Zamiennik led żarówki G9

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
deratus
Posty: 27
Rejestracja: środa 15 gru 2010, 23:49
Lokalizacja: Wrocław

Zamiennik led żarówki G9

Post autor: deratus »

Lampa, która oświetla mi salon jest na 12 żarówek 40W z gniazdem G9 . Chciałbym zmienić je na led-y, ponieważ lampa ta codziennie włączona jest na ok 4-6 godzin, co w skali roku generuje już pewne koszty. Jeżeli chodzi o ilość światła to jest ok, mogłoby by nawet być troszkę mniej. Barwa też jest ok, nie lubię zimnego światła w pomieszczeniach tego typu (salon). Proszę o pomoc w wyborze mając na uwadze powyższe kryteria
ps. zastanawiałem się nad ledami z fasttech-u - http://www.fasttech.com/products/2201/10004659/1364712 - czy byłaby to dobra alternatywa ?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Kup coś w PL. I na diodach 5050.

http://allegro.pl/zarowka-g9-4-5w-27-le ... 14398.html

Pierwszy lepszy zestaw z allegro. Odpowiednik realnie to tak na oko coś 35W.

Są też po 9 zł na 9 - 12 ledach, dających tyle światła co żarówka 15 - 20 W.
ILPT
Tomek11
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 12:51
Lokalizacja: W-w

Re: Zamiennik led żarówki G9

Post autor: Tomek11 »

Pokaż najpierw na zdjęciu chociaz małżonce te zamienniki .... bo wydaje mi się że nie przejdą .... :(
matijas
Posty: 117
Rejestracja: czwartek 20 cze 2013, 09:44
Lokalizacja: Koło

Post autor: matijas »

Pozwolę sobie dołączyć się do tematu.

Czy miał ktoś do czynienia z czymś takim:
http://www.aliexpress.com/item/White-Wa ... 69668.html? lub http://www.aliexpress.com/item/Slim-6W- ... 82246.html
jak to może realnie świecić? Obecnie mam 3 x 33W. Z normalną średnicą nie wejdą, otwór mniej niż 20mm:(
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Pewnie świecić będzie prawidłowo, pytanie jak długo. Całość zalana sylikonem. Mając na uwadze doświadczenia z taśmami z sylikonem mam mieszane uczucia...
ILPT
Kledi
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 04 wrz 2014, 11:52
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Kledi »

Witam,
a może taka ?
Świecą już około 2 miesiące,warunki na pewno mają ciężkie....5W.
Pozdrawiam
k.
http://www.swiatelka.pl/upload_img/obra ... 3e1009.jpg
Światłofil :)
Ijon
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 12 cze 2011, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zamiennik led żarówki G9

Post autor: Ijon »

Odkopuję temat złotą łopatą ;-) Czy ktoś z Was może polecić mi "żarówki" LED na trzonku G9 zasilane 230V? Około rok temu kupiłem takie w markecie budowlanym (nie pamiętam nazwy producenta), ale niedawno nabrały zwyczaju migania po kilku minutach pracy. Chcę kupić coś co posłuży trochę dłużej.
Tomek11
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 12:51
Lokalizacja: W-w

Re: Zamiennik led żarówki G9

Post autor: Tomek11 »

I jak skończyły się poszukiwania. Moje też migają. Odsprzedam jako stroboskopowe :)
mmateusz
Posty: 23
Rejestracja: piątek 27 lis 2015, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamiennik led żarówki G9

Post autor: mmateusz »

Ja używam tego sporo:
- Ledsystems G9 6W 500 lm barwa ciepła, w Castoramie cena około 20zł: mam kilka już ponad 2 lata. Świecą, nie migają, nie zauważyłem żeby straciły na jasności, barwa dalej ciepła. W razie czego w Castoramie wymieniają od ręki. Najlepsze, co udało mi się znaleźć.
- G9 z Obi wersja 470lum, ciepła (marka własna Obi), cena coś koło 15PLN: COB zamknięte w szklanej bańce - potrzebowałem czegoś, co jak najbardziej przypomina halogena G9. Mam 3 sztuki, padają jak muchy, zachowałem paragony i regularnie jeżdżę do Obi, gdzie wymieniają mi je na nowe. Nie wiem jak im się to opłaca :)
- Osram Parathom -cena jakaś kosmiczna - 30+ PLN za najmocniejszą wersję. Mam 2, jedna padła po pół roku.... :/
- silikony - omijać szerokim łukiem
- mam jeszcze 2sztuki G9 świetlówek - w sumie są najlepsze, tylko duże, więc zastosowanie ograniczone

Ogólnie fizyki nie oszukasz: duża ilość ciepła na małej przestrzeni i praktycznie brak chłodzenia, wiec muszą padać, więc trzeba kolekcjonować paragony.
--
mmateusz
Tomek11
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 12:51
Lokalizacja: W-w

Re: Zamiennik led żarówki G9

Post autor: Tomek11 »

swoje kupiłem na portalu ... nie opłaca się mi ich odsyłać.
Ale może markety na przyszłość to dobra opcja
mmateusz
Posty: 23
Rejestracja: piątek 27 lis 2015, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamiennik led żarówki G9

Post autor: mmateusz »

Update po dłuższym czasie:

Ledsystems G9 z Castoramy o dziwo dalej dają radę.

COBy w szklanej bańce (imitujące wielkością halogeny) - metodą prób i błędów mam jakieś sztuki, które wytrzymują dłużej.
Trzeba kolekcjonować paragony z marketów i wymieniać.

Osram - _omijać_ szerokim łukiem - zarówno G9 i G4, padają jak muchy.

Mk.
--
mmateusz
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Re: Zamiennik led żarówki G9

Post autor: PawelG. »

Jak jest z odwzorowaniem barw, nie ma zbyt niskiego CRI?
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
MariuszB.
Posty: 266
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:43
Lokalizacja: Mała mieścina

Re: Zamiennik led żarówki G9

Post autor: MariuszB. »

mmateusz pisze: środa 29 mar 2023, 14:09 Update po dłuższym czasie:
Osram - _omijać_ szerokim łukiem - zarówno G9 i G4, padają jak muchy.
Mam odmienne zdanie odnośnie G4 firmy Osram, mam już 3 lub 4 serię tych żarówek i aby pierwsza padła musiało upłynąć 1.5 roku, a że codziennie są włączone kilka godzin to pewnie jej resurs się skończył a nie że padła ze względu na temperaturę lub wykonanie.
Pozdrawiam
Mariusz
Jeśli pomogłem Ci w Twoim temacie to kliknij na "pomógł" przy moim poście....... to nic nie kosztuje ...... Wielkie Dzięki :)
ODPOWIEDZ