taki zasięg. Okiem i tak nic nie zobaczysz. Chyba, że z lornetką jeździsz na oczach. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Potężny HALOGEN - długie światła na offroad do EBIKE

Post autor: Pyra »

Witam
henio pisze:Szukam mocnego halogenu do swojego ebika, ale takiego bezkompromisowego - najlepiej na 1km żeby dawał 😉
No to w końcu czego potrzebujesz? Piszesz o halogenie, a podajesz przykłady lampek LEDowych, i proszę nie pisz, że "wszyscy tak mówią". Swoją drogą to są lampki o raczej krótkim zasięgu.

Poza tym, czy zdajesz sobie sprawę, że dalekosiężne w samochodach świecą na 100 - 200m, bo dalej nie ma sensu.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
qulerek
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 27 gru 2018, 12:38
Lokalizacja: CK

Re: Potężny HALOGEN - długie światła na offroad do EBIKE

Post autor: qulerek »

henio pisze: Szukam mocnego halogenu do swojego ebika, ale takiego bezkompromisowego -
bezkompromisowe to po wpisaniu w szukajce aliexpress 4d lens, 5d lens lub 6d lens.
henio
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2017, 12:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: henio »

O widzę, że trafiłem na prawdziwych znawców 🙂
Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Nie znam się na oświetleniu z pewnością jak Wy.
Ostatnio kupiłem Bosmaa. Miała być mega mocna, a okazało się, że ma diodę podróbkę i świeci gorzej niż Convoy C8.
Czyli co byście polecili na długie do monster-bike konkretnie? Może być halogen, może być lampa , jak zwał tak zwał - nie znam się na nomenklaturze. aby dawało daleko. Jak nie kilometr , to chociaż 500m.
Dowolne zasilanie, może ciągnąć nawet 100W w zwyż.
Bardzo dziękuję za podpowiedzi 👍

Edit

Daleko to świeci? Ktoś ma, używa ? Lepiej daje niż C8?

https://s.click.aliexpress.com/e/Me8jFUH6
henio
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2017, 12:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: henio »

murgrabia1410 pisze:Na 1 km? To chyba BLF GT. A tak swoją drogą to po co taki zasięg. Okiem i tak nic nie zobaczysz. Chyba, że z lornetką jeździsz na oczach. :mrgreen:
Poczytałem, pooglądałem, ale ta latarka daje słup. A znasz może coś co bardziej rozprasza na boki? Ze skórką pomarańczy i kolimatorem? Żeby dawało nie tylko daleko , ale i na boki. Niech tam będzie mniejszy zasięg , tak jak radzisz , ale potężne doświetlenie .
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Convoy L6 albo coś w tym stylu, dosyć daleko świeci i nie przegrzewa się jak małe zabawki. Ale kolimatora do niej chyba nie znajdzesz.
henio
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2017, 12:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: henio »

Dzięki za podpowiedź👍
A jest coś z diodą XHP 70 ale nie w formie latarki tylko lampy moto?
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

qulerek
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 27 gru 2018, 12:38
Lokalizacja: CK

Post autor: qulerek »

Jak e-bike wypluwa 12 V ja bym szedł w stronę moto tanio i z przytupem.
Zawsze można 2xkdlight, lub coś dedykowanego Magicshine Monteer 6500 MTB, Outbound Lighting Trail Edition, SUPERNOVA E-Bike M99 PRO, LUPINE E-Bike Front Light SL SF.
To tylko moje propozycje.
Ostatnio zmieniony sobota 30 lis 2019, 12:46 przez qulerek, łącznie zmieniany 2 razy.
henio
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2017, 12:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: henio »

Oglądałem filmiki z Kdlight i Convoy'em L6 i Wam kurcze powiem, że L6 z OP przepięknie świeci... To jest to czego szukałem. Daje mega daleko, a jednocześnie doświetla boki.
Tylko jest jeden problem trzeba by było korpus skrócić lub zrobić nowy na góra 5 cm. Nie wyobrażam sobie jeździć z takim drągiem. Ja wiem, że to może trochę profanacja , ale jak bym się zdecydował na L6 to tak bym zrobił. Zasilanie i tak będzie z przetwornicy.
Ciekawe czy można dostać taki nypel? Do Convoya S2+ kupiłem bez problemu krótki korpus na Ali, może i do L6 jest ? Nie wiecie ?
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Być może korpus z Convoy L2, na jedno ogniwo będzie pasować. Ale to nadal więcej niż 5 cm.
domind
Posty: 15
Rejestracja: środa 23 wrz 2015, 19:59
Lokalizacja: z daleka

Post autor: domind »

jeździłem z Convoy s2+ modowany na szerokość + convoy M8 - dawało radę, ale jak kupiłem KDLIGHT BL70s to oba Convoye wyleciały z kierownicy. Została tylko czołówka na kasku do rozglądania się na boki (kąty 90stopni, bo tak to wystarcza KDLIGHT).
henio
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2017, 12:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: henio »

A po szosie jak jedziesz na KDLIGHT BL70s ( oczywiście bez czołówki ) to kierowcy nie migają, że ich oślepiasz ?
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Tą bestię kieruje się w dół jadąc po jakiejkolwiek drodze publicznej. To za potężna lampka aby ustawiać ją idealnie na wprost. Na odludziu to już inna sprawa...
ODPOWIEDZ