Oświetlenie w kuchni

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
piotrekk5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 11 lip 2019, 14:12
Lokalizacja: Warszawa

Oświetlenie w kuchni

Post autor: piotrekk5 »

Witam,
Chciałbym zmienić oświetlenie w swojej kuchni. Na razie posiadam E27 z 15W. Czy możecie wypowiedzieć się czy lepiej zakupić CRI powyżej 90 czy CRI>80? Skąd konkretnie kupować? Dodam, że w kuchni mam dostęp do światła dziennego.
Agauy
Posty: 140
Rejestracja: piątek 12 maja 2017, 07:51
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Agauy »

Zdecydowanie powyżej 90. 95 i więcej nie będzie złym wyborem.
Gdzie kupić? Zależy od budżetu. Jak jest wysoki to tu:
viewforum.php?f=57
Jak nie - nie wiem.
Peak Eiger Ultra XP-G2 S2
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

na problem należy spojrzeć nieco szerzej - opracować koncepcje i dopasować oświetlenie, w praktyce jest to rozmowa na kilka, kilkanaście minut ze wstępnym opisem tego co masz gdzie i jak zamocowane i czego oczekujesz - takie "przepytanie" upraszcza proces komunikacji potem (znaczy odpytywania na bieżąco o szczegóły) i znacznie skraca proces "tworzenia" koncepcji.
Jakbyś napisał/narysował/opowiedział więcej n/t kształtu kuchni obecnego światła (plafon, kinkiet, coś wiszącego, gdzie mocowane itd.) to byłoby mniej pisania wyjaśniającego w postaci - albo-albo-albo-albo, tylko byłoby konkretnie: to to i to ...
Przykładowo w tym momencie nie bardzo widzę okiem wyobraźni te twoje 15W/E27 (kulki małe) w jakimkolwiek miejscu w kuchni - do niczego co znam jakoś mi nie pasuje ...
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Piszesz o oświetleniu kuchni pod sufitem czy pod szafkami ?
marzena456
Posty: 4
Rejestracja: środa 08 sie 2018, 12:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: marzena456 »

Moim zdaniem nie warto wydawać więcej pieniędzy na oświetlenie w kuchni o wysokim poziomie oddawania barw. Akurat w tego typu wnętrzach jest to całkowicie niepotrzebne i radziłabym wybrać bardziej niezawodne żarówki niż te nastawione na wysoki poziom CRI RA
ODPOWIEDZ