DRL NSSC 523HP

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
darki
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 16 mar 2017, 10:07
Lokalizacja: podkarpacie

DRL NSSC 523HP

Post autor: darki »

Witam wszystkich pozytywnie zakręconych światłomaniaków ;).

Otóż gwoli tematu, mam światełka dzienne NSSC 523HP no i jak to zwykle bywa przestały właśnie świecić.
Postanowiłem więc może je jeszcze uratować albo choć zerknąć co też tam zamontowano.
Przy rozklejaniu należy z mocnym wyczuciem postępować gdyż jest to dość trudne z racji budowy, powiem nawet iż już myślałem, że wręcz niemożliwe by tego dokonać i nie połamać niczego no ale się udało.

Obrazek Obrazek Obrazek

Jak widać mocowanie tych ledów nie jest zbyt bogate a wręcz powiem tandetne, poszczególne płytki trzymają się plastikowych bolców przez nawiercone w nich otwory.
Na odwrocie były posmarowane jakaś pastą ale już doleganie do obudowy całych świateł pozostawiało wiele do życzenia.
Diody chyba noname połączone szeregowo choć wygląda jakby były równolegle ;).
Myślę wymienić na... i no właśnie jakie? Popularne epistary 1W 350mA? Pewnie pasowało by użyć nowego PCB bo w tym co jest to chyba jakoś nie za bardzo, ścieżki są w środku płytki.
Ponadto problem jak to wszystko zamocować by weszły jakoś i nie pozwierały do odbłyśnika hmm, pozostaje pewnie tylko silikon albo jakaś izolacja kaptonowa.
Pozostaje jeszcze kwestia oryginalnego controlboxa typu A czy zostawiać czy zmieniać na jakąś wydumaną przetwornicę?
Jakieś pomysły? Ktoś miał do czynienia ze światełkami NSSC?
jacekcraxa
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2018, 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jacekcraxa »

Witam wszystkich . Mam pytanie z prośbą , jakby ktoś miał na zbyciu takie płytki z diodą jak na zdjęciu , to jestem chętny na zakup . Właśnie w moich światełkach jedna dioda przestała działać . Lub pomoc gdzie można zakupić takie diody .
Ostatnio zmieniony poniedziałek 10 wrz 2018, 20:28 przez jacekcraxa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Prędzej dorobisz nowe MCPCB niż kupisz takie jak na foto.
ILPT
jacekcraxa
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2018, 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jacekcraxa »

Masz rację . Nigdzie nie można dokupić . Dziękuję za pomoc
ODPOWIEDZ