Lampka-reflektor w obudowie CCTV

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
ominqzwx
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 21 lis 2017, 00:26
Lokalizacja: Krasnystaw

Lampka-reflektor w obudowie CCTV

Post autor: ominqzwx »

Witam szanownych kolegów.
Jakiś czas temu bardzo pomogliście mi przy wyborze latarki, więc i teraz jestem dobrej myśli :)

Posiadam obudowę na kamerę przemysłową (https://www.ctr.pl/sys/prod/obudowa--zewnetrzna.jpg) i chciałbym przerobić ją na lampkę do pokoju.
Wizja jest taka, by dawała ona mocne, raczej skupione światło, by doświetlać ze ściany biurko, przy którym majsterkuję oraz służyć jako element wystroju.
Wstępnie myślałem by zamocować w środku oczko od Bociana (viewtopic.php?f=57&t=18545), a chętniej i coś mocniejszego, by mieć efekt "światła scenicznego". Tu pytanie czy taka żarówka pracowałaby dobrze w zamkniętej obudowie? Obudowa jest z aluminium i w środku byłoby miejsce na wentylator, czy może wystarczyłoby chłodzenie pasywne? Jakie byście polecili mocniejsze reflektory, które przeżyłyby zamknięte w puszce?
Myślałem też o wersji 3 x mocny led CREE z kolimatorem, wkleić to na radiator. Wzorowałem się na poście (viewtopic.php?f=2&t=16196) tylko, że mi by zależało na wąskiej wiązce, i tu pytanie czy lepiej osobno kolimator do każdej diody czy jakiś jeden większy reflektor.

Na całość chciałbym poświęcić <100 PLN. Chętnie rozważę inne pomysły :) Z góry dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ