Mini ZOOM z Biedronki.

Najnowsze wiadomości ze świetlistych szlaków...
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Mini ZOOM z Biedronki.

Post autor: murgrabia1410 »

W biedrze pojawił się bardzo fajny, mały mini zoom z wbudowanym akumulatorem 14500. Oraz z klikiem elektronicznym i wbudowaną ładowarką. Cena 18 zł. Jakość naprawdę robi dobre wrażenie... Tylko ta barwa :kwasny: Zimna biel, prawie fioletowa.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Porównanie z Eagle Eye X1R 18350.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mini ZOOM z Biedronki.

Post autor: Dziubek »

To czekamy na recenzję teraz. Ja już podziękuję za latarki z biedronki. Kupiłem ich trochę i zabieram się do nich jak pies do jeża jeżeli chodzi o recki. A model ten jakoś dziwnie znajomy, jak by gdzieś w Chinach był :)
Może Mociumpel coś skrobnie, w końcu zoomy to jego specjalność.
Mociumpel
Posty: 2082
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Mini ZOOM z Biedronki.

Post autor: Mociumpel »

Latarki zumowate stanowią trzon mojego szafkowego zbiorowiska
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
przy czym nie zbieram typowej chińszczyzny za 2 dolary bo raz że są mało funkcjonalne, dwa źle wykonane, trzy nie nadające się do późniejszej modyfikacji, cztery są ogólnie brzydkie.
Do kolekcji przyjdzie jeszcze Convoy Z1 z bangooda z promocji za 74 zł a Countryman chyba pójdzie do ludzi ...
Z tych powyższych Jax Z1 stanowi w zasadzie ozdobę wyciąganą do pokazu (wyjściowo 2,5 klumena i 68 kcd z dużą plamą) a najczęściej używana jest 1407 z czopkiem na głowicę, potem M900S a reszta to okazjonalnie.
Najdalej świeci obecnie lekko przesterowany 1503 z XPL2 (148 kcd) - no ale to latarka doświadczalna ;) (mam do niej 3 piguły i coś tam wsadzam robiąc testy i odlutowując co jakiś czas)
Ogólnie nie ma co o nich mówić - zwykłe, trochę podrasowane zumy ...
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Mini ZOOM z Biedronki.

Post autor: murgrabia1410 »

Dziubek pisze: czwartek 06 sie 2020, 13:25 To czekamy na recenzję teraz.
Nie robię recenzji. Od tego są już wyspecjalizowane osoby :mrgreen: .
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Mini ZOOM z Biedronki.

Post autor: murgrabia1410 »

Mociumpel pisze: czwartek 06 sie 2020, 13:49
Z tych powyższych Jax Z1 stanowi w zasadzie ozdobę wyciąganą do pokazu (wyjściowo 2,5 klumena i 68 kcd z dużą plamą) a najczęściej używana jest 1407 z czopkiem na głowicę, potem M900S a reszta to okazjonalnie.
A nie odnosisz wrażenia, iż beznadziejnie się trzyma w ręce Jaxmana Z1. Ja mam Cometę i jak mam ją trzymać w ręku to mnie trafia furia. Jak by nie mogli zrobić dłuższej trzymaczki...
Mociumpel
Posty: 2082
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Mini ZOOM z Biedronki.

Post autor: Mociumpel »

Ale przesadzasz - kwestia chwytu - trzyma się bliżej głowicy i jest w miarę poprawnie.
Inna kwestia że szklana soczewka swoje waży i gdybym miał jej używać stale (a nie okazjonalnie DOSŁOWNIE - kilkanaście? minut na tydzień) czyli w zasdzie tylko wtedy i tam gdzie potrzebna spora moc ciągłą na duzym obszarze.
Jak kupowałem hosta jaxmana to zamówiłem wersję z przedłużką (która sie kurzy w pudełku) na 2x26650 myśląc że będę kiedyś używał ale w tamten czas nie znalazłem wydajnego sterownika na 1/2x26650 (teraz sa ale nie chce mi się zmieniać skoro ten działa dobrze).
Poza tym ogólnie i dlatego używam 1407 bo jest mała, lekka i ogólnie bardziej poręczna - ma wprawdzie tylko 38 mm soczewkę ale to naprawdę nie jest problem - akceptuje wady i wzmacniam zalety mocą i tyle.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Mini ZOOM z Biedronki.

Post autor: murgrabia1410 »

Nie wiem jak z jaxmanem. Ale cometa grzeje się jak piec hutniczy. Trzymanie za głowicę tylko pogarsza rozprowadzanie ciepła. Ale piszę tutaj o turbo. Bo aż się prosi o odpalenie. A wracając do mini zoom. W trybie wysokim jest ciut mniej światła porównując do mxdl sa-28 q5 pędzonego na xr-e 1.4A. Więc fabryczny opis 120 lm jest sporo zaniżony. Spokojnie oscyluje w granicach 200 lm. Również jest tam xr-e.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mini ZOOM z Biedronki.

Post autor: Dziubek »

No Cometa się grzeje ale jak się "otworzy" jej zooma to mamy portal do innego wymiaru ;) Super jest ta latareczka. A modyfikowałeś coś w niej ?
Mociumpel
Posty: 2082
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Mini ZOOM z Biedronki.

Post autor: Mociumpel »

Pytanie jest do mnie czy do murgrabiego?
Jak do mnie to nie tyle zmieniałem co wpychałem do czystego hosta - diodę na XHP50.2, sterownik Manta Ray 4,8A w turbo (praktycznie wcale nie używany) - mam jeszcze drugą pigułę pod sterownik Convoya XHP35 i diodę XHP35 HD CRI 80 ale nie montowałem tego - nie mam weny ...
A Cometę puściłem do ludzi bez świecącego ogonka bo jej się gibała głowica (po dołożeniu gumki pod spód głowicy przestała i była OK)
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mini ZOOM z Biedronki.

Post autor: Dziubek »

Mogłem sprecyzować że do murgrabia1410 bo jeżeli chodzi o Twoją Cometę to znam jej historię, rozmawialiśmy o niej kiedyś. Ale dzięki za ponowną informację :)
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Mini ZOOM z Biedronki.

Post autor: murgrabia1410 »

Dziubek pisze: czwartek 06 sie 2020, 22:39 No Cometa się grzeje ale jak się "otworzy" jej zooma to mamy portal do innego wymiaru ;) Super jest ta latareczka. A modyfikowałeś coś w niej ?
Nic nie modyfikowałem. Ogólnie mam w niej fiksujący sterownik. Dostałem do niej drugi driver, ale jakoś mi nie przypadła do gustu w kwestii trzymania. Ale nie powiem, ma mega wygar. Na dalekie odległości malina. Jednak na piesze wycieczki zawsze zabieram C8 oraz mxdl sa-28.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mini ZOOM z Biedronki.

Post autor: Dziubek »

One chyba miały ogólnie walnięty sterownik. U mnie też działał na pół gwizdka i wrzuciłem najpopularniejszy BLF A6. Niektórzy pisali że im działał, w sztukach które ja miałem w ręce coś niedomagały. Wywaliłem też ten świecący włącznik na standardowy.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Mini ZOOM z Biedronki.

Post autor: murgrabia1410 »

Dziubek pisze: sobota 08 sie 2020, 12:16 One chyba miały ogólnie walnięty sterownik. U mnie też działał na pół gwizdka i wrzuciłem najpopularniejszy BLF A6. Niektórzy pisali że im działał, w sztukach które ja miałem w ręce coś niedomagały. Wywaliłem też ten świecący włącznik na standardowy.
I prawidłowo. Ten driver BLF A6 nie jest przeznaczony do świecącego włącznika. Brak rezystora upustowego. Na budget twierdzą, iż ze świecącym klikiem ten sterownik ulega zniszczeniu. Jak zmieniłeś ten sterownik. To od razu wywaliłeś podświetlenie? A co do tego sterownika A6 wnerwia mnie ograniczenie turbo w takiej latarce.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mini ZOOM z Biedronki.

Post autor: Dziubek »

Tak, jak robiłem wymianę to obie rzeczy za jednym zamachem poszły + pasta pod podłożem.
Mnie turbo nie boli, zrobiłem ją, pobawiłem się trochę i może pójdzie pod młotek, chociaż można ją sparować na testach z Z1. Ale ten Convoy mały ogólnie. Myślałem że zoom będzie jakiejś wielkości, a tutaj taka mała latareczka.
Mociumpel
Posty: 2082
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Mini ZOOM z Biedronki.

Post autor: Mociumpel »

Mówisz o zoomie Convoya? w sensie masz ją? bo do mnie idzie dopiero z przedsprzedaży z bangooda - ma być do 2 tygodni ...
ODPOWIEDZ