Światło cofania Leon 2

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Wrzucam fotki porównanwcze

Ustawienia aparatu ISO 200 F=3,5 2 sekundy , światło słoneczne
Wyjątek dla mojego moda , żeby nie przejaskrawić
Ustawienia aparatu ISO 200 F=3,5 1 sekunda , światło słoneczne

Zwykła żarówka ( niesety w tle też poświata od ledów z tablicy rejestracyjnej )
Obrazek


LED z LINK
Obrazek

LED z LINK
Obrazek

MOD
Obrazek

Niech każdy wyciągnie własne wnioski, dla mnie sens modowania jest oczywisty ze względu na efekt tego co prezentują gotowe produkty a modowana żarówka.

Pacjent czyli Leon pozował do fotek z świecącą tylko lampą od strony kierowcy więc 1 żarówka.
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
WertyX
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 14 sie 2016, 10:27
Lokalizacja: znowu w drodze

Post autor: WertyX »

Też chce mod na światełko cofania :mrgreen:
Może nie aż taki intensywny ale ... Aktualnie to mam chyba tam wsadzoną 1 świeczkę. Jak chce cokolwiek zobaczyć to hamulec naciskam....
Przepraszam za brak ogonków w polskich literkach. Zazwyczaj piszę z telefonu i może coś umknąć.
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Dwie żaróweczki powędrowały do jednego z Forumowiczów , mam nadzieję że spełniły oczekiwania ;-)
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
andriu2233
Posty: 179
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: radomsko

Post autor: andriu2233 »

vin324pl pisze:Dwie żaróweczki powędrowały do jednego z Forumowiczów , mam nadzieję że spełniły oczekiwania ;-)
Dokładnie :mrgreen:
Polecam nic lepszego się nie dostanie, śmiało można brać optykę owalną; a zasięg i tak jest ogromny :o
xenon
Posty: 9
Rejestracja: środa 27 wrz 2017, 17:57
Lokalizacja: Silesia

Post autor: xenon »

win324pl: Jak mocowałeś płytkę z ledami do wałka (rura, czy pręt)? Powinien on chyba odprowadzać ciepło z ledów, czy tak?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

To ma być chwilowy bufor na ciepło. W dłuższej perspektywie nie będzie w stanie odprowadzić ciepła, ale na świecenie do kilku minut będzie ok. Z świateł cofania korzystamy kilka - kilkanaście sekund więc będzie dobrze :)
ILPT
xenon
Posty: 9
Rejestracja: środa 27 wrz 2017, 17:57
Lokalizacja: Silesia

Post autor: xenon »

To zrozumiałe. Ale nadal interesuje mnie sposób montażu tych 2 elementów.Jeżeli klej- nie ma co mówić o odprowadzaniu ciepła...No, chyba,że to tajemnica handlowa...
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Klej termiczny - taki jak stosuje się do radiatorów na pamięciach GPU w PC np
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Panowie mam problem natury elektrycznej , chciałem zapodać żarówkę po modzie do fokusa mk1 i niestety nie działa natomiast w leonie bez problemu wszystko świeci, to jest kwestia mniejszego poboru mocy przez modyfikowanego leda i trzeba zastosować dodatkowy rezystor ?
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
vin324pl pisze:...to jest kwestia mniejszego poboru mocy przez modyfikowanego leda ?
Najprawdopodobniej tak, szczególnie jeśli wykazuje błąd żarówki. U mnie w moim W203, jest jeszcze taki numer, że po włożeniu żarówki pod napięciem, ona nie zaświeci. Trzeba wykonać swoisty "reset", czyli wyłączyć światła, wyłączyć stacyjkę, odczekać kilkadziesiąt sekund, włączyć stacyjkę i włączyć światła. Włożenie żarówki o mniejszej mocy, skutkuje błędem i brakiem świecenia.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

W leonie 2 jest taki patent że trzeba 2 razy wrzucić wsteczny, tu niestety nic nie pomaga
- wsadzałem żarówkę bez kluczyka w stacyjce na 1 biegu
- próbowałem wrzucać wsteczny kilkukrotnie
- kilka razy podmieniałem żarówkę na zwykłą między tymi zabiegami

Ani raz nie zaświeciła a jest 100 % sprawna
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
misiekbelchatow
Posty: 39
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 18:20
Lokalizacja: bełchatów

Post autor: misiekbelchatow »

Sprawdź biegunowość, bodajże w escorcie masa z plusem była zamieniona w tylnych lampach. Tzn. w środku była masa, na obwodzie plus
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Po pierwsze bieguny jak w poście wyżej. Jak to nie ten problem, to rezystory. Co ważne, jeśli np. fabrycznie była żarówka 20W to nie musisz dawać rezystora na którym wytracisz 20W. Przykład - Grande Punto z 2006 roku, po wymianie tylnych lamp na lampy z Evo (na ledach) co jakiś czas auto wariowało. W 99% wypadków, po włączeniu świateł pozycyjnych, z tyłu ledy świeciły prawidłowo + komunikat o błędzie na ekranie. Dopiero po ponad roku zauważyłem, że raz na kilkadziesiąt włączeń, tylne postoje gasną po 20 - 30 sekundach. Fabrycznie każda z lamp miała po dwie żarówki, każda o mocy 5W. Wystarczyło wrzucić rezystory, na których wytracane jest 8W i komputer to już zaakceptował. Być może u ciebie wystarczy wytracenie np. 5W i będzie po wszystkim.
ILPT
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Biegunowosci nie sprawdzałem ale tani chińczyk Led świeci więc myślę że jest tu normalnie, pewnie trzeba będzie kombinować z rezystorem, tylko tu też zastanawia mnie fakt iż ten chiński Led pobiera pod obciążeniem 0.3 A z układu (i mimo to świeci) a żarówka zwykła około 1.8A
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

W tym Chińczyku może być mostek prostowniczy czy coś w tym stylu i polaryzacja nie będzie miała znaczenia.
ODPOWIEDZ