Baza pod moda w standardzie STVZO

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Baza pod moda w standardzie STVZO

Post autor: smokuxx1987 »

Znudziły mi się kolimatory 15x45 i teraz szukam jakiejś fajnej bazy pod modyfikacje z refem w standardzie STVZO.
Znacie jakieś fajne propozycje?
Wymagania:
Z racji że to będzie modyfikowane obudowa musi być aluminiowa z miejscem na podłoże diody.
Reflektor w standardzie STVZO najlepiej aluminiowy żeby mi się nie roztopił przy 1500-2000 lm
Obudowa najlepiej zwarta jak w lampkach typowo rowerowych, konstrukcje typu lumintop b01 odpadają bo w planie jest zasilanie z pakietu a tuba latarkowa tylko komplikuje sprawę i niepotrzebne miejsce zajmuje.
Cena do 250 zł w Chinach, aczkolwiek jeśli miała by być jakaś znaczna różnica w jakości obudowy/refa to te 50 zł jestem w stanie dołożyć.
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Baza pod moda w standardzie STVZO

Post autor: Mociumpel »

A czemu to Ci się znudziły? dostałeś kaskiem po głowie boś kogoś oślepił i "agressive attack" nastąpił?
Weź zooma i masz dowolne ograniczenie i szerokość wiązki i zasięg ;)
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Baza pod moda w standardzie STVZO

Post autor: Pyra »

Witam

A może w inną stronę, poszperaj po mechanikach samochodowych, coraz częściej bywają rozbijane auta ze światłami LED. Masz gotowy układ formowania wiązki, możesz podmienić diodę, która będzie dla Ciebie bardziej odpowiednia, i masz to co chcesz.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Re: Baza pod moda w standardzie STVZO

Post autor: smokuxx1987 »

Mociumpel pisze: środa 11 lis 2020, 20:12 A czemu to Ci się znudziły? dostałeś kaskiem po głowie boś kogoś oślepił i "agressive attack" nastąpił?
Weź zooma i masz dowolne ograniczenie i szerokość wiązki i zasięg ;)
Zoom trochę się różni od standardu STVZO zamiast szeroko świecącego światełka z dużą intensywnością na granicy odcięcia mam obraz diody o równomiernym natężeniu światła.
Jeszcze nie dostałem ale raz była nerwowa sytuacja jak sebix z goolfa mrugnął mi światłami długimi bo myślał że jadę na długich a ja mu " odmrugnąłem "
Oczywiście jechałem na prawidłowo ustawionych 2 latarkach z kolimatorami 15x45 ale zapewne kierowca jak zobaczył taką ilość światła z jednośladu i porównał ze swoją golfiną to stwierdził że jadę na długich...
Pyra pisze: środa 11 lis 2020, 20:45 Witam

A może w inną stronę, poszperaj po mechanikach samochodowych, coraz częściej bywają rozbijane auta ze światłami LED. Masz gotowy układ formowania wiązki, możesz podmienić diodę, która będzie dla Ciebie bardziej odpowiednia, i masz to co chcesz.

Pozdrawiam
Masz jakieś dane jakiej to wielkości może być?
Bo jesli takiej jak reflektor w samochodzie to odpada.
Mam moduł bixenonowy z lampy ale do tego by jakąś obudowę dorobić no i jednak rozmiary mało rowerowe.
szaleniec
Posty: 45
Rejestracja: wtorek 02 wrz 2008, 21:32
Lokalizacja: ldz

Re: Baza pod moda w standardzie STVZO

Post autor: szaleniec »

Mi jak jakiś rowerzysta świeci po oczach latarką to odpalam BL70s (4800lm na sterowniku 5A) i od razu ustawiają lampkę w dół. Albo wpadają do rowu. Używanie lamp rowerowych bez odcięcia to zmora, zwłaszcza teraz, gdy dzień jest krótki.
Dużo światła z odcięciem daje np. BUSCH+MULLER LUMOTEC IQ-X.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Re: Baza pod moda w standardzie STVZO

Post autor: skaktus »

Mod świateł typu H7 mini lens? Patrzyłeś może w tą stronę?
ILPT
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Baza pod moda w standardzie STVZO

Post autor: Mociumpel »

smokuxx1987 pisze: wtorek 17 lis 2020, 21:43 Jeszcze nie dostałem ale raz była nerwowa sytuacja jak sebix z goolfa mrugnął mi światłami długimi bo myślał że jadę na długich a ja mu " odmrugnąłem "
Oczywiście jechałem na prawidłowo ustawionych 2 latarkach z kolimatorami 15x45 ale zapewne kierowca jak zobaczył taką ilość światła z jednośladu i porównał ze swoją golfiną to stwierdził że jadę na długich...
Po mojemu zatem problem tkwi w określeniu "ilość światła" - jadąc po drodze publicznej MIEŚCIE rzadko używam trybu wyższego niż 300lm bo i ja widzę tam gdzie ciemno a i mnie widza bo to "sporo" światła, dopiero za miastem sporadycznie na bardzo czarnych 900lm robi robote ale i wtedy nie spotkałem się aby ktoś mi mrygnął.
Twoje sporo światła tj. np. 2x900lm rzeczywiście nawet TIR "nie ogarnia" a na ulice to po mojemu jest stanowczo za dużo - w teren idealnie ...
ODPOWIEDZ