[Z] Dorobienie AUX do radia Kenwood GX-201LH

Ogłoszenia w rodzaju: zakupy grupowe, przyjmę, oddam, zamienię...

Moderatorzy: midi, DNF, krzycho_, kodi, lennin, pawelsz, df, ElSor

Awatar użytkownika
Pingwin

[Z] Dorobienie AUX do radia Kenwood GX-201LH

Post autor: Pingwin »

Witam
Próbowałem własnymi siłami z pomocą kilku osób ale żadnym sposobem się nie udało.
Czy ktoś podjąłby się dorobienia gniazda aux in lub dorobienia kabla jack 3.5mm tak bym mógł muzykę odtwarzać bezpośrednio np. z telefonu przez radio?
Wszystko utrudnia fakt, że radio mam zintegrowane z panelem klimy itp. tak więc wysyłka radia odpada.
Jeśli chodzi o miejsce to Wrocław, Poznań, Piła (i lub okolice tych miast). Niedługo będę tamtędy przejeżdżał więc mogę sobię zrobić przerwę na pare godzin gdyby ktoś się tego podjął.

BKK

Re: [Z] Dorobienie AUX do radia Kenwood GX-201LH

Post autor: BKK »

Szukałeś opisów? Bo po wpisaniu modelu radia i dopisaniu AUX trochę informacji wyskakuje. Najprościej będzie wykorzystać emulator zmieniarki, bo to radio posiada wyjście do niej. Są nawet filmiki. W kilku językach prócz polskiego, ale są. Można też pokombinować z wpięciem się za wzmacniaczem głowicy w torze magnetofonu, co wiązać się będzie z jego likwidacją. Pozostanie jedynie załatwić sprawę autostopu, czyli oszukać logikę kasety. A już całkiem najprościej i najtaniej, to kup sobie kasetę przejściówkę.

Awatar użytkownika
Pingwin

Witaj
Tak, przejrzałem chyba wszystkie strony z tym związane jakie znalazłem. Czyli w jezyku angielskim amerykańskim, brytyjskim i rosyjskim. Niestety albo modyfikują radia z tego samego rocznika lub generacji co moje subaru ale radia to zupełnie inne modele z innymi wnętrznościami, albo jeden rosjanin coś tam wymodził ale efekt był taki że nie działało... Kontaktowałem się z paroma osobami które próbowały doradzić, coś tam polutowałem ale ostatecznie i tak nie działało.

https://dokumen.tips/documents/kenwood- ... YkiRwV5PLM

Tutaj jest schemat radia.

Edit: nie ma u mnie kaset.

murgrabia1410

Post autor: murgrabia1410 »

A nie może być użyty transmiter fm z aux?

plecho1
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Transmitery dają słabą jakość dźwięku, kup sobie cyfrową zmieniarkę to będziesz miał sterowanie odtwarzaczem z poziomu oryginalnego radia.

Awatar użytkownika
Pingwin

Zmieniarka to koszt ok. 300zł. Może się okazać, że taniej mi to przerobi jakaś firma car audio. Ale najpierw wolałbym dać zarobić komuś z forum czy jakiemuś znajomemu.

Awatar użytkownika
Browar

Post autor: Browar »

Słaba jakość transmiterów to półprawda, niektóre mają jakość doskonałą. Z tym wejściem AUX miałem tak samo, tylko w ogóle nie znalazłem żadnego schematu ani datasheet procesora. Już miałem się podłączyć do toru AM radia (magnetofon nie dawał się oszukać kasetą) ale pokazał się transmiter Roidmi 3S Xiaomi. Ma świetną jakość (naprawdę doskonałą), dwa gniazda USB, łaczy się po bluetooth, w pełni programowalny. Do jednego USB podłączyłem uchwyt z ładowaniem indukcyjnym. Wkładam smartfona w uchwyt, ładuje się, łączy z transmiterem (jak się z nim połączy to uważa że jest w bezpiecznym otoczeniu i się ekran nie blokuje) i zapodaje radio internetowe. Polecam Fusion 101 Radio ;)
pozdrav

Awatar użytkownika
Pingwin

Transmitter, w szczególności roidmi 3s wymaga włączonego bluetootha a podobno nie powinno się go mieć stale włączonego bo ktoś nam może shackować telefon. Wolałbym AUX. Browar jesteś w stanie podpowiedzieć jak u mnie wlutować się w ten tor AM?

Awatar użytkownika
Browar

Bluetooth i lokalizację (do Janosika) włączam w aucie, normalnie mam wyłączone.
Na schemat rzucę okiem w week.
pozdrav

Awatar użytkownika
Sosenia

Post autor: Sosenia »

Jest jeszcze modulator FM do złącza antenowego:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/modu ... 79099.html
https://pl.aliexpress.com/i/32717210984.html
Miałem zamiar kupić z uwagi na podobny problem w radiu Focus MK1, ale wyszło, że teraz samochodem nie jeżdżę :/
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A

murgrabia1410

Post autor: murgrabia1410 »

Jest też tzw. emulator zmieniarki.

BKK

Post autor: BKK »

To 300 zł, to za emulator zmieniarki? Kupuj od razu. Bo wątpię, by ktoś się podjął takiej roboty taniej. Za pięć dych nikt rozsądny nie weźmie nawet śrubokręta do ręki i nie będzie ryzykować. Bo dłubania może być sporo.

Awatar użytkownika
Pingwin

Najsensowniejszą opcją może być rzeczywiście ten modulator FM do złącza anteny ... ale czy na pewno?

Awatar użytkownika
Browar

Tor AM jest mono, dopiero z układu przełączającego IC22 wychodzi stereo, do niego się łatwo nie da podłączyć. Do magnetofonu dałoby się, ale to dość skomplikowane (Dolby, logika itp). Przed wzmacniaczem można by "na chama", ale napięcia za wysokie, trza by przedwzmacniacz zapodać, do tego nie działało by nic oprócz AUX, a to już cyrk się robi. Nieoczywiste rozwiązania, skomplikowane - lepiej kup ten transmiter za 6 dych.
pozdrav

Awatar użytkownika
Sosenia

Post autor: Sosenia »

Skoro chyba odchodzimy od tematu przerobienia konkretnego radia, a szukamy osobnego urządzenia, to powiedzcie, jakie inne transmitery polecacie?
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A

ODPOWIEDZ