Bosma H7 led w megane 3 problem

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
Sarna1
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2017, 21:10
Lokalizacja: Slupsk

Bosma H7 led w megane 3 problem

Post autor: Sarna1 »

Witam.

Problem następujący.
Pacjent to Renault Megane z 2015 roku. Reflektor mijania soczewkowy.
Jako że światełka raczej jak ogarki niż dobre mocne światło to postanowiłem zamontować led w miejsce H7.
Kupiłem zestaw Bosma H7 led jako że ma jakiś papier i niby homologację E8
Po zamontowaniu 1 zestawu bez problemów zmieściły się w lampy na widmie światła pokazuje się czarna plama bez światła. Przesłałem żarówki do sklepu oraz do producenta. Producent poprosił o odesłanie żarówek i wyraził obawę że są uszkodzone.
Na nowych przesłanych z Bosma dokładnie ten sam efekt.
Żarówki zamontowane jak należy. Pasują idealnie. Nawet przy ruszaniu żarówka w lampie czarna plama nie znika.
W czym może być problem.

Wklejam zdjęcie z ledem i h7 osram

Obrazek



[url://www.swiatelka.pl/upload_img/obrazki/IMG ... 758589.jpg]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Pozostaje się przyzwyczaić do zaistniałej sytuacji lub zamontować takie żarówki jak być powinny.
W pierwszym lepszym sklepie internetowym napisano: "Żarówki ledowe Bosma H7 nie posiadają homologacji E20 - nie są dopuszczone do jazdy po polskich drogach."
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Ven0n
Posty: 194
Rejestracja: sobota 06 lut 2016, 17:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Ven0n »

Brud na:
1. Soczewce
2. Odbłyśniku
3. Przesłonie
4. Ostatecznie na szybie reflektora
Ale z tego co widzę na obu zdjęciach to ciężko zweryfikować co to może być, bo rzeczywiście przypadek dziwny.
Convoy S2 3.04A by Dariusz70
UltraFire S5 Mod
Convoy S2+ 3x XP-G
Convoy C8 XML U4 1C
Convoy C8 XP-G
Sarna1
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2017, 21:10
Lokalizacja: Slupsk

Post autor: Sarna1 »

Brud odpada, soczewki jak nowe. Samochód ma 2 lata i 30.000km przebiegu.
Po włożeniu żarówki h7 widmo idealne.

Żarówki nie są dopuszczone do ruchu po drogach publicznych to wiem, ale nurtuje pytanie czemu pojawia się ta plama?

Nie mam problemu z ich zwróceniem do sklepu pytam z czystej ciekawości. Problem występuje w obu lampach i wygląda identycznie. Dotyczy obu kompletów żarówek. Zdjęcia z Led i h7.

Obrazek

Obrazek
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

H7 świeci dookólnie. A ta diodowa ma ledy góra/dół. I w tej konstrukcji soczewki. Wyświetla się obudowa żarówki. Nie wiem jak to precyzyjnie opisać.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

murgrabia1410 pisze:H7 świeci dookólnie. A ta diodowa ma ledy góra/dół. I w tej konstrukcji soczewki. Wyświetla się obudowa żarówki. Nie wiem jak to precyzyjnie opisać.
Prawie trafiłeś. Ten zamiennik ma ledy prawo / lewo, efekt - na górze / dole masz ciemne miejsca. Może to dawać właśnie taki wynik. Tak czy siak zwrócił bym te zamienniki z prostej przyczyny - chłodzenie jest szczątkowe. Sam radiator nie jest w stanie oddać ciepła na wolnym powietrzu a w lampie będzie już tragedia. Testowałem tego typu zamienniki, po podłączeniu pobierają nawet 2A, po kilkunastu minutach parzą a prąd pobierany spada do ok 1A. Dają wówczas mniej światła niż kiepska żarówka. Na suchej drodze jeszcze to jakoś wygląda, ale na mokrej już nic nie widać. Wymień na coś, co ma 6 ledów na stronę (nie 3 jak teraz) i ma wentylator.

Ps-Wiesz że cena jest dość mocno zawyżona a parametry są wyssane z palca ?
ILPT
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

A wszystkie mają diody umiejscowione prawo / lewo? Miałem identyczną sytuację w halogenach soczewkowych. Takich dokładanych do zderzaka. Ogólnie to wytrzymałem z nimi 2 tygodnie. I to nie ze względu na ten cień, tylko kiepskie osiągi w porównaniu do żarówki.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

W wszystkich zamiennikach jakie miałem (H4, H1, H7) były ustawione prawo / lewo. Tylko pierwsze H4 miały na górze mijania, na dole długie co kompletnie się nie sprawdzało.
ILPT
yellowicz
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 27 lut 2018, 07:48
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: yellowicz »

Fluxor pisze:Pozostaje się przyzwyczaić do zaistniałej sytuacji lub zamontować takie żarówki jak być powinny.
W pierwszym lepszym sklepie internetowym napisano: "Żarówki ledowe Bosma H7 nie posiadają homologacji E20 - nie są dopuszczone do jazdy po polskich drogach."
Na początek witam wszystkich jako Nowy.

Co do homologacji, o której piszesz. Wydaje mi się, że samo oznaczenie E dopuszcza używanie na terenie całej Unii. Cyfry oznaczają kraj wydania homologacji. Gdyby było tak jak piszesz, to z żarówkami z homologacją E20 nie mógłbyś jechać do Niemiec, gdzie reflektory oznaczone są E1.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Dopuszczenie do sprzedaży to jedno a homologacja lampy pod konkretne źródło światła to co innego więc i tak na takich ledach po drogach publicznych nie możesz jeździć.
ODPOWIEDZ