Światła do roweru

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Światła do roweru

Post autor: Dziubek »

Tego niestety nie wiem. Mam tylko jeden taki "pełny" z Chin więc nie mam porównania.
rotan
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2019, 21:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Światła do roweru

Post autor: rotan »

Tak czy owak, ewentualny luz dałoby pewnie radę nadrobić po prostu czymś to "klinując"
A być może istnieją jakieś redukcje o których nie wiem
Podejrzewam że nawet tak umiejscowiona latarka trzymałaby się solidniej niż w "półpełnym" uchwycie na gumkę
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Światła do roweru

Post autor: Dziubek »

Mimo wszystko ja zawsze polecam okręcić taki uchwyt smyczką od latarki. Nawet jak wypadnie z uchwytu na dużych wybojach, skończy się na dyskotece na kierownicy a nie szukaniem światła po ewentualnych rowach.
aanneekk
Posty: 3
Rejestracja: środa 07 paź 2020, 09:40

Re: Światła do roweru

Post autor: aanneekk »

Dziękuję Wam serdecznie za pomoc, już wiem, że dla mnie sofirn c8f, a teraz pytanie dla nastolatka będzie ok convoy s2 czy s11. Jeździ po ciemku asfalt plus trochę w lesie. Narazie wystarcza mu telefon, a na pewno by się ucieszyli z takiego światła.
rotan
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2019, 21:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Światła do roweru

Post autor: rotan »

Jeżeli zadowala go światło telefonu, to przy S2+ będzie piał z zachwytu
Lepiej zaopatrzyć się w modowaną; cena nieznacznie wyższa, ale wykonanie o wiele solidniejsze
Jak coś to prywatna wiadomość, dam namiar na sprawdzony, pewny sprzęt
Dricus
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 17 paź 2022, 21:45

Re: Światła do roweru

Post autor: Dricus »

Witam nie chcę otwierać nowego postu więc napiszę tu,
Kupiłem kiedyś latarkę tuningowany convoy bacialarka, nie jest to latarka rowerowa i ślepi kierowców w dodatku mały akumulator 18650, jest teraz na promocji fenix bc26r ale nie podoba mi się tryby pracy, 1600lm a później 600lm, więc zwracam się o pomoc w wyborze latarki, najlepiej z akumulatorem 2 x 21700 lub 1 x 21700 z wydajną diodą, było by coś lepszego od wspomnianego fenixa bc26r?
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Światła do roweru

Post autor: Dziubek »

Zerknij na Lumintop B01 https://youtu.be/OUivLwEfXW4, wbrew pozorom świetne światełko. Ja u siebie na kanale YT przerabiam oświetlenia, zapraszam do zerknięcia (link w podpisie). Jeżeli chcesz zasilanie 2x21700 wymienialnym, będzie ciężko. Jak zintegrowany to RHL 3000 https://www.youtube.com/watch?v=rcfbkVDRREg, aktualnie u mnie na testach, świeci świetnie, jednak na miasto nie jest idealna (recka za jakiś czas).
Dricus
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 17 paź 2022, 21:45

Re: Światła do roweru

Post autor: Dricus »

A czy latarka rowerowa różni się znacznie od zwykłej latarki ręcznej ? Bo jak patrzę na niektóre latarki to optyka jest jak w zwykłej latarce , są wyjątki, jakieś daszki itd
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Światła do roweru

Post autor: Dziubek »

Latarka rowerowa, w przypadku Convoy s2+, to zmiana reflektora na kolimator, by świecił po szerokości jak ma to miejsce w lampkach rowerowych z odcięciem i/lub dodanie daszka który niby nie oślepia przechodniów, ale zdania są podzielone. I zależy od tego jak daszek jest zbudowany. W przypadku budżetowych wersji jest on płaski i oślepianie jest, nieco lepiej wygląda sprawa w przypadków modeli drukowanych na drukarce 3D, tam końcówka daszka jest "zamknięta" i przypomina działaniem lampę West Biking https://www.youtube.com/watch?v=PnG9VBGJ3Vw
Popularni producenci dorzucają uchwyt na kierownicę do najzwyklejszych, klasycznych latarek i nazywają to "światełkiem rowerowym", ale jest to zabieg bardziej marketingowy niż realne zastosowanie produktu.
poziom
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 02 kwie 2024, 15:41

Re: Światła do roweru

Post autor: poziom »

Podepnę się pod temat. Posiadam nie zmodyfikowaną latarkę Convoy S2+, którą używam podczas jazdy na rowerze, głównie podczas ultramaratonów rowerowych.
Ogniwa jakich używam to kilkuletnie NCR18650B 3400mAH 3.7 V oraz zakupione miesiąc temu LG INR18650.
Niezależnie od wybranego ogniwa, latarka pada po kilku godzinach (tydzień temu temperatura spadła przed zmrokiem do 5 , potem 2 st C i po około 3 godzinach musiałem wymieniać ogniwo).
Nie wiem więc czy jest sens coś dalej z tą latarką kombinować, czy kupić coś nowego.
Mając już większe doświadczenie, wiem że potrzebuję możliwości korzystania z latarki podczas jej ładowania (najlepiej przy mocy około 400-600lm), możliwość montażu pod uchwytem na licznik (konieczność), zwarta konstrukcja tak, żeby się nie 'rozklekotała' na szybkich, szutrowych zjazdach.
Jeśli jednak lepiej/taniej naprawić i zmodyfikować Convoya, to czy jest tu ktoś kto by się tego podjął?
Dodam, że mieszkam pod Łodzią.
ODPOWIEDZ