Kinkiet - inne źródło światła

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
Tom.O
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 10:14
Lokalizacja: Warszawa / Rybnik

Kinkiet - inne źródło światła

Post autor: Tom.O »

Aktualnie mam w kinkietach jako źródło światła chińskie LEDy lub świetlówki Philipsa.
Zależałoby mi na zmianie na coś co daje min 1000lm i świeci w miarę równo. (źródło światła powinno być wyśrodkowane względem kinketu, z czym teraz jest problem).
Czy dać jakiś mały zasilacz LED i do środka jakies 2m taśmy ledowej ?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

A jak chcesz to chłodzić ? Ja bym wrzucił radiator + mały wentylator i ledy od Bociana.
ILPT
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Saktus ma racje - mocna taśma bedzie wymagać dobrego chłodzenia. Z tego co widzę ten kinkiet to jakis gipsowy jest więc wiercenie w nim otworów na przesunięcie mocowania gniazda E27 może uszkodzić "ceramiczną strukture" czy też po polskiemu "pęknąć gipsa".
Sugerowałbym pozostac przy tym co jest a jedynie przesunąć gniazdo bliżej brzegu/krawędzi po lewej lub prawej stronie kinketu - zamocowac je na jakiejś płaskiej blaszce i blaszkę do obecnego otworu, przesuwając w ten sposób gniazdo na blaszce. Wszystko to po to aby źródło LED na E27 świeciło bliżej środka. A wtedy mając więcej miejsca mozna dac jakiegos mocniejszego leda na E27. Koniec projektu.
Tutaj idea
Obrazek
Tom.O
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 10:14
Lokalizacja: Warszawa / Rybnik

Post autor: Tom.O »

skaktus pisze:A jak chcesz to chłodzić ? Ja bym wrzucił radiator + mały wentylator i ledy od Bociana.
Od Bociana mam inne ledy, ale nie widze takiego rozwiązania w jego ofercie. Bo mimo wszystko nawet te źródła światła na E27 świecą trochę kierunkowo. Ewentualnie zgodnie z podpowiedzią Mociumpel przesunę mocowanie trochę bardziej w bok...
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Post autor: Sosenia »

A LED Filament? Bez przeróbek LED byłby idealnie na środku. OSRAM ma filament E27 11W 1521lm.

Obrazek
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
ODPOWIEDZ