Lampka Novsight 140lux

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
andre_2000
Posty: 22
Rejestracja: sobota 28 lip 2018, 11:29
Lokalizacja: Wro

Lampka Novsight 140lux

Post autor: andre_2000 »

Cześć!

Skusił się tu ktoś na zakup tej lampki (Obrazek)?

Kupiłem, byłem pod wrażeniem mocy, ale po jednym teście lampka przestała reagować na włączniki. Za to od początku, przy podłączeniu
przewodu zasilania miga raz, nawet teraz, stąd pytanie - Wasze też tak mają?

Póki co kontakt z serwisem Novsight negatywny - dostałem odp,. że jak nie od nich bezpośrednio, a z portalu sprzedażowego,
to mam spadać na drzewo. Nie otrzymałem instrukcji obsługi (papierową zgubiłem), ani serwisowej (sprzedawca z ebay
zaoferował mi jedynie 30% zwrotu za lampkę i symboliczne 5% na nową).

Moja wiedza na temat elektroniki jest zerowo, podejrzewam tylko, że skoro źródło światła "odpowiada", to działa, a problem
gdzieś po stronie sterownika (nie przycisku na lampce, bo jest też pilot zdalny).

Elektronicy, bez instrukcji serwisowej ktokolwiek jest w stanie to ogarnąć?

a,
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Lampka Novsight 140lux

Post autor: Dziubek »

A spotkałeś się z lampkami gdzie dadzą Ci instrukcję serwisową ? :)
Ja bym zaczął od innego pakietu, te z zestawów są średnie. Ew. zmierz napięcie na pakiecie, może przewód gdzieś jest uszkodzony i nie styka zawsze.
Jeżeli tam będzie ok, to trzeba by rozebrać lampkę i zerknąć co w środku piszczy. Może coś się rzuci w oczy.
Inna sprawa, jeżeli płaciłeś via PayPal, skorzystaj z ochrony kupujących.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Lampka Novsight 140lux

Post autor: murgrabia1410 »

Jak masz możliwość naładuj pakiet. I podłacz żarówkę np. H7.
andre_2000
Posty: 22
Rejestracja: sobota 28 lip 2018, 11:29
Lokalizacja: Wro

Re: Lampka Novsight 140lux

Post autor: andre_2000 »

@Dziubek
> A spotkałeś się z lampkami gdzie dadzą Ci instrukcję serwisową ? :)

Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji, raz miałem problem z lampką od wrocławskiego Mactronica i po zgłoszeniu problemu naprawili mi ją za darmo, choć było po gwarancji. Tutaj liczyłem po prostu na pomoc, skoro odmawiają bezpośrednio, to może ze względu na dobro marki i produktu zrobią choć tyle?

> Ja bym zaczął od innego pakietu, te z zestawów są średnie.

Nie kupiłem pakietu, samą lampkę. Akumulatory mam z polskiego portalu sprzedażowego, firmowe, z rozbiórki, ale "to plastikowe opakowanie z kabelkiem" jest nowe i z Chin, faktycznie, dlatego pytałem o błyski, bo zastanawiałem się, czy może na starcie nie idzie jakieś większe napięcie, stąd błysk, a później uszkodzenie sterownika lampki. Sprzedawca i serwis nie odpowiedzieli mi na pytanie o błysk.

> Inna sprawa, jeżeli płaciłeś via PayPal, skorzystaj z ochrony kupujących.

Wątpie, żeby ochrona dotyczyła też działania, skoro potwierdziłem, że lampka dotarła, dodałem pozytywny komentarz, a sprzedawca po negocjacjach zaoferował zwrot po odesłaniu lampki (59 zł na stronie Poczty Polskiej).

@murgrabia1410
> Jak masz możliwość naładuj pakiet. I podłacz żarówkę np. H7.

Mam awizo na Liito 500, sprawdzę jeszcze akusy dla pewności i podładuję.


Dziękuję serdecznie za odzew.

ps. zasilanie sprawdzone z dwoma klonami Solarstorm x2 i x3, obie lampki świecą normalnie


=============
edit 31.III:

Ładowarka Litookala 500 została dostarczona do Częstochowy, zamiast Wrocławia,
do tego czas realizacji zamówienia był zdecydowanie dłuższy, niż zapowiadany,
w każdym razie efekt na tę chwilę, że nadal nic więcej Wam powiedzieć nie mogę.

Paypalowy zwrot za darmo, który zasugerowano mi na szajbajku, również najwyraźniej
nie działa, gdy potwierdziłem komentem, że lampka jest ok.
ODPOWIEDZ