JAK ROZPOZNAĆ CZY REFLEKTOR JEST XENON CZY BI-XENON??

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Jimmy, jak sprawdzałem na zasilaczu, to podtrzymanie trzymało całkiem przyzwoicie na bardzo obniżonym napięciu. Jeszcze przy 6V trzymało mocno. Więc wydaje mi się, że tak to działa - niskie napięcie podtrzymania i impuls na odchylenie. Wtedy cewka elektromagnesu nagrzeje się zdecydowanie najmniej.
...John
Posty: 92
Rejestracja: piątek 27 mar 2009, 04:10
Lokalizacja: KrK

Post autor: ...John »

lec pisze:
...John pisze:
lec pisze:bi-xenon ma zawsze większą średnice niż zwykły xenon
Nie zgodzę się.
Są wyjątki, jak soczewka biksenon z hondy crv.
Średnica szkła to 2,5".
hmm, a są jeszcze jakieś takie przypadki ? do tej pory każde lampy z którymi miałem styczność miały większe średnice, jest to zwyczajnie podyktowane względami praktycznymi. Jak świeci taki biksenon w crv? skoro nie ruszali średnicy to musi być coś kosztem czegoś....
Jest to ta sama soczewka, która za wielką wodą nazywana jest "FX".
Świeci całkiem przyzwoicie.
Awatar użytkownika
lec
Posty: 60
Rejestracja: środa 23 wrz 2015, 16:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lec »

ok, dzięki za info
pochoodniaa!
Posty: 28
Rejestracja: środa 20 lut 2013, 14:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pochoodniaa! »

Jakiś czas temu jechałem w nocy autokarem, który miał światła mijania prawdopodobnie ksenonowe (białe), a drogowe halogenowe (żółte). Niby nic dziwnego, ale dlaczego jak kierowca przełączał na długie, to krótkie gasły? Gdyby były ksenonowe, musiałyby się świecić przez całą trasę.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Może założył sobie sam xenony na mijania i nie przeprowadził żadnych dodatkowych modyfikacji instalacji, żeby nie wyłączało świateł mijania przy włączaniu drogowych. Różne samochody mają to różnie zrobione, jeździłem zarówno takimi gdzie świecą jednocześnie halogenowe mijania i drogowe jak również takimi gdzie mijania gasną podczas włączania drogowych (tylko przy trwałym włączeniu a nie chwilowym).
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Jakoś nie kojarzę aut w których, jeśli światła mijania i drogowe są rozbite na osobne żarówki i lustra, to światła mijania gasną po włączeniu drogowych. Zasada pracy takich reflektorów jest taka, że mijania świecą przed auto, a drogowe, to typowe dalekosiężne, które nie oświetlają obszaru przed pojazdem. Więc się uzupełniają. Tylko w lampach z H4 przełączają się żarniki.
ODPOWIEDZ