Zoom Convoy Z1 - czyli latarka inaczej ...

Najnowsze wiadomości ze świetlistych szlaków...
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Zoom Convoy Z1 - czyli latarka inaczej ...

Post autor: Mociumpel »

Pojawiła się latarka typu zoom od firmy Convoy - zamiast zielonego Countrymana B1 zmiana koloru na czarny mat i tadam
https://pl.aliexpress.com/item/4001237268675.html - zdecydowanie polecam SST40 5000K i 12-grupowego Biscottiego - 6A na dobrym ogniwie minimum 10A robi bardzo przyzwoita robotę ;)
Tak wygląda zielony braciszek w realu
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zoom Convoy Z1 - czyli latarka inaczej ...

Post autor: Dziubek »

Jak ktoś chce zobaczyć go w akcji, to właśnie opublikowałem jej micro test w moim ConvoyowymFleszu #3 :)
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Zoom Convoy Z1 - czyli latarka inaczej ...

Post autor: murgrabia1410 »

Słabo to wygląda. Za duży emiter na dalekie odległości. Lepiej wypadł by z OSRAM 1 lub 2 mm2. Czepiam się oczywiście pełnego skupienia. Jak wypada wielkość soczewki, porównując Cometę?
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zoom Convoy Z1 - czyli latarka inaczej ...

Post autor: Dziubek »

Nie mam pojęcia jeżeli chodzi o mnie. To był szybki wypad i w zasadzie niemal jej jedyne świecenie ze mną. Pójdę w teren kiedyś to porównam.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Re: Zoom Convoy Z1 - czyli latarka inaczej ...

Post autor: Bocian »

Ja mam od wczoraj próbkę tego produktu i w oryginale działanie tego zuma jakoś mnie nie urzekło... Jakość wykonania oczywiście bardzo dobra. Problem z tymi konstrukcjami jest taki, że w pozycji skupionej wykorzystujemy (strzelam) jakieś 50% strumienia emitowanego przez diodę (reszta podświetla i podgrzewa nam obudowę głowicy od środka). Z kolei użycie emiterów typu. osram 1/2mm2 powierzchni struktury, da sporo mniej światła w pozycji rozproszonej i miało użyteczną, tycich rozmiarow projekcję chipa. Mam pewien pomysł jak tego "ziuma" zoptymalizować ale efekty przedstawię jeśli próby poligonowe wyjdą pozytywnie ;-)
Sometimes darkness can show you the light
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Zoom Convoy Z1 - czyli latarka inaczej ...

Post autor: Mociumpel »

BOCIAN - KUPIŁEŚ ZUMA? - szacun ...
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Re: Zoom Convoy Z1 - czyli latarka inaczej ...

Post autor: Bocian »

Mociumpel pisze: piątek 14 sie 2020, 09:45 BOCIAN - KUPIŁEŚ ZUMA? - szacun ...
A nigdy w życiu, dostałem darmową próbkę :mrgreen:
Sometimes darkness can show you the light
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Zoom Convoy Z1 - czyli latarka inaczej ...

Post autor: murgrabia1410 »

Z tego co widać na filmikach, to strasznie mały ten zoom. Cometa rzuca światłem na 718m z xp-l hi.
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Zoom Convoy Z1 - czyli latarka inaczej ...

Post autor: Mociumpel »

Dostałem tego Convoya - powiem tak - Countryman B1 musi się jednak trochę nauczyć - Convoy Z1 to wg mnie najlepiej i najstaranniej wykonany zoom asferyczny w wersji oldskulowej na ogniwo 21700 - gdybym lekko przymknął oko to PRAWIE Jaxman Z1 jest ;).
Musiałem go niestety rozebrać ;) - giga plus to piguła na sterownik 22mm, giga minus - jest strasznie płytka i ogólnie "małoogbjętościowa" ALE po lekkim "zeszlifieniu" karkasu w sterowniku XHP35 (Convoyowego) i wsadzeniu z kaidomana XHP35 HD Cri 80+ (i upchaniu kostek silikonu) udało się uzyskać tryby na wyjściu - słabe, 280lm, 1100lm i turbo 2100 lm - które utrzymuje się stabilnie jakieś 1,5 minuty po czym spada (sterownik ma ograniczenie temperaturowe) do 1280lm i trzyma długo (przynajmniej po 10 minutach było stabilnie).
Pomiar skupienia na 5m wyniósł 82 000 cd (teoretycznie 570m - ale za to duża plama co daje przyjemne pole widzenia na 300m).
Jakość światła przy CRI80+ w porównaniu do Luxeona V 5000 CRI70 jest ZAUWAŻALNIE lepsza.
Ogólnie - jestem zadowolony ;)
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zoom Convoy Z1 - czyli latarka inaczej ...

Post autor: Dziubek »

Jak Ty tak mówisz, to musi być "coś" :)
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Zoom Convoy Z1 - czyli latarka inaczej ...

Post autor: Mocarny »

Rzeczywiście bardzo fajny zoom, postaram się zrobić recenzję w tym tygodniu. Szkoda tylko, że podczas rozkręcania głowicy ucięła się najniższa uszczelka. Bez niej zoomuje się niestety lekko, ale włożyłem ją tam w kawałkach i jest ok.
I sterownik miał taką wadę, że zawsze włączał się na kolejnym trybie, zamiast na ostatnim używanym - mam ten z 4 trybami.
ODPOWIEDZ