Doświetlacz/halogen motocyklowy

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
ducze15
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 14 wrz 2020, 16:38

Doświetlacz/halogen motocyklowy

Post autor: ducze15 »

Szanowni Państwo,
Chciałbym się serdecznie przywitać. Mam na imię Rafał, trafiłem na to forum kilka lat temu szukając instrukcji jak zrobić ozonator DIY.
Aktualny mój problem to jak z niczego zrobić coś co świeci.
Mianowicie zakupiłem jakiś czas temu taki mały doświetlacz z sześcioma diodami. Zamontowałem do motorka z myślą, że będzie on doświetlał mi drogę w późne jesienne wieczory.....no i nie doświetla za bardzo.
I tak się zastanawiam, czy mogę np wyciągnąć z niego środek, wstawić dwie lub trzy diody np XHP50 i będzie ładnie świecić? poniżej link do aukcji z aliexpress na co trafiłem.
https://www.aliexpress.com/item/3283000 ... 2e0ebjLumu

Byłby ktoś tak miły i podpowiedział które diody wybrać? :D

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Doświetlacz/halogen motocyklowy

Post autor: BKK »

Kup coś rzetelnego i będziesz bardziej zadowolony, niż z przeróbki tego światełka. Przecież to tania lampa robocza oznaczana z reguły mocą 18W (choć może być tylko 6W).
W czym to jeździ?
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Doświetlacz/halogen motocyklowy

Post autor: pietros »

Niestety, ale te lampy to obecnie loteria. Sam ostatnio kupowałem lampy do traktora i po prostu wziąłem z dwóch najbardziej obiecujących aukcji i wybrałem te lepsze, a gorsze poszły darmowym zwrotem z powrotem.
Na obydwu aukcjach opisane jako 36 W, na tej okazało się, że mają zaledwie 15 W i są wykonane z cienkiego aluminium:
https://allegro.pl/oferta/2x-lampa-robo ... 9241716202
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Te z kolei mają już po 22 W/szt. i wydają się całkiem solidne. Po rozebraniu też wyglądały całkiem względzie, nawet odprowadzanie ciepła mają dosyć dobrze zrobione.
https://allegro.pl/oferta/lampa-robocza ... 8515587417
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Sądzę, że jedna sztuka takiej 22 W lampy powinna być wystarczająca, rozkład światła jest taki, że świeci dosyć daleko, do tego posiada diody doświetlające boki. Na tej pierwszej aukcji możesz w komentarzu zobaczyć mniej więcej układ wiązki na ścianie z bliska.

Oczywiście dla jasności wspomnę tylko, że policja może nie być przychylna takim lampom.
Wybaczcie za te długie obrazki, ale po czasie linki do aukcji wygasną i będą bezużyteczne.
ducze15
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 14 wrz 2020, 16:38

Re: Doświetlacz/halogen motocyklowy

Post autor: ducze15 »

BKK pisze: poniedziałek 14 wrz 2020, 21:13 Kup coś rzetelnego i będziesz bardziej zadowolony, niż z przeróbki tego światełka. Przecież to tania lampa robocza oznaczana z reguły mocą 18W (choć może być tylko 6W).
W czym to jeździ?
W Ktmie to jeździ :D

Ale brnąc dalej, jeśli chciałbym się pobawić diodami, mógłby ktoś pomóc dobrać diodę i driver pod instalację w moto?
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Doświetlacz/halogen motocyklowy

Post autor: BKK »

Pytałem, bo w różnych sprzętach jest różnie z zasilaniem. Patrząc na reflektor, to w tej wersji masz pełną elektrykę (bo są też takie z minimalnym oświetleniem i tam jest troszkę ciężej).
Co z tego, że wsadzisz tam mocniejsze diody, jak elektronika, która tam jest nie zapewni im optymalnych warunków pracy?
Ja mogę polecić lampy z Teehonled.
ODPOWIEDZ