Którą diodę do lampki rowerowej

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
U-96
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 20 maja 2014, 09:46
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Którą diodę do lampki rowerowej

Post autor: U-96 »

Witam.
Którą z tych diodek Waszym zdaniem warto wybrać do oświetlenia leśnych krętych ścieżek: SST-20 5000K; Luxeon V 5000K; XM-L2 T6 4C ?
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Którą diodę do lampki rowerowej

Post autor: Mociumpel »

Luxeon V 5000K - jeśli gdziekolwiek znajdziesz - ostatnio trudno o taką - jest bardzo wydajna.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Którą diodę do lampki rowerowej

Post autor: murgrabia1410 »

To zależy od budowy lampki. A w zasadzie wielkości reflektora, tir, itp. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi...
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Którą diodę do lampki rowerowej

Post autor: Dziubek »

Domniemam że obudowa to s2+, jest to w zasadzie kontynuacja jego innego tematu viewtopic.php?f=23&t=24879
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Którą diodę do lampki rowerowej

Post autor: murgrabia1410 »

Do roweru dobra jest xm-l2 w s2+.
U-96
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 20 maja 2014, 09:46
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Którą diodę do lampki rowerowej

Post autor: U-96 »

murgrabia1410 pisze: poniedziałek 21 gru 2020, 23:14 Do roweru dobra jest xm-l2 w s2+.
xm-l2 to nie jest już przestarzała technologia?
rotan
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2019, 21:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Którą diodę do lampki rowerowej

Post autor: rotan »

LH351D
U-96
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 20 maja 2014, 09:46
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Którą diodę do lampki rowerowej

Post autor: U-96 »

Warto wziąć? https://pl.aliexpress.com/item/10050013 ... 0637087.11

Trochę brakuje mi trybu o mocy z przedziału 50% a 100%

Trzeba coś w niej modować, czy obecne convoye są już w miarę dopracowane?

Ona ma 5000 mA na wyjściu? Nie za dużo? :?
U-96
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 20 maja 2014, 09:46
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Którą diodę do lampki rowerowej

Post autor: U-96 »

Ktoś jest na tym forum?
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Którą diodę do lampki rowerowej

Post autor: Mociumpel »

Ale U-96 czego oczekujesz od ludzi? śledzenia godzina po godzinie w światek piątek każdy wers i natychmiast gdy się pojawi pytanie odpowiadać?
Ludzie dopiero co wracają z kilkudniowego świętowania do siebie i dla wielu z nich mimo, że byle jakie to święta i nowy rok to przerwa od netu - daj trochę czasu ludziom ...
teraz ja krytycznie zapytam:
- otrzymałeś informację co do diody jaka i czyim zdaniem byłaby lepsza od starej XM-L2.
- nie podałeś informacji jakiej lampki OBECNIE używasz - to mogłoby pomóc precyzyjniej wskazać faworyta bo zazwyczaj wiele osób ma swoje wrażenia co do sposobu świecenia danej latarki
- dodatkowo po wskazaniu latarki można byłoby "rozczulać się" nad tym jak to co masz świeci i ewentualnie rozpatrzyć Twoje "zakręty leśne" pod względem szerokości świecenia, zasięgu, mocy itd.

Brak powyższych uniemożliwia kompleksowe rozpatrzenie zapytania pod względem wskazania KONKRETNEGO rozwiązania - zapewne sterownika diody i możliwe że soczewki TIR a nawet dokupienia nowej latarki i jeżdżenia z dwoma - jedna na blisko celem szerokiego oświetlenia i druga na zasięg - no ale tego sie jedynie DOMYSLAMY bo nie raczyłeś sie z nami tym podzielić ...

stąd wniosek - podaj co masz, co uważałbyś za "lepsze doświetlenie" (mocniej, dalej, szerzej, dłużej?) ...
rotan
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2019, 21:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Którą diodę do lampki rowerowej

Post autor: rotan »

No właśnie kolego, jak tutejsza społeczność ma ci pomóc jak ty albo olewasz sugestie użytkowników, albo odnosisz sie do nich bardzo powierzchownie?
Na moje "LH351D" nic nie odpowiedziałeś - ja nie uważam oczywiście że to jest jedyna słuszna dioda a reszta to ściek, ale ty rozkręciłeś znów nowy temat całej latarki nawet się do tego nie odnosząc
Na Luxeona V kolegi Mociumpela również zero reakcji - skąd ma wiedzieć czy spodobał ci się ten pomysł czy nie?
Niedawno zaprosiłem cię na priv byś mógł zakupić sobie moda S2+ z wiarygodnych źródeł - nie zastosowałeś się do tego (tak sądzę - w innym przypadku raczej byś teraz nie pytał znów o latarkę)
Nie jest to oczywiście nic złego, mogły nie przypaść ci do gustu z różnych względów, to była propozycja a nie nakaz... z tym że pod jednym z postów o bocialarkach, gdzie pytałeś czy ktoś może je polecić, użytkownik Dziubek również odesłał cię do innego użytkownika celem kontaktu, co zapewne uczyniłeś, a jeśli uczyniłeś, na milion procent dostałeś odpowiedź potwierdzającą - mimo to dalej wałkujesz temat tutaj, i to, jak już podkreśliłem, znów z innym sprzętem
I tak koło się zamyka - teraz ktoś ci rzuci jakiś pozytyw o latarce do której link podrzuciłeś, a ty za tydzień-dwa i tak tu przyjdziesz z czymś jeszcze innym, na tamto zapewne nie odpowiadając
 
*nie odbieraj tego oczywiście na takiej zasadzie że my ci się tu zabraniamy wypowiadać, bo to absolutnie nie o to chodzi - po prostu więcej konkretów i więcej odzewu
U-96
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 20 maja 2014, 09:46
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Którą diodę do lampki rowerowej

Post autor: U-96 »

Koledzy dziękuję za odzew :) to nie olewanie, to brak wystarczającej wiedzy w temacie :wink:
Obecnie używam jednej lampki na kierownicy – to Convoy s2 z T64C z ref OP. Trochę mi brakuje światła po bokach. To mod z tego forum ze sterownikiem Attiny13a. Wolałbym chyba trochę jaśniejszą diodę z ciut większą temperaturą barwową.
Podałem latareczkę z linka z założeniem, że trzeba by zakupić do tego kolimator rowerowy i podmienić. Mój pomysł to dwie latarki – szeroka na kierę i ta co mam na kasku. Choć zastanawiam się czy ta którą znalazłem nie wystarczyłaby jako jedna latarka na kierownicy bez żadnych modyfikacji.
Zastanawiam się czy warto dopłacać 3x 4x do modowanych u nas latarek, czy wystarczy wersja z ALI. Podobno to już dopracowane konstrukcje a cena wiadomo - zachęca.
rotan
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2019, 21:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Którą diodę do lampki rowerowej

Post autor: rotan »

Mi też do tutejszych wyjadaczy daleko, ale przecież to właśnie na tym polega, że jak czegoś nie wiesz to pytasz aż się dowiesz :neutral:
Myślę że warto dopłacać, chociażby z tego względu że masz sprzęt "na miejscu"; nie dość że przyjdzie do ciebie 3x szybciej, to w przypadku potencjalnego niespełnienia oczekiwań oddasz go też 3x szybciej
Jedna zmodyfikowana latarka z kolimatorem w zupełności wystarczy, świeci wówczas szeroko i względnie daleko (powiedziałbym że solidny mod na starcie z pełnej baterii sięgnie do obiektu oddalonego nawet o 100 metrów - oczywiście w idealnych warunkach pogodowych)
Sam jeździłem na jednym modowanym egzemplarzu S2+ i odczucia z jazdy miałem bardzo pozytywne - jedyne co zrobiłem "za kulisami" to kupno przełącznika, dzięki czemu nie musiałem przy każdej zmianie trybu sięgać bezpośrednio do latarki
Barwa to osobiste odczucia, acz ja zawsze wolałem ciepłą; wydajność być może nie taka jak przy zimnej, ale za to jest o wiele bardziej komfortowa i lepsza do cięższych warunków, np. mgły
U-96
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 20 maja 2014, 09:46
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Którą diodę do lampki rowerowej

Post autor: U-96 »

Rotan dlaczego zaproponowałeś LH351D ?
rotan
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2019, 21:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Którą diodę do lampki rowerowej

Post autor: rotan »

Głównie bazując na własnym doświadczeniu - dla mnie najważniejsza jest przystępność i komfort dla oczu, stawiam to wyżej niż niebotyczne zasięgi na zimnym świetle (im światło zimniejsze, tym wydajniejsze) i wysokie ilości lumenów
LH351D to bardzo dobry współczynnik odwzorowywania kolorów, bardzo przyjemna barwa 4000K (w moim przypadku), powiedziałbym że niemal "domyślna", bo nie zauważyłem jakiejś irytującej dominacji "wtrącających się" odcieni; różowego, niebieskiego, zielonego itd. - wszystko jest ładnie wyważone
np. przy SST-40 na niskich poziomach wtrąca się dużo zielonego, wraz ze wzrostem mocy zjawisko się niweluje - przynajmniej tak było przy każdej latarce z tą diodą z którą miałem styczność, nie chcę zatem rzucać ogólnych osądów z góry
Samego światła z LH351D również jest wystarczająco dużo jak na rower, ale tutaj niemałe znaczenie ma już sposób w jaki latarka została zmodyfikowana
ODPOWIEDZ