Dobieranie się do paczek z Chin - ciąg dalszy

Najnowsze wiadomości ze świetlistych szlaków...
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Dobieranie się do paczek z Chin - ciąg dalszy

Post autor: Dziubek »

Kolejny pomysł rządu na dobranie się do zakupów od naszych skośnookich przyjaciół.

https://www.dobreprogramy.pl/AliExpress ... 06641.html
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Aha, zapiekła pupa, czyli całą śmietankę i zyski z przeniesienia produkcji wszystkiego do Chin maja spijać wyłącznie korporacje, ludzie mają karnie płacić cła, podatki, kupować drogo i borykać się z ewentualnym problemem bezrobocia. Genialny plan. :mrgreen:
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Przecież już sporo sprzedawców na Ali ma magazyny w Europie, nie mówiąc BG i GB ;)
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Już była próba clenia przesyłek z Chin, stworzono nawet specjalną brygadę do tego celu gdzieś w Lublinie (
https://spottedlublin.pl/koniec-z-tanim ... mi-z-chin/ ) - niestety albo ich nie doposażono w technikę wykrywania tego co w paczkach, albo było to z góry tylko marketingowe zagranie mające na celu zatrudnienie znajomków aby pobierali kasę - skuteczność tej brygady była ŻADNA.
Myślę że podobnie będzie z nowymi przepisami - zanim wejdą w życie to w Polsce jak zwykle dopiero w ostatnim momencie (czyli gdzieś w 2023-25 r.) coś sie ruszy - CHYBA że zabraknie piniondzó na nowe obietnice wyborcze - wtedy kto wie, może tak rządzących przypili że wprowadzą ten podatek i cło zaraz po wejściu przepisów.
na dwoje baba wróżyła ale myślę że "zaśpiemy" jak zwykle ...
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Z tą blokadą paczek i ich ocleniem to myślę że była nagonka jedynie medialna. Mamy ponoć duży import do Chin i takie zagranie było by strzałem w stopę.
Uważam że teraz będzie podobnie, tylko kwestia jak to obejść. Pomijam tutaj oczywiście magazyny w EU jak mówił pegasus_sis
ODPOWIEDZ