SST-90 w maglite - garść pytań

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
mick1
Posty: 157
Rejestracja: wtorek 04 sty 2011, 21:40
Lokalizacja: Luboń

SST-90 w maglite - garść pytań

Post autor: mick1 »

Mam maglite z XM-L, ale mi mało :)
O ile diodę dam radę zamocować, pigułę wytoczyć, a nawet jakieś zwierciadło pewnie znajdę (chociaż, jeżeli ktoś ma sprawdzone zwierciadło, które wejdzie mi do standardowej główki Maglite 2C, to proszę o podpowiedzi), to nie mam kompletnie pomysłu na sterownik.

Latarka ma służyć jako thrower.
Zasilanie - 2x 18650 wysokoprądowe

Sterownik w założeniu ma dawać możliwie duży prąd, być zasilany z 2x18650 w szeregu i być sterowany mikroswitchem. Z zewnątrz to ma być nadal stara dobra Maglajtka. Wystarczą 2 tryby pracy bez pamięci. Minimum (w sensie 30% mocy) i maximum (100% - tu celuję w 7A).
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie :)
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

SST-90 to stara i mało wydajna dioda, można w nią pakować duże prądy, ale uzysk światła niewielki.
Jeżeli XM-L to mało, to postaw na MT-G2 ;)

Piszesz że ma być thrower, ale czy to sst-90 czy mt-g2 nie da mocnego skupienia i zasięgu pomimo ogromnej ilości światła. Te diody potrzebują ogromnego reflektora dla mocnego skupienia.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
mick1
Posty: 157
Rejestracja: wtorek 04 sty 2011, 21:40
Lokalizacja: Luboń

Post autor: mick1 »

Dadzą mi więcej światła, niż XM-L2, a o to mi chodzi.
Faktycznie fajna dioda i łatwiejsza (napięciowo) do obsłużenia z 2x18650.
Dzięki za pomysł - muszę poczytać.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Na XM-L'kę dobry jest ten ref
http://www.cnqualitygoods.com/goods.php?id=1372
Trzeba tylko stoczyć gwint. Może spot nie jest tak dobry jak np. w Catapult, ale nie wiele odbiega i masa światła właśnie idzie nie go, a mniej na boki, co daje spory zasięg. Trudno mi powiedzieć jak się zachowa z MT-G2.
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Do MT-G2 powinien pasować ten ref . Trzeba będzie trochę dopasować.
Tu dioda wejdzie z podstawą, to poprawi skupienie. Zobacz Projekt MT-G2.2 wersje drugą z refem z DX.

Driver trzeba zastosować do zasilania 2 x lub 3 x XM-L. Drivery do zasilania 1 x XM-L z zabezpieczeniem nie działają z MT-G2 (6V) .
Włącza się zabezpieczenie przed rozwarciem w obwodzie diody.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Ten sterownik http://www.aliexpress.com/item/19MM-15V ... 31394.html działa z 2x18650 i z mt-g2, prąd około 3A

Ten również: http://www.kaidomain.com/product/details.S020121

Może jeszcze koledzy coś podrzucą ;)
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Kilka driverów tu: LINK .
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
mick1
Posty: 157
Rejestracja: wtorek 04 sty 2011, 21:40
Lokalizacja: Luboń

Post autor: mick1 »

Wielkie dzięki wszystkim! mam co czytać :)
Zbychur - dzięki Twoim namowom w poprzednim moim zmaganiu z maglitem - mam właśnie ten ref - działa super, tylko XM-L2 jest ograniczeniem :)
ODPOWIEDZ